Reklama

Ponad 100 kierunków do wyboru. Trwa rekrutacja na rzeszowskich uczelniach

A A A
Angelika Fila

Dodano: 11-05-2018

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Rzeszowskie uczelnie rozpoczynają rekrutacje dla absolwentów liceów, techników i studiów I stopnia. Uczniowie mają do wyboru ponad 100 kierunków na 4 „różnych” uczelniach wyższych. Trwa rekrutacja na WSIiZ, a Uniwersytet Rzeszowski rozpocznie przyjmowanie kandydatów już 14 maja.

 

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczyna rekrutację dla kandydatów na studia 14 maja. Pierwszy etap to elektroniczna rejestracja. Uczelnia ma do zaoferowania ponad 50 kierunków na 12 wydziałach o różnych obszarach wiedzy.

Uniwersytet Rzeszowski jest jedną z największych uczelni w Polsce południowo-wschodniej. Studiuje na nim prawie 16 000 studentów. Na kandydatów, którzy pragną podjąć studia na Uniwersytecie Rzeszowskim w roku akademickim czeka ponad 5500 miejsc.

Jako pierwsze rekrutację rozpoczynają Wydziały: Biologiczno-Rolniczy, Matematyczno-Przyrodniczy, Muzyki, Prawa i Administracji, Sztuki, Wychowania Fizycznego i Biotechnologii. W tym roku oferta edukacyjna największej uczelni regionu powiększyła się m.in. o nowy kierunek – Komunikację międzykulturową na Wydziale Socjologiczno-Historycznym UR.

- Nowy kierunek studiów jest dedykowany osobom chcącym rozwijać swoje umiejętności nie tylko na Podkarpaciu, ale budować swoją karierę zawodową również na arenie międzynarodowej. Potrzeba stworzenia takiego kierunku studiów związana jest z badaniem zapotrzebowania pracodawców na osoby mające wiedzę i umiejętności funkcjonowania w firmach i korporacjach międzynarodowych. Absolwenci tego kierunku będą potrafili skutecznie rozwijać firmę, w której pracują znając specyfikę jej kultury organizacyjnej, która może – ze względu na globalny sposób działania – różnić się od tej, która dominuje w rodzimym systemie prawno-gospodarczym – mówi prof. Paweł Grata – Dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego. Dodatkowym atutem nowego kierunku studiów jest możliwość realizacji kariery zawodowej na wielu stanowiskach związanych z komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną w firmie oraz zarządzaniem zasobami i kapitałem ludzkim. W bieżącym roku akademickim na kandydatów czeka 25 miejsc.

Wyniki kwalifikacji będą znane w okresie od połowy do końca lipca 2018. Proces rekrutacyjny I tury kończy się 31 lipca 2018 r.

Rekrutacja wiąże się też z koniecznością uiszczenia opłaty, która na rok akademicki 2018/2019 została ustalona na kwotę 140 zł w przypadku kierunków, na których obowiązuje sprawdzian uzdolnień artystycznych oraz 85 zł w przypadku pozostałych kierunków.

Więcej szczegółowych informacji na stronie uczelni.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Rekrutacja na WSIiZ rozpoczęła się już 3 kwietnia. Uczelnia oferuje prawie 70 kierunków i specjalności do wyboru. Do tej pory ukończyło ją 40 000 studentów.

Reklama

WSIiZ oferuje m.in. takie kierunki do wyboru jak: biznes turystyczny, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika komputerowa i produkcja multimedialna, filologia angielska, dietetyka, psychologia w zarządzaniu, aviation management, general aviation, information technology, international management.

Rekrutacja kończy się 31 lipca. Listy zostaną opublikowane podane 8 sierpnia.

Szczegółowe informacje na temat opłaty rekrutacyjnej znaleźć można na stronie uczelni.

Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu uwzględniającego wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym.

Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów zdawanych w części pisemnej: język polski, język obcy, matematyka, wybrany przedmiot:

- fizyka z astronomią lub informatyka (informatyka)

- geografia (biznes turystyczny, logistyka, zarządzanie)

- historia lub wiedza o społeczeństwie (administracja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, psychologia w zarządzaniu,  filologia angielska)

- historia lub wiedza o społeczeństwie lub informatyka (grafika komputerowa i produkcja multimedialna)

- biologia lub chemia (dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia)

Rzeszowska Szkoła Wyższa WSPiA

WSPiA jest najstarszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która powstała w 1995 r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej. Jest to jedyna niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i całej Polsce wschodniej. WSPiA jest jedną z 5 (na ponad 300) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

Rzeszowska Szkoła Wyższa WSPiA oferuje kandydatom do wyboru studia z zakresu administracji, prawa, zarządzania i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie (kierunek prawo) stacjonarne i niestacjonarne rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 8 sierpnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 sierpnia. Druga tura rekrutacji rozpoczyna się 9 sierpnia i trwa do 29 września. Ogłoszenie wyników drugiej tury nastąpi 1 października.

Kandydat zarejestrowany w systemie rekrutacji elektronicznej musi złożyć oryginały dokumentów w biurze rekrutacyjnym  przed terminem zakończenia rekrutacji: I tura rekrutacji - do 8 sierpnia (środa) 2018 r., II tura rekrutacji - do 29 września (sobota) 2018 roku.

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza jest najstarszą i największą uczelnią techniczną w południowo-wschodniej Polsce. Została powołana 1 października 1974 r., W jubileuszowym dla uczelni roku 2016, gdy obchodziła swoje 65-lecie, uzyskała status uniwersytetu technicznego.

Politechnika kształci ponad 14 tys. studentów na 7 wydziałach.

Uczelnia oferuje kandydatom ponad 30 kierunków studiów I stopnia, II stopnia, licencjackich, inżynieryjnych oraz magisterskich. Dla przyszłych studentów do wyboru będzie także tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne. Rekrutacja potrwa od 1 czerwca 2018 r. do 30 września 2018 r.

Szczegółowe informacje co do harmonogramu rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 zostaną podane do końca maja na stronie uczelni.

KOMENTARZE

Biznes na studiach

Proastiq, firma produkująca kosmetyki dla kobiet, zrodziła się z ciekawości. Dziś kremy o intensywnej łososiowej...

Ponad 3,5 tys. chętnych na rzeszowską medycynę

O jedno miejsce na nowo utworzonym kierunku lekarskim...

Przyjdź na studia w WSPiA - naprawdę warto

W WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej trwa rekrutacja kandydatów...

TOP 10 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hitem wciąż medycyna

Wśród 10 najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim aż pięć związanych jest zawodami medycznymi i okołomedycznymi. Podobnie jak w ubiegłym roku najwięcej...

Są miejsca pracy w branży IT, są chętni na studiowanie informatyki

Rekrutacja na studia jeszcze się nie skończyła, ale już wiadomo, że w regionie jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest informatyka. W Rzeszowie powstają...

zobacz więcej
Reklama

Wojciech Buczak, poseł PiS: Będę walczył o fotel prezydenta Rzeszowa

- Z natury nie jestem wojowniczy, ale jeśli chodzi o wybory prezydenckie w Rzeszowie, jestem gotów oddać się do dyspozycji mieszkańców - mówi poseł Wojciech...

Na Podkarpaciu projektują elementy nadwozi dla światowych marek

Kiedy Cadway Automotive w październiku 2016 r. zaczynał działalność, był startupem z dwoma inżynierami na pokładzie. W niespełna półtora roku Jakub Kocój, który...

No to latamy! Dreamlinerem z Rzeszowa do Nowego Jorku

To był pierwszy lot po 10 latach przerwy. W niedzielę, 29 kwietnia o godz. 19.25 Boeing 787 Dreamliner wystartował z lotniska w Newark, by w poniedziałek, 30 kwietnia już o godz. 9.40., czyli...

Reklama

Patent na pierwsze w Polsce mosty kompozytowe w Błażowej i Nowej Wsi!

Konstrukcja mostu w Błażowej k. Rzeszowa, złożona z wykorzystywanych m.in. w motoryzacji i lotnictwie materiałów kompozytowych, została opatentowana!...

Ponad 8 mln zł na Koncepcję Programową dla ostatniego odcinka S19

To pewne - będzie Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla ostatniego już odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Dukla do Barwinka (granica...

Przebudowaną ulicą Podkarpacką pojedziemy w wakacje?

Bardzo możliwe, że w wakacje będzie gotowy przebudowany 2-kilometrowy odcinek ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. - Prace idą zgodnie z harmonogramem i mamy nadzieję, że uda się zakończyć...

Jennifer Lopez twarzą Inglota. Gwiazda stworzyła kolekcję kosmetyków

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek i aktorek na świecie, Jennifer Lopez stworzyła nową kolekcję kosmetyków dla podkarpackiej firmy kosmetycznej Inglot...

Krzesła Nowego Stylu na piłkarskich Mistrzostwach Świata w Katarze!

Organizator Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze podjął decyzję, że krzesła marki Forum Seating, należącej do Grupy Nowy Styl z Podkarpacia...

zobacz więcej

POLECANE

VIP MARZEC-KWIECIEŃ

VIP MARZEC-KWIECIEŃ
w numerze m.in.:

• W uprawianiu nauki najważniejsze są wątpliwości! • Mamy rynek pracownika • Bogusław Barnaś - najważniejsza jest wyobraźnia • Twarze Podkarpacie 10 lat VIP Biznes&Styl • Kongres TSLA Expo 2018 • Bolidy Caro Cars z Mielca • 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-05-22 18:59
WIG 59015.14 -0,54%
WIG20 2248.71 -0,87%
mWIG40 4520.4 +0,11%
sWIG80 13969.08 +0,12%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-05-22
USD 3,6252 -0,99%
EUR 4,2812 -0,42%
CHF 3,6385 -0,70%
GBP 4,8814 -0,52%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1291,70 +0,09% [00:55]
 Ropa brent baryłka 79,41 +0,00% [23:56]
 Pallad uncja 987,10 +0,20% [00:50]
 Platyna uncja 908,40 +0,11% [00:54]
 Srebro uncja 16,57 +0,06% [00:39]
Wspierane przez Money.pl
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY