Reklama

Chińskie koncerty i operetki na nowy sezon w Filharmonii Podkarpackiej

A A A
Z prof. Martą Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego rozmawia Alina Bosak.

Dodano: 09-08-2017

Marta Wierzbieniec Fot. Tadeusz Poźniak

Marta Wierzbieniec Fot. Tadeusz Poźniak

Teatry i filharmonie w sierpniu zazwyczaj są zamykane cztery spusty, ale nie w Rzeszowie. Lada moment powita pani na lotnisku chińskich artystów.

Mimo czasu urlopowego, przygotowaliśmy dla melomanów artystyczna ofertą. W niedzielę, 13 sierpnia Orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej będzie można usłyszeć na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Tego samego dnia odbędzie się także koncert w filharmonii. Jestem przekonana, ze podczas długiego weekendu nie wszyscy wyjeżdżają do kurortów, wiele osób pozostaje w mieście, odwiedzają nasz region też turyści, którzy przy okazji chętnie wysłuchują koncertu. 13 sierpnia, o godz. 18. zapraszamy ich na koncert nadzwyczajny. Wystąpią artyści z Chin. Ośmioosobowy zespół zaprezentuje nam utwory z kręgu kultury chińskiej. Nikogo nie musze chyba przekonywać o tym, że Chińczycy są zachwyceni i zainteresowani kulturą i muzyką polską. Szczególnie cenią muzykę Chopina i taka też zostanie zaprezentowana w czasie niedzielnego koncertu. W jego trakcie wyświetlimy na ścianie sceny filharmonii XVII-wieczną, chińską makatę, która znajduje się w zbiorach Muzeum-Zamku w Łańcucie. To jedyny taki eksponat w Europie! Mam nadzieję, że ten koncert będzie dobrym początkiem długofalowej współpracy z Chinami.

Do Chin wybiera się Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej. Kto zainicjował tę współpracę?

W 2016 roku gościliśmy w filharmonii delegację z Chin. To dopiero początki naszej współpracy, ale obiecujące. Projektujemy wspólne przedsięwzięcia artystyczne. Nasza orkiestra w grudniu wyjeżdża na dwa tygodnie do Chin. Tam planowanych jest dziesięć koncertów. Zaprosiła nas chińska agencja artystyczna i ona planuje nasze koncertowe tournee. Dopracowujemy program koncertów. Jesienią ukaże się płyta z tym repertuarem, zaprezentujemy go 8 grudnia również publiczności w Rzeszowie. Będzie to muzyka europejska, m.in. utwory Straussa, oraz polska – dzieła Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina. Przygotowaliśmy także akcent chiński - ukłon w stronę naszych gospodarzy.

W tym roku rzeszowscy filharmonicy zagrają po raz kolejny w Wiedniu.

W ostatnich latach nasza orkiestra sporo podróżuje. Nasi muzycy koncertowali w Miszkolcu na Węgrzech, w słowackich Koszycach, w Brukseli, Lwowie, Wilnie, Hanoverze, Hamburgu, Bielefeld, w kraju Saary w Niemczech, w hiszpańskim Toledo i pięciokrotnie w słynnym wiedeńskim Musikverein. Te ostatnie koncerty miały ogromne znaczenie dla rozpoczęcia współpracy z Chińczykami. Do Chin wyjeżdżamy razem z Jiřím Petrdlikiem, dyrygentem, z którym koncertowaliśmy w Musikverein. W tym wszystkim bardzo nam też pomogła współpraca z Michałem Maciaszczykiem, od 30 lat związanym z Wiedniem zawodowo.

Program koncertów na sezon 2017/2018 jest bogatszy niż w poprzednich latach. Mamy nie tylko muzykę symfoniczną, ale i operę, balet. Widać, jaką rolę odgrywa współfinansowanie filharmonii przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rzeczywiście, możliwości, jakie mamy dzięki współprowadzeniu filharmonii przez ministerstwo, są znacznie większe. Jesteśmy nadal samorządową instytucją artystyczną, ale od kwietnia br., na mocy umowy ministra z marszałkiem podkarpackim, współprowadzoną przez ministerstwo. Dzięki temu w naszej ofercie programowej znajdują się także spektakle operowe, operetkowe i przedsięwzięcia nie tylko typowo symfoniczne. Dysponujemy orkiestronem, czyli fosą koncertową dla orkiestry u podnóża sceny. Dzięki temu może ona towarzyszyć baletowi, artystom, prezentującym operę. Wprawdzie nie wszystkie dzieła operowe można w naszych warunkach prezentować, ale lista tych, które z powodzeniem mogą w naszej filharmonii zaistnieć, jest naprawdę długa. Obecnie staramy się tak kształtować repertuaru, aby osoby, które od lat oczekują u nas premier, spektakli operowych, operetkowych, musicalowych, znalazły taką propozycję. 3 września rozpoczynamy sezon artystyczny operą Donizettiego – Don Pasquale. Sezon koncertów abonamentowych zainaugurujemy natomiast 6 października.       

Cały wrzesień wydaje się być dedykowany projektowi, który nazwaliście Państwo – BOOM. Skrótu od „Balet-Opera-Operetka-Musical”…     

Ten skrót chyba się przyjął, bo melomani sympatycznie na niego reagują. Oprócz „Don Pasquale’a” we wrześniu zapraszamy na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, w którym wystąpią soliści Teatru Muzycznego w Lublinie, oraz na operetkę w trzech aktach. „Hrabina Marica” realizowana jest wspólnie przez Orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej oraz artystów Opery Karkowskiej. Bilety na te wszystkie wydarzenia można kupić przez Internet. Kasę i sprzedaż abonamentową uruchamiamy 29 sierpnia.

Wśród 13 koncertów abonamentowych jest taki z udziałem Piotra Pławnera.

Piotr Pławner miał u nas wystąpić już jakiś czas temu. Ale wtedy z powodu wypadku musieliśmy zmienić program. Teraz mam nadzieję, publiczność usłyszy go w pierwotnym kształcie 17 listopada br.

Który punkt programu poleca Pani szczególnej uwadze publiczności?

Zachęcam do zainteresowania wszystkimi koncertami. Repertuar planowaliśmy bardzo staranie. Starając się, aby był różnorodny. Króluje muzyka symfoniczna. W ramach koncertów abonamentowych będzie można usłyszeć dzieła, które jeszcze nie były prezentowane w Rzeszowie, jak chociażby „Ein Deutsches Requiem” Brahmsa, pod dyrekcją Jiří Petrdlika, czeskiego dyrygenta, który przywiezie ze sobą chór i solistów z Pragi. Ten koncert odbędzie się 27 października. Polecam także Oratorium Fatimskie. Z okazji obchodów 100-lecia objawień fatimskich, w Filharmonii Podkarpackiej będzie miało miejsce światowe prawykonanie tego dzieła. Tekst napisany po łacinie, oparty jest na tekstach tajemnic fatimskich. Wystąpi dyrygent i soliści z Portugalii.    

12 listopada też koncert nieco inny, z autorskimi piosenkami Leszka Długosza.

To koncert związany z obchodami Święta 11 Listopada. Już w tym roku różnymi akcentami podkreślamy zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeszcze jesteśmy na etapie podejmowania decyzji, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, jeszcze w tym roku zaprosimy na wyjątkowe koncerty z tej okazji.

Balet zobaczymy w listopadzie.

Będziemy wtedy gościć Balet Opery Lwowskiej. Wystąpi on z towarzyszeniem naszej orkiestry.

Co Pani myśli o tworzeniu opery w Rzeszowie?

Próbujemy to robić własnymi siłami. Mamy orkiestrę na bardzo dobrym poziomie, która przy odpowiedniej organizacji czasu pracy i repertuaru, ilości prób, itd. z powodzeniem może wykonywać dzieła operowe. I tak to już miało miejsce. W marcu podczas wystawienia operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa. Soliści, balet, chóry są zdecydowanie zainteresowani taką współpracą z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. W ten sposób opera „Don Pasquale” odbędzie się przy współpracy z artystami z Czech i Włoch. Tamtejszymi dyrygentem, scenografem, choreografem.

Będzie w Rzeszowie gmach opery?

Najpierw trzeba sobie zadać pytanie, czy na pewno w tym momencie jest potrzebny? Trzeba mierzyć siły na zamiary. Taka inwestycja jest ogromnie kosztowna w utrzymania. Tu chodzi o kilkudziesięciomilionowy budżet. Na ten moment, myślę, że jesteśmy w stanie spełnić operowe i baletowe oczekiwania melomanów, właśnie w ten sposób, który proponujemy obecnie. Z udziałem naszej orkiestry i współpracą z artystami z innych baletów i oper. Brakuje nam potężnego zaplecza, jakiego wymaga Teatr Muzyczny, nie mamy sceny obrotowej, ale to nie przeszkadza proponować bogatego repertuaru operowego i operetkowego. A, jak już mówiłam, opery i balety z całego świata chcą  nami współpracować w obecnej formie. Mogę zdradzić, że jesteśmy umówieni z pewnym teatrem operowym na wielką, wspaniałą premierę w karnawale 2019 roku.  

FILHARMONIA PODKARPACKA IM. ARTURA MALAWSKIEGO - SEZON ARTYSTYCZNY 2017/2018

WRZESIEŃ 2017

3 IX 2017 godz. 18:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

 1. BINETTI – dyrygent

SOLIŚCI: S. Salvaggio, A. Martini, V. Biliancione, …

W programie: G. Donizetti - Don PASQUALE

Bilet: 40/30 zł

 

13 IX 2017 godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

ARTYŚCI TEATRU MUZYCZNEGO W LUBLINIE

 1. Munch – słowo

W programie: Powróćmy jak za dawnych lat Piosenki z lat 20 i 30 XX wieku

Reklama

Bilety: 30/20 zł

24 IX 2017 godz. 18:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

 1. TOKARCZYK – dyrygent

ARTYŚCI OPERY KRAKOWSKIEJ

W programie: I. Kalman – Hrabina Marica

Bilety: 40/30

 

29 IX 2017 godz. 19:00

LAUREACI KONKURSÓW MUZYCZNYCH – SCENA DEBIUTÓW

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

WOJCIECH RODEK – dyrygent

KAROL GAJDA - puzon

MARLENA SZPAK – sopran

W programie:

 1. Serocki – Koncert na puzon

***

oraz arie z oper m.in. W.A. Mozarta

Bilety: 20/10 zł

 

PAŹDZIERNIK 2017

2 X 2017 KONCERT KAMERALNY godz. 17:00

MAŁGORZATA WASIUCIONEK – skrzypce

ADAM KRZESZOWIEC - wiolonczela

SYLWIA MICHALIK – BEDNARCZYK – fortepian

INGA POSKUTE - sopran

W programie: utwory Artura Malawskiego

Bilety: 20/10 zł

AB 6 X 2017 PIĄTEK godz. 19:00

INAUGURACJA SEZONU 2017/2018

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

ADAM WODNICKI – fortepian

W programie:

 1. van Beethoven – Uwertura „Poświęcenie domu” op. 124
 2. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
 3. Britten - Wariacje i fuga nt. Purcella op. 34 „Wprowadzenie młodych osób w orkiestrę”

Bilety: 30/20 zł

 

AB 13 X 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MAREK PIJAROWSKI – dyrygent

VERIKO TCHUMBURIDZE – skrzypce

W programie:

 1. Rossini – Uwertura do op. Wilhelm Tell
 2. Bruch – Fantazja szkocka
 3. Rachmaninow – Tańce symfoniczne op. 45

Bilety: 30/20 zł

 

AB 20 X 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MANUEL TEIXEIRA – dyrygent

PIOTR TARCHOLIK – skrzypce

ANNA MARIA PINTO – sopran

PEDRO TELLES - baryton

W programie:

 1. A. Hartmann – Concerto funebre
 2. Silveira – Cantata Fatimska; Libretto – José Carlos Miranda (PRAWYKONANIE)

Bilety: 30/20 zł

 

AB 27 X 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

CHÓR AKADEMICKI Z PRAGI

JI?I PETRDLIK – dyrygent

LUCIE SILKENOVA – sopran

PAVEL KLEČKA – baryton

W programie:

 1. Brahms – Ein Deutsches Requiem op. 45

Bilety: 40/30 zł

 

28 X 2017 - SANOK Kościół pw. Chrystusa Króla program koncertu z 27 X 2017

 

LISTOPAD 2017

 

6 XI 2017 PONIEDZIAŁEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ (SKŁAD WYJEŻDŻAJĄCY DO WIEDNIA)

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

W programie m.in.:

 1. Wagner – Uwertura „Polonia”
 2. Moniuszko – Uwertura fantastyczna „Bajka”

Bilety: 20/10 zł

 

10 XI WIEDEŃ Koncert w Złotej Sali Muskiverein

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

Program w trakcie ustaleń

 

9 XI 2017 KONCERT DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ godz. 13:00

KATARZYNA MAKAL ŻMUDA - fortepian

OLGA ANIKIEJ - fortepian

W programie: muzyka polska m.in. utwory F. Chopina, J. Paderewskiego, w. Lutosławskiego

Bilety: 10 zł

 

AB 10 XI 2017 PIĄTEK godz. 19:00

KATARZYNA MAKAL ŻMUDA – fortepian

OLGA ANIKIEJ – fortepian

W programie: muzyka polska m.in. utwory F. Chopina, J. Paderewskiego, w. Lutosławskiego

Bilety: 20/13 zł

 

12 XI 2017 NIEDZIELA GODZ. 18:00

ŚLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

ROBERT KABARA – dyrygent

HALINA ŁABONARSKA – recytacja

LESZEK DŁUGOSZ – śpiew/ recytacja

W programie: autorskie piosenki Leszka Długosza

Bilety: 40/30 zł

 

15 XI 2017 ŚRODA godz. 19:00

MYŚLENICKA ORKIESTRA KAMERALNA

MICHAŁ MACIASZCZYK – dyrygent

W programie:

 1. Różycki - Polonez uroczysty na orkiestrę symfoniczną
 2. Bielecki - Marzenia
 3. Karłowicz - Bianca da Molena op. 6, prolog symfoniczny do dramatu "Biała gołąbka" J. Nowińskiego

***

 1. van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

Bilety: 20/10 zł

 

AB 17 XI 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

PIOTR PŁAWNER – dyrygent/skrzypce

W programie:

J.S. Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041

 1. Haydn – Koncert skrzypcowy G-dur
 2. van Beethoven – VII Symfonia A – dur op. 92

Bilety: 30/20 zł

 

20 XI 2017 PONIEDZIAŁEK HEMAR. MARCHEWKA – próba generalizacji godz. 19:00

(bez udziału orkiestry)

TEATR MUZYCZNY TORUŃ

Bilety: 20 zł

 

26 XI 2017 NIEDZIELA godz. 18:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

JURIJ BERWETZKI – dyrygent

BALET OPERY LWOWSKIEJ

W programie: Tryptyk baletowy

Bilety: 40/30 zł

 

GRUDZIEŃ 2017

 

AB 1 XII 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

ROMAN WIDASZEK – klarnet

ARTUR ROZMYSŁOWICZ – altówka

W programie:

 1. Bruch – Koncert na klarnet i altówkę op. 88
 2. Mahler – I Symfonia D-dur „Tytan”

Bilety: 30/20 zł

 

7 XII 2017 CZWARTEK – KONCERT DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ godz. 13:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ (SKŁAD WYJEŻDŻAJĄCY DO CHIN)

JIRI PETRDLIK – dyrygent

W programie: program przygotowany na wyjazd do Chin

Bilety: 10 zł

 

AB 8 XII 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ (SKŁAD WYJEŻDŻAJĄCY DO CHIN)

JIRI PETRDLIK – dyrygent

W programie: program przygotowany na wyjazd do Chin

Bilety: 30/20 zł

 

AB 15 XII 2017 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

JAKUB CHRENOWICZ – dyrygent

KATARZYNA DUDA – skrzypce

W programie:

 1. Paganini – II Koncert skrzypcowy h – moll op. 7
 2. Czajkowski – I Symfonia g – moll op. 13 „Zimowe marzenia”

Bilety: 30/20 zł

 

31 XII 2017 NIEDZIELA godz. 18:00

KONCERT SYLWESTROWY – „ZAPROSZENIE DO TAŃCA”

Skład orkiestry: 8-6-5-4-3 - KWINTET

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

KATARZYNA HOŁYSZ – sopran i PARA TAŃCZĄCA

REGINA GOWARZEWSKA – słowo

Bilet: 120 zł

 

STYCZEŃ

1 I 2018 PONIEDZIAŁEK godz. 18:00

KONCERT SYLWESTROWY – „ZAPROSZENIE DO TAŃCA”

Skład orkiestry: 8-6-5-4-3 - KWINTET

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI – dyrygent

KATARZYNA HOŁYSZ – sopran i PARA TAŃCZĄCA

REGINA GOWARZEWSKA – słowo

Bilety: 90 zł

 

AB 5 I 2018 PIĄTEK godz. 19:00

SINFONIA VARSOVIA

KRZYSZTOF MEISINGER – gitara, dyrygent

W programie:

G.M. Rodríguez - La Cumparsita

 1. Gardel - El dia que me quieras
 2. Morricone - Cinema Paradiso Suite
 3. Domeniconi – Koyounbaba
 4. Albéniz – Asturias
 5. Piazzolla - Bandoneon
 6. Piazzolla - Milonga del Angel
 7. Piazzolla – Libertango
 8. Piazzolla – Soledad
 9. Piazzolla - Concierto para Quinteto

Bilety: 40/30 zł

 

AB 12 I 2018 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

JACEK ROGALA – dyrygent

TOMASZ KUMIĘGA – baryton

ELŻBIETA LEWICKA – słowo

W programie:

 1. Spisak – Trzy miniatury
 2. Baird – Cztery sonety miłosne na baryton i orkiestrę symfoniczną
 3. Kisielewski – Koncert na orkiestrę kameralną
 4. Karłowicz – 5 pieśni (opr. J. Rogala)

Bilety: 30/20 zł

 

AB 19 I 2018 PIĄTEK godz. 19:00

“PEJZAŻE AMERYKI”

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MARIUSZ SMOLIJ – dyrygent

W programie: muzyka amerykańska

Bilety: 30/20 zł

 

AB 26 I 2018 PIĄTEK godz. 19:00

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

ANNA DUCZMAL – MRÓZ – dyrygent

KLARA KRAJ – fortepian

DOMINIKA GRZYBACZ – fortepian

W programie:

W.A. Mozart– Koncert na dwa fortepiany Es – dur KV 365

 1. Weinberg – I Symfonia op. 10

Bilety: 30/20 zł

 

27 I 2018 SOBOTA godz. 18:00

ZEMSTA NIETOPERZA – operetka w trzech aktach

Bilety: 50/30 zł

 

ABONAMENT (13 koncertów)

PEŁNOPŁATNY – 312 zł

ULGOWY – 182 zł

      

KOMENTARZE

Aneta Adamska, twórczyni teatru "Przedmieście"

Jej spektakle przyciągają tłumy coraz to nowych miłośników...

Felieton z wierszem

Kupuję ser, wymieniam olej. Z tomu ? Powiedzieć. Cokolwiek?, 2011 r.

Prokuratura nie ma lekko

W mediach długo nie ustaje wrzawa wokół afery Amber Gold. Nic dziwnego, dla wielu osób to prawdziwy...

Krzysztof Kolberger - życie i teatr

Z Krzysztofem Kolbergerem, aktorem i reżyserem teatralnym, rozmawiają Aneta Gieroń i Jaromir Kwiatkowski.

Grażyna Kazanowska - życie to jest teatr... w Bieszczadach

Nie przemysł, czy praca w laboratorium, ale taniec i teatr były jej żywiołem od dziecka. I trudno, żeby było inaczej, skoro przed szeroką publicznością zadebiutowała już...

zobacz więcej
Reklama

Z kalendarza. Popielec

Dziś Środa Popielcowa (zwana też Popielcem), która w kalendarzu chrześcijańskim rozpoczyna okres wielkiego...

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu w Niedzielę Palmową

Po raz czwarty w Niechobrzu zostanie wystawione plenerowe Misterium Męki Pańskiej, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym...

Zapomniani bieszczadzcy Żydzi

"Gdyby nie synagoga leska i resztki pięciu izraelickich cmentarzy, nikt by się nie domyślił dawnej obecności Żydów w Bieszczadach" - tak Andrzej Potocki rozpoczyna swój przewodnik po judaistycznym nieistniejącym świecie.

25 lat zespołu Matragona - Orkiestry Jednej Góry

W górach rodzą się nie tylko rzeki. W dzikich Bieszczadach, spod góry Matragona, na którą nie wiedzie żaden turystyczny szlak, popłynął 25 lat temu strumień niezwykłej muzyki. Grupa pasjonatów...

Reklama

Arkadiusz Andrejkow w rzeszowskiej galerii To Tu

Wystawa obrazów Arkadiusza Andrejkowa z Sanoka, autora artystycznego projektu "Cichy Memoriał" i twórcy znanych murali, m.in. Tadeusza Nalepy w Rzeszowie, otwarta zostanie w piątek, 23 lutego, o godz...

Murale na stodołach. "Cichy Memoriał" Arkadiusza Andrejkowa

19 ścian na starych szopach i stodołach stało się podobraziem dla nietypowych murali. To gigantyczne kopie starych zdjęć, przedstawiają ludzi, którzy kiedyś obok mieszkali...

Woroniec Jr i Bednarska zagoszczą na wystawie w BWA

"Woron Voltage" Piotra Worońca Juniora oraz "Niedotykalność" Kamili Bednarskiej to tytuły nowych wystaw, które od 22 lutego będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. Oboje związani...

Grupa 14 zrobiła rewolucję w powojennym Rzeszowie. Kto pamięta?

Wszyscy rocznik 1930. Z wojną w pamięci i po krakowskiej ASP. Czternastu artystów zrobiło niezły zamęt w sztuce socrealistycznego Rzeszowa i doprowadziło do powstania...

Niewinność w reporterskim zapisie. Najnowsza książka Magdy Louis

W Dagart Galerie w Millenium Hall swoją premierę miała opowieść dokumentalna Magdy Louis "Chcę wierzyć w Waszą niewinność". To piąta książka rzeszowskiej...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY