Reklama

Kredyt mieszkaniowy - tani i szybki

A A A

Dodano: 11-05-2015

Kredyt mieszkaniowy - tani i szybki
Tańsze i prostsze niż myślisz

O szczegółach oferty kredytów hipotecznych Banku Zachodniego WBK rozmawiamy z doradcą ds. produktów hipotecznych.
 
Czym zamierzacie przekonać klientów, że to właśnie oferta Waszego banku jest dla nich najkorzystniejsza? 
 
Przede wszystkim tym, że w naszym Banku klient ma wybór: niska marża lub zero prowizji. 
 
Zacznijmy od wysokości prowizji, która w naszej ofercie kredytu hipotecznego została obniżona do poziomu 0%. Jedynym warunkiem skorzystania z opcji 0% prowizji jest przystąpienie przez minimum jednego z kredytobiorców do ubezpieczenia kredytobiorcy kredytu hipotecznego w PLN, Bezpieczna Hipoteka oraz Ubezpieczenia na życie Bezpieczna Hipoteka.
 
Dla tych, dla których większe znaczenie ma wysokość marży, mamy także wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie. W Banku Zachodnim WBK marża w przypadku kredytu złotowego ustalana jest indywidualnie dla każdego Wnioskodawcy i zaczyna się już od poziomu 1,69%!
 
Co jeszcze wyjątkowego proponujecie Państwo w zakresie warunków cenowych? Niższa marża czy też zero prowizji to nie wszystko. 
 
To prawda. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego staramy się, aby nasza Taryfa Opłat i Prowizji była atrakcyjna dla klientów. Prowizja płacona przez klienta w przypadku kredytów złotowych może być w pełni kredytowana, aby Klient nie musiał jej płacić jednorazowo w okresie największych wydatków. Pieniądze te klient może przeznaczyć na przykład na wykończenie nieruchomości. Również pozostałe opłaty i prowizje związane z kredytem hipotecznym są niskie, a w niektórych przypadkach w ogóle ich nie pobieramy. 
 
Warunki cenowe rzeczywiście są interesujące i bardzo korzystne. A co z innymi parametrami oferty – przeznaczeniem kredytu, wymaganym udziałem środków własnych? 
 
Dzięki ofercie kredytów mieszkaniowych Banku Zachodniego WBK, potencjalni klienci sfinansują niemal każdą potrzebę mieszkaniową, na przykład zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, budowę domu, zakup działki. Na szczególną uwagę zasługuje oferta na budowę domu systemem gospodarczym czy też nakłady na remont, przebudowę lub rozbudowę istniejącej już nieruchomości. We wszystkich tych przypadkach nie wymagamy przedstawiania faktur, gdyż postęp prac weryfikujemy na podstawie inspekcji naszego pracownika, za którą klient nie ponosi żadnych opłat.
 
Ale podejrzewam, że w zamian stawiacie klientom wysokie wymagania, np. wysoki wkład własny lub partycypację w innych, dodatkowych kosztach związanych z kredytem.

W żadnym wypadku! W przypadku wszystkich kredytów mieszkaniowych w złotych polskich wymagamy 10% udziału środków własnych. Jeżeli chodzi o koszty kredytu, to wszystkie informacje zawarte są w umowie kredytowej oraz Taryfie Opłat i Prowizji. 
 
Proszę powiedzieć, jak długo czeka się w Banku Zachodnim WBK na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego? 
 
Decyzję wstępną o przyznaniu kredytu mieszkaniowego klient otrzymuje w ciągu 15 minut od złożenia wniosku kredytowego! Wystarczy jedna wizyta w oddziale naszego banku, podczas której przy pomocy naszego doradcy hipotecznego klient wypełni wniosek kredytowy i złoży oświadczenie o zarobkach. 
 
Potwierdzeniem przyznanej decyzji, ważnej przez okres 30 dni, jest dokument wystawiony przez Bank – w tym terminie wystarczy dopełnić formalności ustalonych z naszym doradcą.
 
Reklama
Dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości bez wychodzenia z domu, udostępniamy złożenie wniosku kredytowego przez telefon, podczas rozmowy z specjalnie dedykowanymi doradcami.
 
Jakie dokumenty musi przedstawić klient, aby otrzymać kredyt hipoteczny?
 
Podstawowe dokumenty dotyczące klienta indywidualnego zatrudnionego na umowę o pracę: to dowód osobisty, Karta Informacyjna Klienta (wypełniana w placówce Banku) + wniosek kredytowy oraz zaświadczenie/oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. 
 
W przypadku klienta prowadzącego działalność gospodarczą dodatkowo należy przedstawić wypis z KRS spółki lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, formularz dotyczący informacji o prowadzonej działalności gospodarczej, deklaracja podatkowa PIT z załącznikiem B z potwierdzeniem nadania/ złożenia w US/ wydrukiem Urzędowego Poświadczenia Odbioru dokumentu elektronicznego za ostatnie 2 lata, wypełniony załącznik dla książki przychodów i rozchodów – dane za ostatnie 2 lata, okres bieżący i prognoza na koniec bieżącego roku oraz zaświadczenie/oświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami do US i ZUS/KRUS.
 
Pełna lista dokumentów, która jest indywidualnie przygotowana dla każdego klienta oraz jego transakcji zostanie przedstawiona przez naszego doradcę.
 
Nadal panuje jednak przeświadczenie, że zaciąganie kredytu hipotecznego to złożony i skomplikowany proces oraz mnóstwo formalności.
 
Faktycznie jest trochę formalności, ale klienci nie powinni się tego obawiać. Nasi doradcy hipoteczni chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości, dokonają wstępnej oceny zdolności kredytowej, wyliczą i przedstawią symulacje spłaty kredytu oraz pomogą we wszystkich czynnościach związanych z udzieleniem tego produktu. Robimy wszystko, aby klient miał kompleksową informację o naszej ofercie.
 
 
Więcej informacji na temat oferty Banku Zachodniego WBK można znaleźć w placówkach Banku Zachodniego WBKS S.A. oraz na stronie www.bzwbk.pl 
 
 
Adresy placówek w Rzeszowie:
 
1 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, al. Piłsudskiego 32 
tel. 17 858 17 98
 
3 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Słowackiego 16 
tel. 17 864 07 80
 
5 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Grunwaldzka 38 
tel. 17 850 31 22
 
6 Oddział w Rzeszowie 
Rzeszów, ul. Rejtana 36 
tel. 17 850 51 14 
 
 
Decyzja kredytowa oraz wysokość marży zależą od wyniku badania zdolności kredytowej, marża minimalna dostępna pod warunkiem posiadania konta osobistego i utrzymywania na nim wpływów. 
 
RRSO została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 1,65% (według stanu na dzień 27.03.2015 r.), w ofercie kredytu mieszkaniowego dla marży 1,69 p.p., rata stała, okres spłaty 360 miesięcy, dla kredytu w wysokości 265 200 PLN, (w tym kwota finansująca zakup nieruchomości 260 000 PLN powiększona o 2,0% prowizji dla Klienta wewnętrznego z tytułu udzielenia kredytu tj. 5 200 PLN). Całkowity koszt kredytu przy w/w założeniach wynosi 170 422,62 PLN.
 
Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu oraz warunki ubezpieczenia, w tym zasady objęcia ochroną, rezygnacji, ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności BZWBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. i BZWBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. dostępne w placówkach BZ WBK i pod numerem 1 9999. Koszty połączeń telefonicznych – opłata wg. cennika operatora. Stan na 31.03.2015r. 
 
 

KOMENTARZE

Znów będzie łatwiej o kredyt?

Komisja Nadzoru Finansowego pracuje nad złagodzeniem rekomendacji dla sektora bankowego...

Dom na kredyt? Co mówi nowa ustawa o kredytach hipotecznych

Znaczącą zmianą wprowadzoną ustawą o kredycie hipotecznym, jest zakaz udzielania kredytu w walucie innej niż ta, w której konsument uzyskuje większość swoich dochodów lub...

Kupujemy samochód. Co wybrać - kredyt, wynajem długoterminowy, leasing

Pierwsze miesiące nowego roku skłaniają właścicieli firm małych i dużych do przymiarek związanych z zakupem samochodu. Możliwości nabycia pojazdu...

zobacz więcej
Reklama

Kiszenie jest ok!

Nic tak nie smakuje latem, jak ogórki małosolne… Przy niewielkim nakładzie pracy uzyskamy wyborny efekt końcowy...

Wybieramy panele podłogowe - ważna jest klasa ścieralności

Planując zakup paneli podłogowych musimy pamiętać, że podłoga jest nie tylko stylowym wykończeniem aranżacji. To inwestycja na długie lata, dlatego warto zwrócić szczególną...

Trwają borówkowe żniwa

Dzieciaki na zmianę z kwiczołami, chętnie skubią owoce prosto z krzaczków. W ostatnich latach borówka amerykańska stała się bardzo popularnym krzewem za względu na swe walory zdrowotne. Owoce zawierają witaminy: C, A, B1, B2 i PP oraz żelazo...

Bloczki fundamentowe z silikatu - czy można stosować zaprawę cienkowarstwową?

Murowanie na tzw. cienką spoinę to nowoczesny sposób na wznoszenie ścian, chętnie wykorzystywany zwłaszcza w przypadku budynków energooszczędnych...

Reklama

Goja - podobno najzdrowszy owoc świata

Kolcowój chiński pochodzi z Azji i jest uprawiany w wielu krajach świata. Charakterystyczne, suszone, czerwone owoce kolcowoju chińskiego są znane jako jagody Goji – panaceum na wszystkie choroby. Jagody goji zawierają...

Jak zaplanować wejście do domu (poradnik z projektem)

Strefa wejściowa do budynku jednorodzinnego - na pierwszy rzut oka to banał: furtka, chodnik, czasem schodki. Ma umożliwić wygodne dojście do budynku. Już w tej odpowiedzi tkwi niewielka...

Co posadzić, by w ogrodzie zawitały motyle i owady zapylające

Wrzosy, astry, lilaki to tylko niektóre kwiaty, które przyciągają do ogrodu motyle i owady zapylające. Motyle lubią rośliny i niebieskie. Jeśli nie straszna nam gąsienica...

Jak dobrać produkty uszczelniające do pokryć dachowych?

Nieszczelności w dachu mają bardzo poważne konsekwencje. Mogą doprowadzić do zawilgocenia murów i zniszczenia warstwy termoizolacyjnej. Dlatego w trakcie budowy należy dokładnie...

Jak zrobić elewację z klinkieru - poradnik

Elewacja z klinkieru, który cechuje wysoka odporność na uszkodzenia, przez lata dobrze prezentuje się na budynku. Dlatego inne brakuje zwolenników takiego rozwiązania. Aby jednak taka inwestycja spełniła pokładane...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Wrzesień-Październik

VIP Wrzesień-Październik
w numerze m.in.:

• Ryszard Jania - w motoryzacji ważny jest sojusz! • Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc • Cerkamed jeszcze pokaże • Dzisiejsza Rosja • Ocaleni Żydzi z Podkarpacia
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY