Reklama

Kredyt mieszkaniowy - tani i szybki

A A A

Dodano: 11-05-2015

Kredyt mieszkaniowy - tani i szybki
Tańsze i prostsze niż myślisz

O szczegółach oferty kredytów hipotecznych Banku Zachodniego WBK rozmawiamy z doradcą ds. produktów hipotecznych.
 
Czym zamierzacie przekonać klientów, że to właśnie oferta Waszego banku jest dla nich najkorzystniejsza? 
 
Przede wszystkim tym, że w naszym Banku klient ma wybór: niska marża lub zero prowizji. 
 
Zacznijmy od wysokości prowizji, która w naszej ofercie kredytu hipotecznego została obniżona do poziomu 0%. Jedynym warunkiem skorzystania z opcji 0% prowizji jest przystąpienie przez minimum jednego z kredytobiorców do ubezpieczenia kredytobiorcy kredytu hipotecznego w PLN, Bezpieczna Hipoteka oraz Ubezpieczenia na życie Bezpieczna Hipoteka.
 
Dla tych, dla których większe znaczenie ma wysokość marży, mamy także wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie. W Banku Zachodnim WBK marża w przypadku kredytu złotowego ustalana jest indywidualnie dla każdego Wnioskodawcy i zaczyna się już od poziomu 1,69%!
 
Co jeszcze wyjątkowego proponujecie Państwo w zakresie warunków cenowych? Niższa marża czy też zero prowizji to nie wszystko. 
 
To prawda. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego staramy się, aby nasza Taryfa Opłat i Prowizji była atrakcyjna dla klientów. Prowizja płacona przez klienta w przypadku kredytów złotowych może być w pełni kredytowana, aby Klient nie musiał jej płacić jednorazowo w okresie największych wydatków. Pieniądze te klient może przeznaczyć na przykład na wykończenie nieruchomości. Również pozostałe opłaty i prowizje związane z kredytem hipotecznym są niskie, a w niektórych przypadkach w ogóle ich nie pobieramy. 
 
Warunki cenowe rzeczywiście są interesujące i bardzo korzystne. A co z innymi parametrami oferty – przeznaczeniem kredytu, wymaganym udziałem środków własnych? 
 
Dzięki ofercie kredytów mieszkaniowych Banku Zachodniego WBK, potencjalni klienci sfinansują niemal każdą potrzebę mieszkaniową, na przykład zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, budowę domu, zakup działki. Na szczególną uwagę zasługuje oferta na budowę domu systemem gospodarczym czy też nakłady na remont, przebudowę lub rozbudowę istniejącej już nieruchomości. We wszystkich tych przypadkach nie wymagamy przedstawiania faktur, gdyż postęp prac weryfikujemy na podstawie inspekcji naszego pracownika, za którą klient nie ponosi żadnych opłat.
 
Ale podejrzewam, że w zamian stawiacie klientom wysokie wymagania, np. wysoki wkład własny lub partycypację w innych, dodatkowych kosztach związanych z kredytem.

W żadnym wypadku! W przypadku wszystkich kredytów mieszkaniowych w złotych polskich wymagamy 10% udziału środków własnych. Jeżeli chodzi o koszty kredytu, to wszystkie informacje zawarte są w umowie kredytowej oraz Taryfie Opłat i Prowizji. 
 
Proszę powiedzieć, jak długo czeka się w Banku Zachodnim WBK na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego? 
 
Decyzję wstępną o przyznaniu kredytu mieszkaniowego klient otrzymuje w ciągu 15 minut od złożenia wniosku kredytowego! Wystarczy jedna wizyta w oddziale naszego banku, podczas której przy pomocy naszego doradcy hipotecznego klient wypełni wniosek kredytowy i złoży oświadczenie o zarobkach. 
 
Potwierdzeniem przyznanej decyzji, ważnej przez okres 30 dni, jest dokument wystawiony przez Bank – w tym terminie wystarczy dopełnić formalności ustalonych z naszym doradcą.
 
Reklama
Dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości bez wychodzenia z domu, udostępniamy złożenie wniosku kredytowego przez telefon, podczas rozmowy z specjalnie dedykowanymi doradcami.
 
Jakie dokumenty musi przedstawić klient, aby otrzymać kredyt hipoteczny?
 
Podstawowe dokumenty dotyczące klienta indywidualnego zatrudnionego na umowę o pracę: to dowód osobisty, Karta Informacyjna Klienta (wypełniana w placówce Banku) + wniosek kredytowy oraz zaświadczenie/oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. 
 
W przypadku klienta prowadzącego działalność gospodarczą dodatkowo należy przedstawić wypis z KRS spółki lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, formularz dotyczący informacji o prowadzonej działalności gospodarczej, deklaracja podatkowa PIT z załącznikiem B z potwierdzeniem nadania/ złożenia w US/ wydrukiem Urzędowego Poświadczenia Odbioru dokumentu elektronicznego za ostatnie 2 lata, wypełniony załącznik dla książki przychodów i rozchodów – dane za ostatnie 2 lata, okres bieżący i prognoza na koniec bieżącego roku oraz zaświadczenie/oświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami do US i ZUS/KRUS.
 
Pełna lista dokumentów, która jest indywidualnie przygotowana dla każdego klienta oraz jego transakcji zostanie przedstawiona przez naszego doradcę.
 
Nadal panuje jednak przeświadczenie, że zaciąganie kredytu hipotecznego to złożony i skomplikowany proces oraz mnóstwo formalności.
 
Faktycznie jest trochę formalności, ale klienci nie powinni się tego obawiać. Nasi doradcy hipoteczni chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości, dokonają wstępnej oceny zdolności kredytowej, wyliczą i przedstawią symulacje spłaty kredytu oraz pomogą we wszystkich czynnościach związanych z udzieleniem tego produktu. Robimy wszystko, aby klient miał kompleksową informację o naszej ofercie.
 
 
Więcej informacji na temat oferty Banku Zachodniego WBK można znaleźć w placówkach Banku Zachodniego WBKS S.A. oraz na stronie www.bzwbk.pl 
 
 
Adresy placówek w Rzeszowie:
 
1 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, al. Piłsudskiego 32 
tel. 17 858 17 98
 
3 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Słowackiego 16 
tel. 17 864 07 80
 
5 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Grunwaldzka 38 
tel. 17 850 31 22
 
6 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Rejtana 36 
tel. 17 850 51 14 
 
 
Decyzja kredytowa oraz wysokość marży zależą od wyniku badania zdolności kredytowej, marża minimalna dostępna pod warunkiem posiadania konta osobistego i utrzymywania na nim wpływów. 
 
RRSO została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 1,65% (według stanu na dzień 27.03.2015 r.), w ofercie kredytu mieszkaniowego dla marży 1,69 p.p., rata stała, okres spłaty 360 miesięcy, dla kredytu w wysokości 265 200 PLN, (w tym kwota finansująca zakup nieruchomości 260 000 PLN powiększona o 2,0% prowizji dla Klienta wewnętrznego z tytułu udzielenia kredytu tj. 5 200 PLN). Całkowity koszt kredytu przy w/w założeniach wynosi 170 422,62 PLN.
 
Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu oraz warunki ubezpieczenia, w tym zasady objęcia ochroną, rezygnacji, ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności BZWBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. i BZWBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. dostępne w placówkach BZ WBK i pod numerem 1 9999. Koszty połączeń telefonicznych – opłata wg. cennika operatora. Stan na 31.03.2015r. 
 
 

KOMENTARZE

Reklama

Narożnik - czy to dobry wybór do salonu?

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do najłatwiejszych...

Pęknięcia na ścianach - jak je załatać?

Przyczyną pęknięć są najczęściej drgania podłoża lub ścian...

5 modnych trendów wnętrzarskich w 2018 roku

Urządzanie mieszkania to przyjemna, ale trudna sztuka. Bowiem tylko dobrze przemyślany i przyjazny wystrój sprawia, że czujemy się w nim komfortowo. Jeszcze większa radość w tym, gdy mieszkanie urządzone...

Najgorętsze miejscowości nad polskim morzem - tutaj warto zamieszkać

Czy czasami nachodzi Cię taka myśl, że chciałbyś zmienić swoje otoczenie? Na dłuższą bądź krótszą chwilę? Podobno długotrwałe przebywanie w tym...

Zimowe róże, czyli ciemierniki. Piękne, ale trujące. Jak je uprawiać?

Zimą brakuje kolorowych akcentów, niewiele roślin kwitnie o tej porze. Wyjątek stanowią m.in. ciemierniki, rośliny odporne na mróz i kwitnące w zależności...

Reklama

Zero Waste - ekologiczne trendy w prowadzeniu domu

Zero Waste – to modny trend. Coraz częściej mówi się o tym, w jaki sposób prowadzić gospodarstwo domowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, jak ograniczyć do minimum ilość generowanych odpadów...

Leszczyna pospolita już zakwita

Leszczyna pospolita jest pokaźnym krzewem, w formie naturalnej dorasta do 5 m wysokości i szerokości, ale systematycznie cięta osiąga dobre plonowanie przy zdecydowanie mniejszych rozmiarach. Dawniej krzewy orzecha laskowego pozyskiwano...

Drzewo bardzo wytrzymałe na mróz - świerk biały

Świerk biały pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie dorasta do 20-30 m wysokości. Do Europy został sprowadzony około XVIII wieku i zadomowił się na dobre. Na naszym rynku występuje wiele odmian...

Stylowy dom na wąską działkę

Decydując się na zakup gotowego projektu domu warto najpierw sprawdzić czy wpasuje się w posiadaną działkę, zwłaszcza pod względem wielkości. Niestety coraz częściej, zwłaszcza na terenach miejskich działki są bardzo wąskie...

Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników na budowie?

Budownictwo ze względu na swoją specyfikę, jest branżą szczególnie narażoną na występowanie wypadków. Rocznie w Polsce w wypadkach na budowach rannych zostaje ponad 5 tys. osób. W 2016...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Listopad-Grudzień

VIP Listopad-Grudzień
w numerze m.in.:

• VIP tylko pyta - z Markiem Dareckim o przemyśle 4.0 • Ks. prof. Michał Heller i prof. Krzysztof Jakowicz • Rusza zimowa wyprawa na K2
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY