Reklama

ALASKAN

A A A

Dodano: 06-07-2016

ALASKAN
ALASKAN

Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku Renault DusterOroch, pick-upa o ładowności pół tony, Renault przedstawia model ALASKAN, jednotonowego pick-upao nadzwyczajnym designie. Solidny i wygodny, jest on doskonale zaprojektowanym samochodem o dużej mocy. Model ALASKAN został opracowany z udziałem inżynierów z Francji, Japonii i Ameryki Łacińskiej, by spełnić zróżnicowane oczekiwania klientów na całym świecie. Jest oferowany z nadwoziem o pojedynczej i podwójnej kabinie, w wersji podwozia z kabiną wyposażoną w krótką lub przedłużoną skrzynię ładunkową oraz z nadwoziami różnych szerokości. Pojazd został zbudowany w oparciu o bogate doświadczenie Renault w dziedzinie samochodów dostawczych i oferuje usługi, zabudowy i akcesoria odpowiadające różnorodnym potrzebom klientów tego segmentu.


Imponujący design


Nazwa ALASKAN inspirowana była słowem „ALASKA”, które znaczy „Wielki Ląd”. Kojarzy się z ogromnymi obszarami dzikiej przyrody i przyjemnością przeżywania nowych przygód.Prestiżowy design modelu ALASKAN jest zgodny z tradycyjnymi kanonami estetycznymi,obowiązkowymi w tym segmencie, a jednocześnie w pełni wyraża tożsamość marki Renault. Okazałe formy nadwozia samochodu zawierają w sobie główne cechy designu Renault wprowadzając powiew świeżości w segmencie pick-upów.

Wyrazisty przód

• Nowa stylistyka modeli Renault jest widoczna w szerokim wlocie powietrza zdobionym chromowanymi elementami. Chromowana listwa podkreśla również dolną część wlotu powietrza. Łączy ona reflektory i tworzy naturalne przejście między grillem a zderzakiem.
• Muskularne linie pokrywy silnika wzmacniają wrażenie solidnej konstrukcji.
• Logo marki umieszczone jest na czarnym, błyszczącym tle.

Charakterystyczne światła przednie full LED w kształcie litery C

• Światła dzienne w technologii fullLED o charakterystycznym kształcie litery C.
• Światła mijania i przeciwmgłowe świadczą o mocy pojazdu.
 


Wyraźnie wyprofilowane zderzaki o atletycznych liniach

• Wymiary ALASKANA sprawiają, że jest to samochód prestiżowy, emanujący mocą.
• Atletyczne, mocno zarysowane formy; potężne nadkola obejmujące 16- lub 18-calowekoła
z motywami diamentu ze stopu metali lekkich.
• Linie nadwozia samochodu kojarzą się z zaawansowaną technologią i trwałością konstrukcji.
 
 
Solidny i komfortowy

Tylne zawieszenie z pięcioma wahaczami dla zapewnienia wyższego komfortu jazdy

• Nowe, zdecydowanie nowoczesne zawieszenie tylne z pięcioma wahaczami zapewnia doskonałe zachowanie samochodu na drodze oraz najwyższy komfort wszystkim pasażerom, nie idąc jednocześnie na żadne kompromisy w odniesieniu do właściwości terenowych lub trwałości konstrukcji pojazdu.
• Komfort jazdy jest wyższy w porównaniu do bardziej konwencjonalnego rozwiązania z resorami piórowymi. Dodatkowo ograniczono zjawisko tarcia, niezależnie od obciążenia pojazdu. Konfiguracja zawieszenia z pięcioma wahaczami lepiej tłumi hałasy i drgania.
• Oferowane jest w modelu ALASKAN w wersji z podwójną kabiną.

Wyjątkowo wytrzymałe podwozie na ramie

• Wzmocniona rama podwozia umożliwiająca uzyskanie ponad jednej tony ładowności to  kluczowy element w tym segmencie

- Całkowicie zamknięta rama podwozia modelu ALASKAN, opracowana przez Alians Renault-Nissan, jest idealnie dopasowana do potrzeb klientów, zarówno w eksploatacji samochodu jako wyłącznie dostawczego, jak i do celów rekreacyjnych.
- Zwiększona sztywność ramy zapewnia lepsze zachowanie w czasie jazdy oraz wyższe bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów.
- Wysoki prześwit: 230 mm.
- Największa masa przyczepy: 3,5 tony.
- Inteligentna koncepcja układu jezdnego podnosząca zdolności terenowe samochodu (kąt natarcia, zejścia i rampowy).

• Trwałe materiały

- Zabezpieczenie skrzyni ładunkowej przed promieniami UV, podłoga wodoodporna
i antypoślizgowa.
- Solidna i wytrzymała rama podwozia zabezpieczona antykorozyjnie, wykonana ze stali o wysokiej odporności.

•    Wszechstronna i praktyczna skrzynia

- Skrzynia ładunkowa odporna na intensywną eksploatację, krótka lub przedłużona, zależnie od rynku.
- System zaczepów z prowadnicami wbudowanymi w burty oraz czterema pomysłowo rozwiązanymi uchwytami do szybkiego i bezpiecznego mocowania wszelkiego rodzaju ładunku.
- Zasilanie dodatkowe 12 V.

Przestronne i komfortowe wnętrze

• Kabina: drugi rząd siedzeń zapewnia komfort porównywalny z samochodami osobowymi (promień na wysokości kolan: 589 mm / kąt pochylenia oparcia: 23 stopnie)
• Bardzo wygodne, regulowane fotele ograniczające zmęczenie podczas długich podróży:

- Cztery, sześć lub osiem parametrów regulacji ze sterowaniem ręcznym lub elektrycznym.
- Fotele z podparciem lędźwiowym zapewniające jednolite rozłożenie masy ciała.

• Ogrzewanie przednich foteli.
• Klimatyzacja automatyczna z dwustrefowym sterowaniem temperaturą nawiewu oraz regulacją siły nawiewu na miejsca z tyłu kabiny: wyższy komfort jazdy.
• Intuicyjnie rozmieszczone schowki w kabinie, konsola centralna i kieszenie w drzwiach oraz schowki pod fotelami. 
 

Mocny i pomysłowo skonstruowany

Oszczędność paliwa dzięki silnikowi Renault 2,3 litra dCi
Reklama

• ALASKAN jest wyposażony w czterocylindrowy silnik Renault twin-turbo diesel, który odnajdujemy również w gamie modelu Renault Master:
- Wersje o mocy 160 i 190 KM.
- Wyjątkowo dynamiczne przyspieszenia przy niskim zużyciu paliwa i ograniczonej emisji CO2.
- Technologia twin-turbo: niewielka turbosprężarka, zapewniająca elastyczne przyspieszenie oraz duża turbosprężarka, dodająca mocy w wysokim zakresie prędkości obrotowej silnika.
- Wersje silnika dostępne w zależności od rynku.

• Oferowane są również dwa inne silniki (zależnie od rynku): benzynowy 2,5 litra o mocy 160 KM oraz wysokoprężny 2,5 litra o mocy 160 lub 190 KM.
• Mechaniczne skrzynie 6-biegowe lub skrzynie automatyczne 7-biegowe oraz napęd na dwa lub cztery koła.

Właściwości terenowe

• Tryby działania napędu: 2WD (napęd na oś przednią) / 4H i 4LO (napęd na 4 koła)
- 2WD: do codziennej jazdy po drogach asfaltowych, by zaoszczędzić na zużyciu paliwa i korzystać
z lepszych właściwości jezdnych.
- 4H (możliwość włączenia przy prędkości nieprzekraczającej 60 km/h): w sytuacjach niedostatecznej przyczepności (mokra nawierzchnia, pokryta żwirem itp.) i przy prędkości maksymalnej 100 km/h.
- 4LO (napęd włączany na postoju): w przypadku całkowitej utraty przyczepności (piach, śnieg, błoto, itp.).

• Mechanizm różnicowy o elektronicznie sterowanym ograniczonym poślizgu, tzw. szpera (eLSD) i układ przeniesienia napędu na cztery koła zapewniają pewność prowadzenia samochodu. Zastosowany układ elektroniczny wykorzystuje cztery czujniki w układzie hamulcowym, by kontrolować prędkość obrotową każdego koła. Gdy system stwierdzi, że jedno z kół osi obraca się szybciej niż drugie, uruchamiany jest na chwilę hamulec, by poprawić przyczepność obu kół osi, ustabilizować pojazd i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.
• Samoblokujący tylny mechanizm różnicowy: zblokowanie tylnego mechanizmu różnicowego poprawia trakcję w ekstremalnych warunkach jazdy.
• Układy wspomagające prowadzenie samochodu: elektroniczne wspomaganie przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów zwiększa komfort prowadzenia samochodu
i bezpieczeństwo:

- Wspomaganie ruszania pod górę (HSA): system kontrolujący hamulce i zapobiegający cofaniu się samochodu po zwolnieniu pedału hamulca przy ruszaniu pod górę,
- Kontrola zjazdu z pochyłości (HDC): na drodze o silnym stopniu nachylenia system HDC kontroluje działanie hamulców, by samochód nie nabrał nadmiernej prędkości.

• A także: system zapobiegający blokowaniu kół przy hamowaniu (ABS), elektroniczny korektor siły hamowania (EBD), wspomaganie nagłego hamowania, elektroniczny system korygujący tor jazdy (ESC).
Inteligentna i intuicyjna technologia
• System Renault HandsFreez przyciskiem do rozruchu silnika.
• Kolorowy, 5-calowy ekran TFT 3D zapewniający łatwy dostęp do danych samochodu.
• Łącza multimedialne i praktyczny system audio, urządzenie kompatybilne ze smartfonami, zestaw głośnomówiący, łącze Bluetooth ze sterowaniem głosowym, odtwarzacz CD, radio AM/FM, cztery lub sześć głośników i pilot sterowania pod kierownicą.
• System nawigacji z ekranem dotykowym 7-calowym (dostępny zależnie od kraju).
• Widoczność w promieniu 360° dzięki czterem kamerom (zamontowanym w przednim zderzaku, zewnętrznych lusterkach i w tylnej klapie) – w celu ułatwienia wszelkich manewrów i uniknięcia kontaktu z przeszkodami na drodze lub w terenie (dostępne zależnie od kraju).

Bogata oferta usług, zabudów i akcesoriów

Usługi przeznaczone dla klientów firmowych
• Wyspecjalizowana sieć Renault Pro+ spełnia specyficzne oczekiwania klientów biznesowych. Klient nabywający model ALASKAN i wykorzystujący go do celów zawodowych będzie więc mógł z niej skorzystać.
• Ta specjalistyczna sieć obsługi zapewnia między innymi:

- dostępność doradcy handlowego i serwisowego, specjalnie przeszkolonego w zakresie obsługi samochodów dostawczych,
- łatwy wybór produktów i usług: ekspozycja całej gamy samochodów dostawczych, w tym pojazdów z zabudowami specjalistycznymi, jazdy próbne bez umawiania, szybko i szczegółowo opracowana oferta handlowa,
- skuteczne rozwiązania zapewniające klientom mobilność: wizyta w serwisie bez wcześniejszego umawiania, wydłużone godziny pracy warsztatu, samochody zastępcze.

• Wyspecjalizowana sieć Renault Pro+ na koniec 2016 roku będzie obejmowała około 700 koncesjonerów w 41 krajach. Na terenie Ameryki Łacińskiej będzie działać 65 punktów w Brazylii,
18 w Argentynie, 9 w Kolumbii i 3 w Chile.

Zabudowy na miarę potrzeb

• W ramach partnerskiej współpracy z siecią autoryzowanych firm nadwoziowych przewidziane jest oferta szerokiej gamy zabudów, zapewniająca naszym klientom firmowym rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności: ambulans, pomoc drogowa, pojazd interwencyjny, straż pożarna, wysięgnik koszowy, wywrotka, pojazdy dla służb leśnych…
• Możliwe jest również indywidualne doposażenie samochodu z wykorzystaniem specjalistycznych opcji fabrycznych.
• Współpracujące z nami autoryzowane firmy zabudowujące posiadają dostęp do strony internetowej Renault Conversion, gdzie mogą znaleźć niezbędne informacje techniczne, rysunki, a także skierować pytania do serwisu wsparcia technicznego.
• Renault było pierwszym producentem samochodów, który wprowadził procedurę autoryzacji firm nadwoziowych, co pozwoliło na większą szybkość działania, ułatwiło wzajemne relacje i podniosło jakość usług oferowanych w tej dziedzinie.
• Dział zajmujący się zabudowami pojazdów oraz dział jakości Renault wspomagają sieć firm nadwoziowych na całym świecie w ich działalności i przeprowadzają regularne wizyty w celu wyboru nowych firm i przedłużania już istniejących kontraktów.
• W oparciu o swoje bogate doświadczenie Renault wyszukuje również wzorcowe firmy nadwoziowe, które zdolne są spełnić wymagania międzynarodowych przetargów.
Akcesoria do personalizacji
• Gama akcesoriów ułatwiających załadunek i wyładunek skrzyni: przesuwana płyta na skrzyni, chowany stopień wejściowy, elementy do aranżacji przestrzeni ładunkowej skrzyni…
• Gama akcesoriów do ochrony i zabezpieczenia ładunku: osłona skrzyni, system mocowania ładunku C-CHANNEL z trzema zaczepami z każdej strony skrzyni, zamykany bagażnik…
• A także inne akcesoria do personalizacji, wysoko cenione przez użytkowników pick-upów.
 


 

KOMENTARZE

Renault Captur w salonie ZODIAC Renault

Od momentu powstania, tj. od roku 1898, marka Renault nieustannie wykazuje...

Renault Master dwukrotnie wyróżnione w raporcie Dekry

W tym roku Raport Samochodów Używanych...

Renault Talisman - nowa era motoryzacji

Swoją wyrazistą sylwetką Renault Talisman wprowadza nową energię do...

Powrót legendy NOWY RENAULT TRAFIC

Dziś nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dobrego samochodu. Bardzo sprecyzowane oczekiwania wobie auta dostawczego ma szczególnie branża budowlana. Wytrzymałe, niezawodne, wygodne i pakowne- to tylko...

Renault Master - samochód dostawczy do zadań specjalnych

Renault Master to silny samochód na trudne warunki, ale z bardzo nowoczesnym wyglądem i komfortowym wyposażeniem. To wszystko sprawia, że samochód ten sprawdza się w każdej sytuacji...

zobacz więcej
Reklama

Nowy Jeep Compass

Nowy Jeep Compass - kompaktowy SUV 4x4 zapewniający niezrównane możliwości terenowe, światowej klasy dynamikę jazdy...

BMW X2. Nowy kompaktowy model X

Jeszcze przed rokiem jako BMW X2 Concept Car był prezentowany i szeroko chwalony przez media...

Renault Zoe, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie

Renault zaprezentowało nowy silnik elektryczny R110 i model ZOE gamę 2018. Ten najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny będzie pierwszym...

Garażowanie samochodu służbowego poza siedzibą spółki z pełnym odliczeniem VAT

Spółka może odliczyć cały VAT od samochodu osobowego, nawet w sytuacji gdy jest garażowany poza jej siedzibą. Prawo do odliczenia...

Kierowco, załóż maseczkę!

Wielu kierowców sądzi, że osoby poruszające się samochodem są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza niż rowerzyści czy piesi. Tymczasem kierowcy nie mogą lekceważyć problemu smogu, ponieważ...

Reklama

Nowy Ford EcoSport SUV - nowy wymiar pewności prowadzenia i komfortu jazdy

Segment SUV jest obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem rynku samochodów osobowych w Europie. Liczba nowo zarejestrowanych aut typu SUV wzrosła...

"Futures of Mobility" całkowicie zmienia sposób myślenia o miejskich środkach transportu

Pojazdy elektryczne, autonomiczna jazda, łączność cyfrowa pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego oraz...

Renault EZ-GO - światowa premiera pojazdu-robota

Z okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, Renault zaprezentowało koncepcję pojazdu-robota zapewniającego mobilność na żądanie (on demand). Jego niezwykłe kształty idealnie pasują...

Nowe Renault Captur S-Edition

Po sukcesie nowego modelu i poprzednich serii limitowanych czas na poszerzenie gamy Renault Captur o Serię Limitowaną S-Edition, która na pewno spodoba się młodym i dynamicznym nabywcom tego modelu. W tej wersji pojawi się również nowy...

Piknik w GOC Harley-Davidson Rzeszów na otwarcie sezonu

Podczas najbliższego weekendu, 21-22 kwietnia br., do hucznego otwarcia sezonu motocyklowego szykuje się firma Game Over Cycles oraz salon GOC Harley-Davidson Rzeszów. Będą jazdy testowe...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY