Reklama

Dom

Remontowy must have

Opracowała Idalia Stochla
Dodano: 14.03.2018
37931_malrsin
Share
Udostępnij
Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządny sprzęt. Przedstawiamy podstawowe narzędzia, które musicie mieć pod ręką, planując renowację mieszkania.

Niezawodne wkrętaki

Najlepiej wybrać te, zapewniające komfort pracy – jak np. Felo Ergonic z rękojeścią dopasowującą się do dłoni użytkownika.

To narzędzia zapewniające maksimum wygody, pozwalające przenosić maksymalne momenty obrotowe, czyli dokręcać śruby mocniej i nie męcząc przy tym ręki – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi ręcznych.

Tego typu wkrętaki  są niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej. Możemy mieć pewność, że w skrzynce narzędziowej przetrwają do kolejnego remontu.

Wydajna wkrętarka

Remont nie obejdzie się bez wiercenia. Warto sięgnąć po model PA EY 74A2 marki Panasonic – wiertarko-wkrętarkę z innowacyjnym, generującym większą moc bezszczotkowym silnikiem i systemem Dual Voltage. Co to znaczy? Choćby tyle, że wiercąc w suficie, wybierzemy lżejszą baterię, nie zmęczymy ręki i pracujemy z dużą efektywnością. Do tego system Speed Control pozwoli  nam dobrać prędkość pracy elektronarzędzia do wykonywanego zadania, a Tough Tool IP, sprawi, że sprzęt przetrwa lata mimo zapylenia i wilgotności w miejscu pracy.

Uniwersalne kombinerki

W trakcie prac remontowych nie raz przyjdzie przeciąć drut, stary przewód, czy wyciągnąć ze ściany przerdzewiały gwóźdź. W skrzynce z narzędziami nie może więc zabraknąć kombinerek. Niektóre modele jak choćby linia CombiMax niemieckiej firmy NWS, oferują dodatkowo możliwość odkręcania/dokręcania popularnych śrub od M8 do M10. Szczypce NWS mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się przy chwytaniu, gięciu, zginaniu, cięciu, odizolowywaniu czy przełamywaniu różnych przedmiotów.

Dodatkowo kombinerki posiadające oznaczenie VDE pozwalają na bezpieczną pracę przy instalacjach elektrycznych do 1000V, co ma znaczenie na przykład, gdy decydujemy się na wymianę oświetlenia – mówi Michał Ostrowski.

Dokładna poziomnica

Zmiana glazury, położenie nowych paneli czy stawianie nowej ścianki działowej – tutaj praca musi trzymać poziom. Jak go sprawdzić? Nie obejdzie się bez poziomnicy, czyli jednego z podstawowych urządzeń pomiarowych. Tych rynek oferuje całą masę – od krótkich, 60-centymetrowych, po niemal dwumetrowe, od libelkowych, po zaawansowane modele laserowe. Jaką wybrać do prac remontowych? Wystarczy metrowej długości z libelką. W przypadku poziomic warto zwrócić uwagę na dokładność pomiaru. Na tym polu wyróżniają się m.in poziomnice Sola, które na metrowym odcinku przy pozycji standardowej błąd pomiaru  mają nie większy niż 0,5 milimetra.  Poziomnice te wyróżniają się lepszą czytelnością libelek dzięki technologii FOCUS – w słabych warunkach oświetlenia zdecydowanie szybciej i łatwiej można określić położenie pęcherzyka powietrza w libelce.

Pamiętajmy, że poziomnice są sprzętem stricte pomiarowym dlatego nie należy jej używać w „walce ze ścianą” bo producent nie uzna ewentualnej reklamacji.

Trwała i wygodna szlifierka

Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządną szlifierkę kątową. To elektronarzędzie obdarzone solidną mocą i pozwalające na cięcie elementów hydraulicznych i metalowych (stal, mosiądz, aluminium). Wybierając elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne – jak wspomniany ToughTool IP. Dzięki niemu szlifierka gwarantuje wysoką żywotność i odporność na kurz, brud, wilgoć czy opiłki. Warto zwrócić uwagę na modele o smukłej budowie, pozwalające łatwo sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Do precyzyjnych prac wewnątrz budynku doskonale sprawdzają się modele o średnicy tarczy na poziomie 125 mm.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy