Reklama

Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2015. Wszystkie nominacje

A A A
Aneta Gieroń

Dodano: 06-10-2015

Marek Darecki, zwycięzca I edycji rankingu w kategorii VIP Biznes. Fot. Tadeusz Poźniak

Marek Darecki, zwycięzca I edycji rankingu w kategorii VIP Biznes. Fot. Tadeusz Poźniak

W październiku już po raz czwarty wręczymy wyróżnienia dla Najbardziej Wpływowych Podkarpacia. Wielka Gala VIP-a połączona z wręczeniem statuetek autorstwa znakomitego rzeźbiarza Macieja Syrka oraz recitalem Stanisława Sojki, odbędzie się 24 października 2015 r. w Filharmonii Podkarpackiej. Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: VIP Polityka 2015, VIP Biznes 2015, VIP Kultura 2015 oraz VIP Odkrycie Roku 2015. W październikowym  wydaniu magazynu VIP prezentujemy wszystkie osoby nominowane w konkursie w poszczególnych kategoriach, z wyjątkiem Odkrycia Roku, które ma być największą niespodzianką w rankingu naszego magazynu. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie głosów blisko 200 osób, przedstawicieli życia publicznego: polityków, samorządowców, przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców, artystów, szefów instytucji. 
 
Swój bardzo ważny udział w głosowaniu będzie też miała Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: prof. Marek Koziorowski, dziekan Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni, dr Krzysztof Kaszuba, ekonomista; Jerzy Borcz, adwokat z Rzeszowa; Henryk Pietrzak, prezes Radia Rzeszów; Aneta Gieroń i Inga Safader-Powroźnik, wydawcy magazynu VIP Biznes&Styl; Krystyna Lenkowska, anglistka i poetka; dr Wergiliusz Gołąbek, prorektor ds. rozwoju i współpracy WSIiZ w Rzeszowie; Barbara Kuźniar-Jabłczyńska, dyrektorka ds. Funduszy Europejskich w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim; Lucyna Mizera, dyrektorka Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
 
POLITYKA
 
Krystyna Skowrońska, posłanka PO, była prezes Banku Spółdzielczego w Przecławiu. W Sejmie nieprzerwanie od 2001 r., przewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych.
 
Tomasz Poręba, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Zanim został eurodeputowanym, przez kilka lat pracował w Brukseli jako urzędnik. Wiceprzewodniczący rzeszowskiego PiS. 
 
Elżbieta Łukacijewska, posłanka PO do Parlamentu Europejskiego. Przez 6 lat (2004-2010) była przewodniczącą, a następnie wiceprzewodniczącą Regionu Podkarpackiego PO.
 
Marek Kuchciński, poseł PiS od 2001 roku. W latach 1999?2001 zajmował stanowisko wicewojewody podkarpackiego. Od  2011 roku wicemarszałek Sejmu.
 
Zdzisław Gawlik, prawnik, cywilista, nauczyciel akademicki, od 2007 do 2012 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a od 2013 sekretarz stanu w tym resorcie.
 
Wojciech Buczak, wieloletni przewodniczący zarządu Regionu Rzeszów NSZZ "Solidarność", były przewodniczący sejmiku podkarpackiego, od 2014 r. wicemarszałek województwa.
 
Jan Tomaka, przewodniczący Regionu Podkarpackiego PO, w przeszłości wicewojewoda rzeszowski i wicemarszałek województwa. W latach 2001 - 2011 poseł na sejm.
 
Piotr Przytocki, prezydent Krosna od 2002 roku. Wybory w 2006 r. i w 2010 r. wygrywał z ponad 70-proc. poparciem wyborców. 
 
Stanisław Ożóg, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. W latach 1992-1998 burmistrz Sokołowa Młp., od 1999 r. do 2005 r. starosta rzeszowski oraz poseł na sejm w kolejnych latach.
 
Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. W latach 2006-2014 przez dwie kadencje był radnym miejskim w Stalowej Woli.
 
 
BIZNES
 
Adam i Jerzy Krzanowscy, założyciele i współwłaściciele firmy  Grupa Nowy Styl. Trzeciego co do wielkości europejskiego producenta krzeseł i mebli biurowych. Obroty firmy sięgają kwoty 300 mln euro rocznie.
 
 Marta Półtorak, prezes i współwłaścicielka Marma Polskie Folie, firmy zajmującej 82. miejsce na świecie w branży tworzyw sztucznych. Współwłaścicielka Galerii Millenium Hall.
 
Bartosz Skwarczek i Dawid Rożek, współzałożyciele G2A.COM, międzynarodowej firmy działającej w branży gier komputerowych oraz innych produktów cyfrowych, która w Rzeszowie zatrudnia ponad 300 osób.
 
Reklama
Piotr Mikrut, prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, firmy będącej jednym z największych producentów farb i lakierów w Polsce. Produkty Śnieżki są sprzedawane w Europie Środkowowschodniej, a firma zatrudnia ponad 500 osób.
 
Wiesław Grzyb, przedsiębiorca z Dębicy, założyciel i prezes Arkus&Romet Group, rowerowego imperium, którego roczne obroty sięgają 200 mln zł. 
 
Stanisław Jedliński, prezes Olimp Laboratories, firmy istniejącej od 25 lat i produkującej suplementy diety oraz witaminy, obecnej na wielu rynkach europejskich.  
 
Leszek Waliszewski, prezes FA Krosno. Absolwent Politechniki Gdańskiej, były dyrektor Delphi Automotive Systems Poland i Delphi na Europę Północną, od 2006 r. współwłaściciel Fabryki Amortyzatorów w Krośnie.
 
Krzysztof Tokarz, założyciel firmy SPECJAŁ, jednej z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, prezes sieci franczyzowej PSH NASZ SKLEP S.A. zrzeszającej obecnie ponad 4 tysiące sklepów. 
 
Artur Kazienko, prezes zarządu i właściciel Kazar Footwear z Przemyśla. Buty i torebki z logiem Kazar są od dawna znane i popularne wśród gwiazd oraz projektantów mody. 
 
Teodora Doros, właścicielka firmy D.A. Glass z Rzeszowa, produkującej specjalistyczne szkło według własnych patentów dla odbiorców z całego świata. Firma ma jeden z największych udziałów w liczbie zgłoszeń patentowych w kraju.
 
Ryszard Ziarko, założyciel i właściciel firmy "Ciarko". Największy w Polsce i trzeci w Europie producent okapów kuchennych z Sanoka, który produkuje ponad 700 tys. okapów rocznie.
 
 
KULTURA
 
Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, twórca Galerii Zdzisława Beksińskiego. Sanocki zamek zawdzięcza mu największą na świecie kolekcję prac Beksińskiego.
 
Janusz Szuber, znakomity sanocki poeta.  Autor wierszy, które stawiane są w tym samym szeregu co twórczość Wisławy Szymborskiej i Adama Zagajewskiego.
 
Aneta Adamska, założycielka, reżyserka i scenarzystka teatru "Przedmieście" z Rzeszowa. Pomysłodawczyni festiwalu "Źródła pamięci. Grotowski, Kantor, Szajna". Laureatka wielu nagród. 
 
Vitold Rek, kontrabasista, kompozytor, znakomity muzyk jazzowy, ambasador rzeszowskiego folkloru. Rzeszowiak ze Staromieścia na stałe mieszkający w Niemczech.
 
Monika Wolańska, dyrektorka  Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, zdobywczyni prestiżowego tytułu "Kulturysta Roku 2013", przyznawanego przez  Program Trzeci Polskiego Radia.
 
Jacek Nowak - współzałożyciel i prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, artysta-witrażysta, animator kultury, grafik komputerowy. Organizator i komisarz Międzynarodowych Plenerów Malarskich w Boguchwale.
 
Iga Dżochowska, dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu, prezes Fundacji Polsko-Japońskiej Yamato, organizatorka Festiwali Kultury Japońskiej oraz wizyt japońskich artystów i naukowców w Polsce.
 
Bogdan Szymanik, założyciel i współwłaściciel Wydawnictwa "BOSZ" w Lesku, specjalizującego się w edycji albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym.
 
Monika Szela, dyrektorka Teatru Maska w Rzeszowie. Organizatorka festiwali: „Maskarada”, „Źródła Pamięci. Kantor – Grotowski – Szajna”, „ Rzeszów Carpathia Festival”.
 
Wit Karol Wojtowicz, od  ponad 20 lat dyrektor Muzeum - Zamku w Łańcucie. Absolwent historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 
Więcej informacji o rankingu na stronach www.biznesistyl.pl Czytelnicy magazynu VIP Biznes&Styl oraz portalu biznesistyl.pl mogą także do 20 października typować i głosować we wszystkich kategoriach wysyłając zgłoszenia na adresy mailowe: ranking@vipbiznesistyl.pl oraz ranking@vipbis.pl. Zwycięzcy naszego rankingu oraz relacja z Gali VIP-a już w listopadowym numerze naszego magazynu oraz na stronach www.biznesistyl.pl

KOMENTARZE

Otoczenie domu to nie tylko rośliny

Piękny dom wymaga równie estetycznego otoczenia. Zwykle rozumiemy je jako starannie...

Sękata sztuka Zdzisława Pękalskiego

Zdzisław Pękalski, ponad 70-letni były nauczyciel rysunku, żywa legenda Bieszczadów, cywilizacyjny odszczepieniec, artystyczny oryginał, u którego na podwórku przed domem dostrzegam więcej wyrzeźbionych świętych...

Marta Wierzbieniec - wyróżnienie to również zobowiązanie

Z prof. Martą Wierzbieniec, dyrektorem naczelnym Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego, zwyciężczynią rankingu VIP-a w kategorii ?kultura?, rozmawia Katarzyna Grzebyk...

zobacz więcej
Reklama

15 inwestycji drogowych za miliardy zmieni Podkarpacie

Za dwa lata na Podkarpaciu będzie jednocześnie...

Lufthansa Technik zainwestuje w Tajęcinie pod Rzeszowem?!

To już w zasadzie pewne. Centrum obsługi...

Pierwsza w Polsce produkcja "inteligentnych szyb" na Podkarpaciu

Produkcję innowacyjnych "elektronicznych żaluzji" uruchomiła w Jasionce Digi Glass Factory Sp. z o.o., założona przez ojca z synem oraz przyjaciela rodziny. Trzej krakusi...

Coraz bliżej budowy S19 do Barwinka. Via Carpathię poprą kolejne kraje!

W poniedziałek, 5 lutego w Rzeszowie została podpisana umowa na koncepcję programową odcinka drogi ekspresowej S19 od Babicy do Domaradza. Tego...

IKEA otwiera w Rzeszowie punkt odbioru zamówień

Szwedzki koncern IKEA otwiera w Rzeszowie punkt odbioru zamówień. Będzie się on mieścił w Millenium Hall. Wejście do punktu znajduje się na poziomie 0, od strony al. Rejtana, vis-à-vis Super-Pharm...

Reklama

Rusza budowa łącznika autostrady z Przeworskiem. Wreszcie znikną korki?

Rusza budowa łącznika autostradowego od zjazdu z autostrady do nowo projektowanego ronda na granicy Gwizdaja i Przeworska. Łącznik połączy drogę krajową...

,,Być kobietą" - nowy projekt RARR-u dla bezrobotnych kobiet

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje projekt adresowany do bezrobotnych kobiet z wybranych powiatów Podkarpacia. Kobiety w wieku powyżej 29 lat będą mogły...

Spółka firm Lufthansa i MTU kupiła w Jasionce działkę pod fabrykę

Niemal 22 mln zł netto zaoferowała Gminie Trzebownisko spółka EME Aero i wygrała przetarg na położoną w Jasionce działkę o powierzchni 16,6 ha. Spółkę...

Nawet 20 mln zł dofinansowania dla firm ze średnich miast

Nawet 20 mln zł dofinansowania mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy działające w miastach średniej wielkości. Dofinansowanie jest przeznaczone na realizację wdrożeń projektów...

Miliardy zainwestowane w "Aeropolis" i kolejne firmy wchodzące do Jasionki

"Aeropolis" to już marka, z której wychodzą wielkie pomysły i o którą wspólnie chcemy dbać - mówił Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-03-23 18:59
WIG 59436.36 -0,71%
WIG20 2257.22 -0,74%
mWIG40 4611.8 -0,86%
sWIG80 14335.95 -0,19%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-03-23
USD 3,4319 +0,16%
EUR 4,2295 +0,08%
CHF 3,6211 +0,22%
GBP 4,8368 -0,16%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1347,20 +0,00% [21:59]
 Ropa brent baryłka 70,36 +0,00% [21:59]
 Pallad uncja 969,35 +0,00% [21:59]
 Platyna uncja 949,60 +0,00% [21:59]
 Srebro uncja 16,56 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY