Reklama

XIII Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

A A A
Alina Bosak

Dodano: 25-11-2017

Fot. Dominik Matuła

Fot. Dominik Matuła

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›
Zrzeszający 300 przedsiębiorców Podkarpacki Klub Biznesu zorganizował w piątek, 24 listopada, wielką galę w Centrum Wystawienniczo-Kongresowy G2A Arena w Jasionce k/Rzeszowa. Uroczystemu spotkaniu towarzyszyło wręczenie Nagród PKB dla firm i osób mających ważny wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Odebrali je biznesmeni Krzysztof Tokarz, Artur Kazienko, Robert Stefanowski i Mariusz Godawski, a także marszałek podkarpacki Władysław Ortyl. Kapituła specjalne nagrody przyznała premier Beacie Szydło i wicepremierowi Mateuszowi Morawickiemu.
 
– Nasza organizacja postawiła sobie za cel zbudowanie regionu przyjaznego przedsiębiorcom. Dzisiejsza gala to doskonała okazja, by docenić firmy i osoby, które wniosły szczególny wkład w rozwój Podkarpacia – powiedziała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu, witając kilkuset gości przybyłych do G2A Arena w Jasionce, a prowadzący galę Sławomir Siezieniewski, znany prezenter TVP, żartobliwie komentował numer tegorocznej gali: – Trzynastki niech się Państwo nie boją, bo jeżeli dokoła nas są ludzie życzliwi, którzy chcą współpracować i pomagać, to ani one, ani czarne koty, ani nawet inspektorzy podatkowi nie są straszni.
 
W tym roku zaproszenie na galę przyjęli parlamentarzyści Wojciech Bakun, Wojciech Buczak, Zbigniew Chmielowiec, Maciej Masłowski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek podkarpacki Władysław Ortyl, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz prezydent Krosna Piotr Przytocki. 
 
- Cieszy mnie obecność parlamentarzystów i samorządowców na naszej gali – podkreślił Adam Góral, założyciel PKB i przewodniczący rady nadzorczej, prezes Asseco Poland S.A, największej polskiej firmy informatycznej. – Państwo nasze budujemy razem. I nawet jeśli się różnimy, to komunikujmy się, rozmawiajmy. Politycy mają swój świat, którego my przedsiębiorcy nigdy nie zrozumiemy, ale my również mamy swój, który trudno zrozumieć politykom. To, że wymieniamy poglądy ma dla kraju ogromne znaczenie. 
 
Adam Góral przypomniał początki Podkarpackiego Klubu Biznesu, który w 2000 r. zakładał wspólnie z Jerzym Krzanowskim i Antonim Śliżakiem. – Chcieliśmy tym klubem utrzeć nosa Warszawie, bo wydawało nam się wtedy, że jesteśmy trochę wykorzystywani. Klub miał być organizacją, która będzie myślała o regionie. Patrząc dzisiaj na tę salę, chcę powiedzieć: dziękuję, zrobiliśmy taką organizację. Nauczyliśmy się tego, by myśląc o kupnie, sprzedaży, najpierw pomyśleć o Podkarpaciu. Nie ma możliwości zakupu na Podkarpaciu – myśl o Polsce. Nie ma w Polsce – myśl o Europie. A później o świecie. Tego musimy się dalej uczyć. Jeśli zaczniemy tak działać, przestaniemy zazdrościć Izraelczykom, Niemcom, Brytyjczykom. Jeśli mają nad nami przewagę, to dlatego, że potrafią lepiej współpracować ze sobą. Jestem dumny z naszej organizacji, ponieważ my już potrafimy pewne rzeczy robić razem. 
 
 
Ewa Leniart i Adam Góral. Fot. Dominik Matuła
 
Trzy i pół roku, jakie minęło od ostatniego balu PKB, to okres wyjątkowo intensywnej pracy. Podkarpacki Klub Biznesu przeżył w tym czasie skokowy wzrost, a dynamika z jaką organizacji przybywa nowych członków jest imponująca. – W ciągu ostatnich trzech lat grono członków PKB powiększyło się ze 120 do 300  firm – podkreślała Małgorzata Kucharska. 
 
Co tydzień nowe firmy deklarują chęć dołączenia do Klubu. Także podczas Gali w G2A Arena przyjęto do grona PKB 14 nowych firm. Są to: Kancelaria Radców Prawnych V4 Legal, Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska, HR Quality, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Dziedzic Kowalski Kornasiewicz i Partnerzy, Agnieszka Stawarska Royal Office, Herlingroup, Exacto, Bispol, Folpolter II, Vending4Factory Maciej Chudzik, BRMS, SB Complex, Ele-Comp, Propaganda Studio.   
 
Reklama
Najważniejszym punktem gali było wręczenie Nagród Podkarpackiego Klubu Biznesu. Wyniki ogłosił prof. Adam Noga, przewodniczący Kapituły. Wraz z nim zasiadali w niej: prof. Antoni Magdoń, dr Krzysztof Kaszuba, dr Adam Góral, Jerzy Krzanowski, Artur Rozmus. – Niełatwo było zdecydować, kogo nagrodzić, ponieważ na Podkarpaciu jest wiele wspaniałych firm, z których dziś jesteśmy dumni – przyznał prof. Adam Noga. Wraz z nim nagrody wręczyła Małgorzata Kucharska.
 
Nagrodę XIII Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w kategorii „Firma, która wniosły duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia”, otrzymał Specjał Grupa Kapitałowa, a odebrał jej założyciel i prezes Krzysztof Tokarz. – Dziękuje w imieniu 5,5 tysiąca pracowników naszej grupy kapitałowej. To dzięki nim zdobyliśmy tę nagrodę. Nie pierwsza, jaką otrzymałem dzięki sukcesom firmy, ale ta jest szczególnie dla mnie cenna, ponieważ odbieram ją w gronie przyjaciół i od przyjaciół – powiedział prezes Tokarz. 
 
W kategorii „Inwestycja sfinansowana z Funduszy Europejskich, mająca duże znaczenie dla regionu” wygrało Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, a nagrodę odebrał marszałek podkarpacki Władysław Ortyl. 
 
Nagrodę XIII Gali PKB w kategorii „Mecenas kultury, sztuki i sportu” otrzymał Greinplast, producent chemii budowlanej. Statuetkę odebrał Robert Stefanowski, prezes firmy. 
 
W kategorii „Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą” zwyciężyła firma Kazar, producent obuwia i akcesoriów premium, która w tym roku rozszerzyła ofertę o linię ekskluzywnych perfum i zegarków. Podbija zagraniczne rynki. Nagroda przekazana została na ręce Artura Kazienko, prezesa firmy Kazar.
 
Wśród nagrodzonych znalazła się także firma Omega Pilzno, krajowy lider branży TSL. Kapituła nagrodziła ją za „Innowacyjną i kompleksową obsługę logistyczną klientów”. – Podziękowania nalezą się naszym klientom, którzy docenili kompleksowość i innowacyjność naszych usług. Reprezentuję firmę rodzinną, z 25-letnim doświadczeniem. Zaczynaliśmy od transportu. Potem były magazyny, transport morski, agencje celem. Dzisiaj jesteśmy operatorem logistycznym, który potrafi najbardziej skomplikowany łańcuch logistyczny zrealizować od A do Z. Kompleksowość to nic innego, jak wsłuchiwanie się w potrzeby klienta i podążanie za nimi - powiedział Mariusz Godawski, prezes spółki, odbierając statuetkę.  
 
 
Fot. Dominik Matuła
 
Nagrody specjalne Podkarpackiego Klubu Biznesu przekazał Adam Góral. Za „Promocję idei zrównoważonego rozwoju gospodarczego opartego na regionach” otrzymali je premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki. - Wkrótce będziemy mieli Konstytucję dla Biznesu. To coś, na co czekaliśmy 27 lat. Nie wierzę, że od początku będzie taka, jakiej oczekujemy. Ale tak jak systemy informatyczne są udoskonalane, tak i my będziemy mogli ją udoskonalić – podkreślał Adam Góral.
 
Nagrody w imieniu rządu odebrała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. – Kiedy widzi się marki podkarpackie na różnych ważnych ulicach wielu miejsc świata, rośnie serce. Bardzo dziękuję za to, że państwo ten wielki trud rozwijania swojego biznesu, przy pomocy Podkarpacia i Polski czynicie – podkreślała wojewoda. 
 
Galę uświetnił kwartet smyczkowy Lejdis Quartet oraz barwne widowisko muzyczno-wizualne ze skrzypcami i harfą w wykonaniu Kasi Szubert. 
 
Odbyła się również aukcja charytatywna dzieł sztuki, z której dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie rehabilitacji i zimowiska dla najuboższych dzieci z Podkarpacia. Obrazy i rzeźby przekazali: Teresa Iwanejko-Tarczyńska, Anna Hass-Brzuzan, Maciej Syrek i Emil Polit. Zlicytowano pięć prac, za które goście gali zapłacili w sumie 39 tys. zł. - Włączając w to kwotę, którą zebraliśmy podczas majowego spotkania w Arłamowie, zgromadziliśmy w tym roku 130 tys. zł, które przeznaczamy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i opłacenie zimowiska dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin – podkreśliła Małgorzata Kucharska.

KOMENTARZE

Kogo cieszy, a kogo martwi słaba złotówka

Z Romanem Przasnyskim, analitykiem z centrali Open Finance w Warszawie...

11 startupów w Akceleratorze Start In Podkarpackie

11 startupów zakwalifikowało się do Akceleratora...

Gala VIP-a. Wręczyliśmy statuetki "najbardziej wpływowym Podkarpacia"

Zdecydowane zwycięstwa marszałka Władysława Ortyla w kategorii VIP Polityka i Adama Górala, prezesa Asseco Poland S.A., w kategorii VIP Biznes. W kulturze...

22.Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targi Nieruchomości

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 22.Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości...

zobacz więcej
Reklama

VIII Gala VIP. GALERIA FOTOGRAFII

Magazyn VIP Biznes&Styl już po raz ósmy rozdał statuetki dla Najbardziej Wpływowych...

VIII Gala VIP. Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2017

Podczas sobotniej, wielkiej gali w Filharmonii...

VIP Polityka. Tomasz Poręba: Podkarpacie może stać się polską Bawarią

Z Tomaszem Porębą, posłem PiS do Parlamentu Europejskiego, zwycięzcą rankingu VIP-a w kategorii "POLITYKA", rozmawia Aneta Gieroń

XIII Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

Zrzeszający 300 przedsiębiorców Podkarpacki Klub Biznesu zorganizował w piątek, 24 listopada, wielką galę w Centrum Wystawienniczo-Kongresowy G2A Arena w Jasionce k/Rzeszowa. Uroczystemu spotkaniu towarzyszyło wręczenie...

Samolot dla studentów pilotażu. Zapłacił marszałek

Używany, szkolny samolot produkcji francuskiej "Tampico" TB -9 od piątku parkuje w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Najnowszy nabytek OKL-u kosztował 300 tys. zł...

Reklama

Unimet inwestuje w strefie "Rzeszów-Dworzysko". Dwie fabryki już ruszają

15 mln zł planuje zainwestować firma Unimet w budowę innowacyjnego centrum dystrybucyjnego w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko". Akt...

Rzeszów odetchnie - po otwarciu łącznika z S19. Tranzyt ominie miasto

- Do 30 listopada br. zostanie dopuszczony do ruchu łącznik ulicy Podkarpackiej z S19 – potwierdza Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w...

VIP Kultura. Wit Wojtowicz: Zamek w Łańcucie od dziecka budził mój zachwyt

Z Witem Karolem Wojtowiczem, dyrektorem Muzeum-Zamku w Łańcucie, zwycięzcą rankingu VIP-a w kategorii "KULTURA", rozmawia Alina Bosak

Kongres 590: o polskiej i globalnej gospodarce w CWK G2A Arena

Dwa dni dyskusji, siedem bloków tematycznych, kilkudziesięciu prelegentów – w dniach 16-17 listopada w CWK G2A Arena w Jasionce odbędzie się druga edycja Kongresu 590. Wezmą...

Podkarpackie startupy: pomysły miewamy nie gorsze od amerykańskich

Na Podkarpaciu przybywa startupów, które chcą swoimi pomysłami biznesowymi zawojować rynek. Choć spora część z nich to dobrze rokujące przedsięwzięcia, to...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Wrzesień-Październik

VIP Wrzesień-Październik
w numerze m.in.:

• Ryszard Jania - w motoryzacji ważny jest sojusz! • Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc • Cerkamed jeszcze pokaże • Dzisiejsza Rosja • Ocaleni Żydzi z Podkarpacia
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2017-12-13 18:59
WIG 62547.97 +0,02%
WIG20 2409.46 -0,17%
mWIG40 4766.29 +0,46%
sWIG80 14357.67 +0,46%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-12-13
USD 3,5880 +0,48%
EUR 4,2155 +0,19%
CHF 3,6186 +0,28%
GBP 4,7895 +0,51%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1260,40 +0,18% [06:58]
 Ropa brent baryłka 62,77 -0,03% [06:58]
 Pallad uncja 1008,12 +0,01% [06:58]
 Platyna uncja 888,80 +0,17% [06:58]
 Srebro uncja 16,13 +0,19% [06:57]
Wspierane przez Money.pl
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY