Reklama

Biznes

Światowi eksperci prawa karnego na WSPiA w Rzeszowie

Anna Matusz-Gap
Dodano: 10.09.2015
21793_IMG_0577
Share
Udostępnij
W dniach 15-16 września, WSPiA będzie gościło kilkudziesięciu ekspertów prawa karnego z całego świata. Pretekstem do spotkania jest międzynarodowa, polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja na temat „Potrzeby reformy prawno karnej”. Dyskusja odbędzie się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. 
 
Do Rzeszowa zagoszczą eksperci z Osaki, Tokio, Kioto, Frankfurtu, Stambułu, Krakowa, Poznania i Łodzi. Konferencja jest kontynuacją dyskusji, rozpoczętej w ubiegłym roku w Stambule oraz częścią obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
 
– To ważne wydarzenie naukowe nie tylko w naszej Uczelni. Konferencje organizujemy wspólnie z Katedrą Prawa Karnego UJ. Do Polski przyjedzie elita karnistów w całego świata. Ich dyskusja może przyczynić się do ulepszenia polskiego prawo dawstwa. Przysłuchujący się referatom m.in. prof. Andrzej Zoll wielokrotnie uczestniczył w reformach naszego prawa karnego. Dlatego jego udział w dyskusji może zaowocować nowymi propozycjami przepisów np. usprawniających działanie naszego wymiaru sprawiedliwości – wyjaśnia Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA.
 
Konferencja będzie trwała 4 dni. W dniach 15-16 września, odbędzie się spotkanie w kampusie WSPiA, w sali konferencyjnej przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Z kolei druga część odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Krakowie.
 
 
PROGRAM KONFERENCJI NA WSPiA W RZESZOWIE:
 
15.09.2015, WTOREK
 
9:30 – 12:00 Seminarium
 
Prof. dr dr. h.c. mult. Keiichi Yamanaka: Reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r.
Prof. dr dr. h.c. Hakan Hakeri: Potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX. w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w.
Prof. dr hab Jacek Giezek: Potrzeba reform prawno-karnych jako problem naukowy. O możliwości uzasadnienia zmiany modelu odpowiedzialności karnej.
 
14:00 – 16:30 Seminarium
 
Prof. dr dr. h.c. Jan C. Joerden:      Reforma prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego?
Prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Zoll:      Reforma prawa karnego w obszarze warunkowego zawieszenia kary.
 
16.09.2015, ŚRODA
 
9:30 – 12:00 Seminarium
 
Prof. dr hab. dr. h.c. Andrzej J. Szwarc: Zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego.
Prof. dr Gunnar Duttge: Reforma przestępstw przeciwko życiu w Niemczech: Potrzeba i propozycje reform.
Prof. dr dr h.c. Yener Ünver: Małżeństwa dzieci w Turcji.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy