Reklama

Biznes

85 nowych miejsc pracy dzięki firmom z Inkubatora Technologicznego

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 12.07.2016
28264_0K3A4819
Share
Udostępnij

Od stycznia br. w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis rozpoczęło działalność 14 nowych firm, które łącznie stworzyły 85 miejsc pracy. Chętnych było znacznie więcej, gdyż inkubator staje się wśród przedsiębiorców modnym miejscem dla prowadzenia biznesu.

We wtorek, 12 lipca podczas śniadania biznesowego Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. podsumowała pierwsze półrocze w Inkubatorze Technologicznym. Było to już kolejne śniadanie biznesowe, na które RARR S.A zaprosiła swoich przedsiębiorców. Ideą śniadań jest nie tylko podsumowanie półrocznej działalności Inkubatora, ale prezentacja firm, które uzyskały zezwolenie na wejście w danym półroczu, a przede wszystkim integracja przedsiębiorców i networking. – Państwo jesteście kapitałem parku, tworzycie ekosystem, dlatego chcemy wam pomagać w prowadzeniu firmy. Chcemy, żeby te śniadania pogłębiały biznesowe relacje między wami  – mówił Janusz Fudała, prezes RARR S.A.

Barbara Kostyra, wiceprezes RARR S.A podsumowała działalność Inkubatora Technologicznego. W Inkubatorze funkcjonuje obecnie 57 firm, które tworzą 500 miejsc pracy. – Inkubator działa już piąty rok, infrastruktura w tym czasie bardzo się rozrosła, a szesnaście firm, działających tu przez 5 lat, już opuściło inkubator. W całym parku jest niemal 100 firm, ale to wy, przedsiębiorcy z Inkubatora, tworzycie zgraną rodzinę – zwróciła się do uczestników śniadania. – Mówcie nam o swoich potrzebach, będziemy starli się je spełnić.

Inkubator – modne miejsce na biznes

Od stycznia do początku lipca 2016 r. do Inkubatora weszło 14 nowych firm, które utworzyły 85 nowych miejsc pracy.

Avenon Technology Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem instrumentów do pomiaru dystansu. Pierwsze urządzenie jest przystosowane do pomiaru szczelin elementów karoserii w samochodach szczególnie w czasie napraw blacharskich. Drugie urządzenie ma zastosowanie pomiaru geometrii 3D samochodów, samolotów i wszelkich urządzeń nie przekraczających 10 m promienia. Urządzenie to jest bezprzewodowe i nie wymaga źródła laserowego. Betazel Sp. z o.o. bada, projektuje i produkuje formy odlewnicze za pomocą technologii drukowania 3D, zajmuje się specjalistyczną obróbką mechaniczną odlewów przeznaczonych dla przemysłu samochodowego i lotniczego.

Butko Sp. z o.o. to 3-osobowa firma, która produkuje wyposażenie do wykonywania testów kabli wysokonapięciowych i transformatorów średniego napięcia oraz testowania środków ochrony przeciwporażeniowej.

Ładne rzeczy z betonu i innowacyjne drukarki 3D

– Naszym celem jest robienie ładnych rzeczy z betonu, gdyż z betonu można zrobić wszystko. Przekraczamy bariery, których do tej pory nie przekroczono w tej branży, nasze płyty betonowe mają od 6 do 12 mm – opowiadał Jerzy Dobrzański, właściciel firmy Betonovo, która powstała w 2014 roku i zatrudnia 2 osoby.

Betonovo jest producentem wyrobów z betonu architektonicznego według własnych wzorów, indywidualnie wypracowanych sposobów produkcji oraz autorskich mieszanek betonowych. Produkuje lekkie płyty betonowe o grubości 8mm, płyty betonowe 3D oraz płyty o fakturze trawertynu produkowane na indywidualne zamówienie.

W Inkubatorze ulokował swoją działalność również polsko-niemiecki startup, EQUIQO Sp. z o.o. m.in. tworzący oprogramowanie i projektujący aplikacje mobilne. Z kolei Marcin Szymański, product manager z firmy Verashape Tomasz Szymański, która produkuje innowacyjne drukarki 3D VSHAPER oraz oprogramowanie do sterowania maszynami, podkreślał dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Branża IT w Inkubatorze w mocnym składzie

Niedawno do Inkubatora przeprowadziła się firma Vadyma Melnyka Cervi Robotics, dotychczas funkcjonująca w Preinkubatorze Akademickim. Firma zajmuje się robotyką, samolotami pionowego startu, oprogramowaniem opartym o analizę Big Data oraz Machine Learning. Z Vadymem Melnykiem związana jest także firma ServoCode Sp. z o.o. zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania o bardzo wysokim stopniu złożoności, głównie na potrzeby innowacyjnych startupów. Firma już zatrudnia 25 osób, zaś do końca roku zespół ma się zwiększyć do 60 programistów. Na działalność w Inkubatorze zdecydował się również Witold Mielniczek z Przemyśla, którego firma B Technology Sp. z o.o. produkuje roboty bezzałogowych maszyn latających dla rynku konsumenckiego: B-Unstoppable oraz B-Flying car- drony, które mogą jednocześnie jeździć, latać, a w przyszłości pływać.

Pozostałe firmy, które w tym roku dołączyły do Inkubatora to m.in.:

– zatrudniająca 10 osób GRUPA W&W SP. Z o.o., zajmująca się realizacją procesów badawczych i działań komunikacyjnych. Firma bada: potencjał rynkowy produktów/usług, jakość obsługi, satysfakcję i opinię klientów, wizerunek marki.; analizuje opinie klientów i użytkowników, działania konkurencji, serwisy WWW, tworzymwizerunek w sieci, strategie marketingowe, strukturę serwisów online. Współpracowała m.in. z Lidlem i siecią Play.

MILWES Automatyka Przemysłowa Wiesław Woźny specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyki przemysłowej (np. silnik elektryczny, siłownik pneumatyczny, roboty przemysłowe wieloosiowe). Firma współpracuje m.in. z Boschem, Pratt&Whitney i Betonovol zatrudnia 8 studentów,

POL&PACK to polsko-francuska firma, która w innowacyjny sposób łączy tekturę falistą z folią przy użyciu drukarek 3D. Tworzy nowy rodzaj opakowań, które rejestrują wstrząsy, wahania temperatur, wilgotność i ciśnienie. W inkubatorze planuje również wynająć halę produkcyjną.

Produso Sp. z o.o. to polsko-włoska firma, jako jedyna firma na świecie produkuje narzędzia tnące od podstaw, oraz świadczy usługi techniczne i doradcze dla firm wykorzystujących maszyny tnące w Polsce i na świecie.

Wszyscy uczestnicy śniadania biznesowego podkreślali doskonałe warunki w Inkubatorze Technologicznym, w jakich mogą prowadzić działalność gospodarczą.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy