Reklama

Biznes

Osiem nowych firm w Euro-Park Mielec

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 24.06.2014
13321_6756_widok_z_lotu_ptaka_obszaru_Strefy_w_Mielcu_jpg
Share
Udostępnij
Osiem nowych firm otrzymało pozwolenie na działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) Euro-Park Mielec. Są to: Asquini Polska, Fabryka Cukierków „Pszczółka”, Ostrowski Ryszard „Excel” Firma Usługowo-Budowlano-Handlowa, F.P.H.U. „Wol-Met” Bożena Leńczyk, Witko Zdzisław Wood-Pool, Krzysztof Urbanik Went-Serwis, Metall-Expres i Yanko. Łącznie firmy chcą zainwestować 144 mln zł i zatrudnić 185 nowych pracowników.
 
W podstrefie Lublin zainwestuje Asquini Polska, firma produkująca części mechaniczne dla lotnictwa, które mają zastosowanie m.in.: w śmigłowcach Eurocopter oraz samolotach Airbus. Pracę znajdzie tu 20 osób. Drugim inwestorem jest Fabryka Cukierków „Pszczółka”, która zatrudni 70 nowych pracowników. Podstrefa Łańcut wzbogaci się o trzech inwestorów: 36 osób będzie pracowało przy produkcji konstrukcji stalowych w Ostrowski Ryszard „Excel” Firma Usługowo-Budowlano-Handlowa; po 10 osób zatrudnią „Wol-Met” Bożena Leńczyk – producent metalowych elementów złącznych oraz Witko Zdzisław Wood-Pool – największy producent jednoelementowych wielkogabarytowych kompozytowych basenów rekreacyjnych. 
 
W podstrefie Dębica 12 osób zatrudni i zainwestuje 4 miliony złotych firma Krzysztof Urbanik Went-Serwis, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji stalowych elementów prefabrykowanych ciągów wentylacyjnych. Na terenie podstrefy Trzebownisko  w PPN-T Aeropolis 23 mln zł zainwestuje Metall-Expres, dostawca wyrobów z metali nieżelaznych dla wielu branż, który da pracę 20 nowym pracownikom.
Inwestycję spółki Yanko, przewidującą zatrudnienie 7 dodatkowych osób w podstrefie Głogów Małopolski, szacuje się na 6 mln złotych.
 
Jak podaje Agencja Rozwoju Przemysłu, w roku 2014 udzielono już 32 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Nakłady inwestycyjne nowych firm przekraczają 1 mld złotych. Dodatkowo pojawi się 1010 nowych miejsc pracy. W chwili obecnej strefa zajmuje 1363 ha i zlokalizowana jest w 25 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, a także na Pomorzu Zachodnim.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy