Reklama

Nowa Dacia Duster - wyższy poziom

A A A

Dodano: 11-01-2018

Nowa Dacia Duster - wyższy poziom

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›

Nowa Dacia Duster zaprezentowana po raz pierwszy na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie zaprezentowała całkowicie zmieniony design nadwozia i zaprojektowane od nowa wnętrze. Jest połączeniem komfortu i terenowych właściwości na miarę prawdziwego SUV-a jednak nadal za bezkonkurencyjną cenę.

Flagowy model marki Dacia prezentuje nowe oblicze. Dzięki całkowicie zmienionemu designowi nadwozia Nowy Duster stwarza poczucie mocy i solidności. Przeprojektowane wnętrze jest bardziej
komfortowe i ergonomiczne. Nowe elementy wyposażenia i systemy wspomagania prowadzenia czynią z Nowego Dustera autentycznego SUV-a, komfortowego i wszechstronnego w codziennym użytkowaniu. Nowy Duster przełamuje kolejną granicę pod względem jakości postrzeganej.

1Nowy Duster: w 100% zmieniony design nadwozia

Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie wyższa jakość postrzegana wynika w szczególności ze staranniejszego spasowania i wykończenia poszczególnych elementów.

Stylistyka, która gwarantuje solidność

Przeprojektowany przód Nowego Dustera podkreśla charakter auta i solidność konstrukcji.11

 • Mocniej zarysowana osłona chłodnicy, która sięga aż do przesuniętych maksymalnie na boki reflektorów, optycznie poszerza nadwozie auta.
 • Samochód zyskał nowy, charakterystyczny układ świateł, z wbudowanymi i podzielonymi na trzy segmenty światłami LED do jazdy dziennej. Bardziej pozioma maska z wyraźniejszymi przetłoczeniami nadaje zdecydowanie solidny wygląd przodowi samochodu.

 

Sylwetka podkreślająca charakter SUV-a

 • Wyżej umieszczona boczna linia nadwozia wzmacnia wrażenie solidności i bezpieczeństwa.
 • Bardziej nachylona przednia szyba, której podstawa została przesunięta o 100 mm do przodu, zwiększa przestronność wnętrza.
 • Nowe, aluminiowe, charakterystyczne dla SUV-ów relingi dachowe, które są przedłużeniem profilu przedniej szyby, nadają sylwetce auta bardziej dynamiczny wygląd.
 • Dzięki nowym, 17-calowym obręczom kół sylwetka Dustera zyskała bardziej na wyrazistości.

Tył auta z wyraźniej zarysowanymi nadkolami zapowiada doskonałą stabilność samochodu . Nowy Duster zyskał charakterystyczny układ świateł Dacii z czterema czerwonymi kwadratami. Światła pojazdu zostały skrajnie przesunięte w stronę boków nadwozia. Powiększona przednia i tylna osłona podwozia podkreśla crossoverowy charakter Nowego Dustera.

2. Przeprojektowane i komfortowe wnętrze wysokiej jakości

Optymalne ergonomicznie miejsce kierowcy

Przy wsiadaniu do auta uwagę zwraca całkowicie przeprojektowane miejsce kierowcy, które zapewnia komfortowe użytkowanie auta na co dzień.

 

 • Nowa, powiększona deska rozdzielcza z proporcjami charakterystycznymi dla SUV-a.
 • Środkowy panel z wyżej umieszczonym (o 74 mm) i zwróconym w stronę kierowcy ekranem MediaNav Evolution. Dzięki temu jest łatwiej dostępny i bardziej czytelny. To jedna z najmniejszych oferowanych na rynku odległości między kierowcą a ekranem.
 • Trzy pokrętła automatycznej klimatyzacji nawiązują do trzech nawiewów umieszczonych w górnej części deski rozdzielczej.
 • Nowe, ergonomiczne, klawiszowe przełączniki na środkowym panelu wprowadzają dodatkowy element nowoczesności.
 • Nowa, środkowa konsola z odsuniętą dźwignią hamulca ręcznego mieści dodatkowo wbudowane schowki oraz idealnie leżący pod ręką przełącznik trybu 4x4.

Pozycja za kierownicą zapewnia optymalny komfort i wiele możliwości regulacji ustawienia.

 • Kierownica ma regulację ustawienia w pionie 40 mm i w poziomie 50 mm.
 • Fotel kierowcy wyposażono w podłokietnik, regulację podparcia lędźwiowego oraz nowy mechanizm regulacji w pionie w zakresie 60 mm (+20 mm w porównaniu do poprzedniej generacji).
 • Dla zapewnienia lepszego podparcia siedzenia foteli zostały wydłużone o 20 mm.
 • Przeprojektowane, obszerniejsze siedzenia zapewniają lepsze podparcie boczne przy pokonywaniu zakrętów. Zastosowana w nich pianka o większej gęstości zapewnia większą trwałość i wyższy komfort.
 • Trzy tylne, wsuwane w oparcie zagłówki zapewniają kierowcy lepszą widoczność do tyłu, gdy nie ma pasażerów na tylnej kanapie.

Szczególnie staranny dobór materiałów

Nowy Duster może pochwalić się bardziej dopracowanym wnętrzem dzięki starannie dobranym materiałom i precyzji wykończenia.

 • Kabina oferuje wyższą jakość:
 • drobniejsza faktura groszkowanie i bardziej matowe wykończenie deski rozdzielczej nadają bardziej prestiżowego wyglądu.
 • W płatach drzwi zamontowano solidniejsze uchwyty oraz wypełnione pianką podłokietniki z przyjemniejszą w dotyku powłoką.
 • Nowe rodzaje tapicerki z tkaniny, z motywem 3D i podkreślone przeszyciami są połączeniem komfortu i nowoczesności.
 • Krótsza dźwignia hamulca ręcznego ma wstawki wykończone na matowy chrom.
 • W wybranych wersjach, kierownica jest pokryta wysokiej jakości materiałem Soft Feel, który jest bardziej przyjemny w dotyku.

Ponadto znacząco zwiększono dokładność spasowania elementów.

Praktyczne w codziennym użytkowaniu wnętrze

Nowy Duster dysponuje 27,2 litrami schowków rozmieszczonych w całej kabinie, w tym nową szufladą o pojemności 2,8 l umieszczoną pod fotelem pasażera z przodu. Objętość bagażnika liczona do wysokości tylnej półki wynosi: 445 dm3 VDA (478 l) w wersji 4x2 i 411 dm3 VDA (467 l) w wersji 4x4. Maksymalna objętość bagażnika po złożeniu tylnej kanapy wynosi 1 478 dm ³ VDA (1 623 l).

Dwa razy niższy poziom hałasu dzięki skutecznemu wyciszeniu kabiny. Szczególnie wiele uwagi poświęcono izolacji akustycznej.

Poziom hałasu w kabinie został zmniejszony o połowę, w szczególności dzięki zredukowaniu hałasów z układu jezdnego i zastosowaniu bardziej skutecznych materiałów wygłuszających.

 • Izolację akustyczną samochodu wzmocniono poprzez:
 • zwiększenie powierzchni paneli wygłuszających w kabinie i w komorze silnika z 20 do 50%,
 • redukcję punktów przenoszenia hałasu poprzez nakładanie masy dźwiękochłonnej bądź zaślepek,
 • zwiększenie grubości przednich szyb o 0,35 mm.
 • Hałas pracy silnika i układu jezdnego został zmniejszony dzięki usztywnieniu przedniej części samochodu (ramy podsilnikowej, podłużnic i przedniej przegrody). Pozwoliło to na zmniejszenie wibracji przenoszonych przez nadwozie do wnętrza kabiny.

W kabinie poprawiono również jakość dźwięku systemu nagłośnienia poprzez zastosowanie dwustożkowych głośników o średnicy sięgającej teraz 165 mm. Są one ponadto lepiej zabudowane w płatach drzwi – lepiej zamocowanie i bardziej szczelne. Wyższe wersje są również wyposażone w dwa głośniki wysokotonowe, umieszczone w górnej części deski rozdzielczej. Umożliwiają one uzyskanie bardziej przestrzennej sceny dźwiękowej.

 

3. Autentyczny i komfortowy SUV na drogę i w teren

Nowy Duster zyskał wyposażenie, które ułatwia mu poruszanie się zarówno w mieście, jak i z dala od przetartych szlaków.

Nowy Duster zachowuje doskonałą zdolność do pokonywania przeszkód terenowych, która przyczyniła się do sukcesu poprzedniej generacji dzięki swoim wymiarom:

 • długości do 4,34 m,
 • szerokości 1,80 m,
 • dużemu prześwitowi (210 mm),
 • kątowi natarcia 30° i kątowi zejścia 33° w wersji 4x4 oraz 34° w wersji 4x2,
 • kątowi natarcia 21°.

Zapewniający bezstresową jazdę

Reklama
 • Nowy Duster jest wyposażony w nowe, elektryczne wspomaganie kierownicy. Dzięki temu potrzeba o 35% siły mniej do manewrowania kierownicą, zwłaszcza podczas parkowania z niewielką prędkością. Mniejsze o 6% przełożenie zapewnia lepsze wyczucie drogi oraz większą zwrotność w mieście i przy pokonywaniu krętych dróg z dużą prędkością. Układ kierowniczy jest wyposażony w system, który dostosowuje siłę wspomagania do prędkości jazdy i ułatwia utrzymanie kierunku jazdy na autostradzie. Umożliwia również tłumienie drgań kierownicy podczas jazdy w terenie.
 • System Multiview Camera obejmuje cztery kamery: czołową, dwie boczne i tylną i pozwala kierowcy lepiej ocenić to, co dzieje się wokół samochodu. System jest szczególnie przyd atny podczas parkowania. Włącza się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu. Przy włączeniu biegu do jazdy do przodu system zmienia ujęcie na widok z przodu.
 • Można go również uruchomić ręcznie naciskając na przycisk „MCV”, który znajduje się na panelu przełączników klawiszowych. Prosty w obsłudze ekran nawigacji pokazuje w danym momencie obraz z jednej kamery na raz. System wyłącza się ręcznie poprzez naciśnięcie przycisku „MCV” lub automatycznie przy prędkości samochodu powyżej 20 km/h. Kamery boczne są wbudowane w lusterka zewnętrzne i pokazują przednie koła, co pozwala precyzyjnie zaparkować samochód.
 • System wspomagania zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control) umożliwia kontrolowanie prędkości podczas zjazdu, steruje pracą układu hamulcowego i zapewnia doskonałą stabilność samochodu.
 • Wspomaganie ruszania pod górę (Hill Start Assist) i system wspom agania zjazdu ze wzniesienia ułatwiają również jazdę w trudnym terenie.
 • Z myślą o wielbicielach jazdy terenowej w wersji 4x4 na ekranie pojawia się kompas, który pokazuje różne kąty nachylenia samochodu.
 • Nowy Duster jest również wyposażony w system bezkluczykowego dostępu. Po zbliżeniu kierowcy automatycznie odblokowuje drzwi, a po jego oddaleniu się od samochodu ponownie blokuje zamki. Odblokowanie drzwi jest sygnalizowane miganiem świateł awaryjnych i bocznych świateł kierunkowskazów. Natomiast zablokowanie drzwi jest sygnalizowane dwukrotnym mignięciem świateł awaryjnych i bocznych świateł kierunkowskazów. Kierowca nie musi już szukać kluczyka w kieszeni - wystarczy naciśnięcie przycisku „start/stop”.
 • System MEDIA NAV Evolution posiada funkcję Driving Eco2, która już sprawdziła się w samochodach grupy Renault. Teraz został wyposażony w funkcję eco-coachingu, która umożliwia kierowcy na optymalizację stylu jazdy.

Oferta bardzo praktycznych akcesoriów... po nadal bezkonkurencyjnych cenach

Nowy Duster oferuje nowe, proste i łatwe w obsłudze akcesoria, które podkreślą charakter SUV-a. Samochód można wyposażyć w hak holowniczy, łatwy w montażu i demontażu i to bez użycia narzędzi. Po zdemontowaniu jego mocowanie jest niewidoczne. Stylizowane listwy w dolnej części nadwozia są doskonale dopasowane do przedniej i tylnej osłony podwozia. Potęgują wrażenie solidności konstrukcji Nowego Dustera i charakter SUV-a. Innym elementem, który podkreśla terenowe właściwości Nowego Dustera jest nowy stopień, znacznie lepiej pasujący do linii samochodu. Dodatkowo zapewnia łatwiejszy dostęp do ładunku przewożonego na bagażniku dachowym. Modułowe, antypoślizgowe i nieprzemakalne zabezpieczenie bagażnika EasyFlex chroni fabryczną wykładzinę.

 

4. Wyższy poziom bezpieczeństwa

Nowy Duster jest wyposażony w szereg systemów, które przyczyniają się do lepszej ochrony pasażerów.

Samochód ma wzmocnioną konstrukcję:

 • nowe podłużnice o większej grubości (+0,2 mm) wykonane ze stali o lepszych właściwościach mechanicznych,
 • nowe wzmocnienia konstrukcyjne słupków przedniej szyby, podłużnic pod podłogą.

Ponadto nowe elementy podnoszące bezpieczeństwo (dostępne w zależności od kraju):

 • nowy szkielet siedzeń,
 • nowe zagłówki przednie o większej powierzchni i grubości, które lepiej zabezpieczają w razie uderzenia w tył samochodu,
 • nowe kurtynowe poduszki powietrzne,
 • pirotechniczne napinacze z ogranicznikami napięcia na przednich miejscach oraz na bocznych siedzeniach z tyłu,
 • system mocowania fotelików dziecięcych Isofix na tylnych bocznych siedzeniach,
 • nowy system Seat Belt Reminder (SBR), który informuje o niezapiętych pasach na tylnych miejscach poprzez wyświetlenie odpowiedniej informacji na desce rozdzielczej oraz o rozpięciu pasów podczas jazdy - rozlega się wówczas sygnał ostrzegawczy,
 • nowy wkład pochłaniający energię zderzenia w zderzaku oraz nowa konstrukcja maski dla lepszego rozproszenia energii w przypadku zderzenia z pieszym,
 • zewnętrzne lusterka boczne o większej powierzchni (o 8%) poprawiają widoczność kierowcy.

Nowy Duster jest również wyposażony w przydatne systemy wspomagania prowadzenia, które zwiększają bezpieczeństwo.

 • system monitorowania martwego pola jest wyposażony w cztery czujniki rozmieszczone wokół nadwozia samochodu. Wykrywają one obecność innych pojazdów z tyłu lub z boku samochodu w promieniu od trzech do pięciu metrów. Wbudowana w lusterko boczne dioda LED automatycznie włącza się i sygnalizuje niebezpieczeństwo. Jeśli kierowca włączy kierunkowskaz, a w martwym polu znajduje się inny samochód, dioda LED zacznie migać. System jest aktywny od 30 km/h do 140 km/h.
 • ogranicznik prędkości umożliwia kierowcy utrzymanie prędkości poniżej określonego progu bez konieczności nieustannego sprawdzania prędkościomierza. Działa przy prędkości powyżej 30 km/h.
 • Nowy Duster jest wyposażony w automatycznie włączane światła, co zwiększa komfort dla kierowcy.

5. Kolejne rekordy sprzedaży Dacii

Na koniec października 2017 roku Dacia odnotowała kolejny rekord sprzedaży. Od początku roku na całym świecie sprzedano ponad 534 900 egzemplarzy tego modelu. Jest to wzrost o 11,8% więcej w stosunku do zeszłego roku. W Europie Dacia pobiła kolejny rekord pod względem wolumenu sprzedaży (384 414 egzemplarzy, tj. +10,8%) i udziałów w rynku (2,6% = 0,16 pkt). Wzrost udziałów Dacii w rynku nastąpił również w regionie Eurazji (o 0,47 pkt, do 8,63 %) oraz w krajach Maghrebu (o 5,2 pkt, do 23,7%). Ogólnie wśród 44 rynków zbytu Dacii, 23 z nich odnotowały rekordowe wyniki pod względem udziałów lub wolumenu sprzedaży.

 • W Europie marka Dacia pobiła kolejny rekord pod względem wielkości sprzedaży (384 414 egzemplarzy = +10,8%) i udziałów w rynku (2,6% = +0,16 pkt.). Dacia Sandero jest najlepiej sprzedającym się modelem marki w segmencie klientów indywidualnych (dane na koniec wrześn ia 2017 r.). Dacia Duster zajmuje trzecie miejsce pod względem sprzedaży SUV -ów w segmencie klientów indywidualnych.
 • We Francji, mając na koncie 98 946 zarejestrowanych od początku roku samochodów (+5,2%), Dacia bije po raz kolejny własny rekord sprzedaży. Ten wynik plasuje markę na piątym miejscu na rynku francuskim. W segmencie samochodów osobowych dla klientów indywidualnych, na którym liderem jest Renault, marka osiąga nawet trzecie miejsce. Liderem pod względem sprzedaży dla klientów indywidualnych na tym rynku jest Dacia Sandero.
 • W pozostałych krajach Europy Dacia odnotowała wzrost sprzedaży o 12,7% (285 468 egzemplarzy). W Niemczech sprzedaż wzrosła o 27,1% (53 743 sztuki). We Włoszech sprzedaż marki wyniosła 53 602 samochodów, co stanowi wzrost o 19%. Sprzedaż wzrosła również w Polsce (+22,7%) w Czechach (+21,7%).
 • W Rumunii sprzedaż modeli marki wyniosła 34 900 samochodów, co stanowi wzrost o 11,4%.
 • W Maroku Dacia odnotowała wynik na poziomie 39 096 sprzedanych sztuk, co odpowiada wzrostowi 15,7%.
 • W Algierii marka odnotowała wzrost sprzedaży o 52,9% (22 923 samochody), pomimo ogólnej regresji na tym rynku, sięgającej 20,9%.

Bardzo aktywna społeczność fanów Dacii

Do sukcesu marki znacząco przyczynia się społeczność fanów Dacii, której cztery miliony członków aktywnie działa w sieciach społecznościowych.

Pikniki Dacii zawsze są wielkim wydarzeniem. We Francji w czwartej edycji, która odbyła się w czerwcu tego roku udział wzięło ponad 10 000 klientów. W Czechach na zaproszenie marki odpowiedziało ponad 7 000 osób. Podobna liczba uczestników pojawiła się na niemieckiej imprezie. Pikniki są szczególną okazją do wymiany informacji i zacieśniania więzów w wielkiej rodzinie Dacii.

KRASNE k. Rzeszowa, KRASNE 7A, TEL. 510 990 754
TARNÓW, ŁADNA 82B, TEL. (14) 628 45 45

www.autospektrum.pl

KOMENTARZE

Grupa Auto Spektrum uruchomiła nowy salon samochodowy

Przed kilkoma tygodniami, tuż za rogatkami...

Rodzinny piknik w salonie Dacii auta w sam raz dla rodziny

Do wspólnej zabawy podczas Rodzinnego...

Dacia prezentuje swoje nowe modele: Sandero, Sandero Stepway, Logan, Logan MCV

Salon Samochodowy w Paryżu będzie dla Dacii okazją do świętowania wspólnie z klientami kolejnego rekordowego roku pod względem liczby sprzedanych...

Weekend nowości w salonach Renault 14-15 stycznia 2017 r.

Ledwo przygasły flesze aparatów towarzyszące premierom nowego Clio, Talismana i Megane, a przed nami kolejne gorące premiery kultowych modeli, jakimi są NOWE RENAULT SCENIC i GRAND...

zobacz więcej
Reklama

BMW X2. Nowy kompaktowy model X

Jeszcze przed rokiem jako BMW X2 Concept Car był prezentowany i szeroko chwalony przez media...

Garażowanie samochodu służbowego poza siedzibą spółki z pełnym odliczeniem VAT

Spółka może odliczyć cały VAT od samochodu osobowego, nawet w sytuacji gdy jest garażowany poza jej siedzibą. Prawo do odliczenia...

Kierowco, załóż maseczkę!

Wielu kierowców sądzi, że osoby poruszające się samochodem są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza niż rowerzyści czy piesi. Tymczasem kierowcy nie mogą lekceważyć problemu smogu, ponieważ...

Nowy Ford EcoSport SUV - nowy wymiar pewności prowadzenia i komfortu jazdy

Segment SUV jest obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem rynku samochodów osobowych w Europie. Liczba nowo zarejestrowanych aut typu SUV wzrosła...

Reklama

"Futures of Mobility" całkowicie zmienia sposób myślenia o miejskich środkach transportu

Pojazdy elektryczne, autonomiczna jazda, łączność cyfrowa pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego oraz...

Renault EZ-GO - światowa premiera pojazdu-robota

Z okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, Renault zaprezentowało koncepcję pojazdu-robota zapewniającego mobilność na żądanie (on demand). Jego niezwykłe kształty idealnie pasują...

Nowe Renault Captur S-Edition

Po sukcesie nowego modelu i poprzednich serii limitowanych czas na poszerzenie gamy Renault Captur o Serię Limitowaną S-Edition, która na pewno spodoba się młodym i dynamicznym nabywcom tego modelu. W tej wersji pojawi się również nowy...

Piknik w GOC Harley-Davidson Rzeszów na otwarcie sezonu

Podczas najbliższego weekendu, 21-22 kwietnia br., do hucznego otwarcia sezonu motocyklowego szykuje się firma Game Over Cycles oraz salon GOC Harley-Davidson Rzeszów. Będą jazdy testowe...

Technologiczny skok w serwisowaniu kół. Firma D&R Czach pierwsza w Polsce

Firma Danuta i Ryszard Czach Autoryzowany Serwis Mercedes-Benz to pierwsza stacja obsługująca marki Mercedes i Mazda w Polsce, która posiada urządzenie...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY