Reklama

Biznes

eLearning Journeys – o nowoczesnych sposobach edukacji na konferencji w Rzeszowie

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 10.10.2017
35288_mi
Share
Udostępnij
Dlaczego nie powinniśmy się bać nowych technologii w szkole i jak możemy z nich korzystać z pożytkiem dla uczniów i rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy? Na ile eLearning wpływa na rozwój biznesu i medycyny? W dniach 17-19 października w Rzeszowie odbędzie się druga edycja konferencji eLearning Journeys. Weźmie w niej udział międzynarodowe grono specjalistów: profesorowie amerykańskich uczelni oraz specjaliści z korporacji takich jak Apple czy Intel; obecny będzie również Santeri Koivisto, twórca Minecraft Edu – platformy edukacyjnej.

– Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń eLearningowych nie tylko w Polsce, ale całej Europie, które porusza kwestie dotyczące zastosowania eLearningu w wielu branżach i obszarach. Pierwsza edycja konferencji wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników, zaś prelegenci byli pod wielkim wrażeniem Podkarpacia i nowoczesnego miasta, jakim jest Rzeszów  mówi Myron Cizdyn, pomysłodawca i organizator eLearning Journeys.

Przedstawiciele międzynarodowych korporacji poprowadzą warsztaty

Pierwszy dzień konferencji „School Journeys” (17 października) odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim, przy ul. Warzywnej 1a, budynek G.4. Poświęcony będzie warsztatom edukacyjnym, adresowanym do nauczycieli, dyrektorów i tych, którzy w swojej pracy pełnią rolę nauczycieli i liderów. Warsztaty pozwolą im lepiej zrozumieć specyfikę obecnych czasów i wyzwań stojących przed współczesnymi szkołami i poznać ciekawe metody angażujące uczniów. Warsztaty poprowadzą cenieni specjaliści: Tereza Borecka, wybitna edukatorka, która pracowała dla Apple, Eileen Lento, Globalny Dyrektor Marketingu w firmie Intel, dr filozofii na Northwestern University, Cathie Norris, profesor University of North Texas.

„Summit Day”, drugi dzień konferencji (18 października), odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce i będzie koncentrował się na eLearningu w edukacji, biznesie i medycynie oraz wyzwaniach i możliwościach XXI wieku. Tego dnia wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział kilkaset osób, reprezentujących szkoły, uczelnie wyższe, firmy i branżę medyczną. Tego dnia, będzie można zobaczyć i posłuchać wykładów takich osobistości jak: Santeri Koivisto, twórcy Minecraft Edu – platformy edukacyjnej, opartej o jedną z najpopularniejszych gier na świecie, czy dr. Asifa Qasima, kardiologa i twórcy międzynarodowej platformy edukacyjnej dla lekarzy.

Trzeci dzień konferencji pn. Medycyna i Biznes (19 października), odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim, przy ul. Pigonia 1, budynek A0. Adresowany jest przede wszystkim do lekarzy i osób zarządzających placówkami medycznymi. Prelegenci opowiedzą i pokażą, jak edukacja, może przygotować pacjenta na niespodziewane choroby, zapobiec poważnym powikłaniom i przygotować na zmianę trybu życia np. po przebytym zawale.

Jak budować i rozwijać biznes w oparciu o wartości

Podczas konferencji eLearning Journeys odbędzie się także warsztat pn. „Verify your business model”, przeznaczony dla start-upów i osób, które mają nowatorski pomysł na biznes. Biznesplany zweryfikują międzynarodowi eksperci od inwestowania i rozwoju firm: Alan Greenberg, Santeri Koivisto, Eileen Lento, Michael Jay, Artur Dyro. Warsztat będzie połączony z sesją networkingową, umożliwiającą nawiązanie wartościowych kontaktów.

O swoich doświadczeniach z eLearningiem opowiedzą także: Piotr Karaś, który administruje siecią komputerową, w tym serwerami edukacji na odległość oraz stroną WWW w Katedrze Pedagogiki Medialnej Uniwersytetu Rzeszowskiego i podstroną Wydziału Pedagogicznego URWojciech Pitura – certyfikowany trener symulacji biznesowych, współzałożyciel i prezes Revas sp. z o.o., pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie; oraz Ryszard Pęczkowski – Dziekan Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Organizatorami wydarzenia są: Myron Cizdyn z The BLPS Group, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Zdrowia.  Konferencja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu własnego RPO WP 2014-2020 "Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego". Oś priorytetowa I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3 Promowanie przedsiębiorczości.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy