Reklama

Magia świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w regionie

A A A
Katarzyna Grzebyk

Dodano: 12-12-2016

Fot. Tadeusz Poźniak

Fot. Tadeusz Poźniak

Degustacje świątecznych potraw, warsztaty dekorowania pierników i robienia świątecznych kartek, loterie z nagrodami, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, możliwość zakupu lokalnych smakołyków - w najbliższy weekend w podkarpackich miastach i miejscowościach odbędą się bożonarodzeniowe jarmarki, podczas których będzie można poznać rodzimą tradycję, zrobić świąteczne zakupy oraz spróbować swoich sił w rękodziele artystycznym.

Jarmark Świąteczny „Podkarpackie cuda” w CWK w Jasionce

17 grudnia, godz. 11-18

Jarmark Świąteczny „Podkarpackie cuda” to wydarzenie dla wszystkich chętnych, którzy pragną poczuć  świąteczną atmosferę i wspólnie z całą rodziną spędzić ten dzień na poznawaniu lokalnych tradycji bożonarodzeniowych. Na odwiedzających czekają m.in. stoiska z rękodziełem, ozdobami oraz regionalnymi produktami spożywczymi idealnymi na wigilijny stół. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Świąteczna atmosfera zagości w CWK za sprawą licznych kupców oferujących m.in. ręcznie robione ozdoby, świąteczne dekoracje oraz produkty spożywcze. Rozmaitych smakołyków będzie można spróbować na stoiskach lokalnych kół gospodyń wiejskich, które odkryją przed odwiedzającymi swoje tradycyjne wigilijne przepisy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych: Jasełka w wykonaniu małych artystów  z Przedszkola Niepublicznego w Jasionce, spotkanie ze świętym Mikołajem, czy leśny kącik. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z dekorowania pierników, lepienia aniołów z gliny, szydełkowania czy tworzenia biżuterii: z kamienia naturalnego, miedzi i mosiądzu. Będzie to doskonała okazja do stworzenia niepowtarzalnych ozdób świątecznych oraz zaczerpnięcia inspiracji na prezenty dla najbliższych. Dodatkową atrakcją będzie Loteria Świąteczna, na której co godzinę każdy będzie mógł wygrać cenne nagrody ufundowane przez wystawców.

Pod dachem CWK tego dnia zagoszczą również tradycyjne potrawy wigilijne z różnych części Europy. Chętni będą mogli skosztować świątecznych specjałów z rejonu słonecznej Italii, które pozwolą odkryć tradycyjne dania kuchni śródziemnomorskiej. Odbędą się również konsultacje z dietetykiem, prowadzone pod hasłem Zdrowe Święta.

 

II Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

17-18 grudnia

Jarmark rozpocznie się w sobotę o godz. 15. Będzie to dzień artystyczny, ze stoiskami handlowymi z rękodziełem i gwiazdami betlejemskimi, zaś w niedzielę 18 grudnia od godz. 9 na Rynku Miejskim i sali wystawienniczej będzie można zrobić zakupy na ponad 40 stoiskach handlowych, a także skosztować darmowego żurku, napić się gorącej czekolady i wziąć udział w losowaniu choinek.

Reklama

Ponadto: świąteczne wyroby na wigilijny stół, wędliny, pieczywo, miody, stroiki, gwiazdy betlejemskie, światełka i ozdoby, choinki, biżuteria, smakołyki i duży wybór rękodzieła, a do tego magiczne świąteczne miasteczko z pysznościami w kociołkach, muzyką na żywo, warsztaty i zabawy z Mikołajem. Swoje dzieła wykonane w czasie zajęć artystycznych pokażą także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała i Grupy Aktywna Kobieta.

W niedzielę Fundacja Podaruj Miłość z Nosówki wylosuje wśród uczestników darmowe choinki.

 

Podkarpackie Regionalia w Agrohurcie

17 grudnia, hala nr 4

W sobotę, w godz., 8-12 będzie trwać świąteczny kiermasz, podczas którego przedstawicielki kół gospodyń wiejskich będą częstować swoimi wypiekami i pierogami. Wystawcy zaserwują miody, nalewki i wiele innych przysmaków. Nie zabraknie pokazu florystycznego i kulinarnego, gier, zabaw oraz konkursów.

 

Jarmark w Galerii Rzeszów

17-23 grudnia

Przez około tydzień w Galerii Rzeszów na poziomie -1 będzie zlokalizowany jarmark świąteczny ze stosikami, na których będzie można kupić oscypki, miody oraz rzemiosło artystyczne.

 

Jarmark w Galerii Plaza

16-23 grudnia

Ozdoby świąteczne, choinki, stroiki, decoupage, przysmaki na świąteczny stół oraz rękodzieło artystyczne - w Galerii Plaza jarmark rozpocznie się w najbliższy piątek, 16 grudnia.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krośnie

21-23 grudnia

W niedzielę, 18 grudnia na Rynku w Krośnie odbędą się warsztaty artystyczne, w ramach których powstaną dekoracje świąteczne, a także upominki i prezenty. O godz. 16.30 zaplanowana jest tradycyjna wspólna wigilia dla mieszkańców Krosna z kolędami, życzeniami i poczęstunkiem.

Od środy, 21 grudnia do piątku, 23 grudnia na Rynku będzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W ogrzewanym namiocie pojawią się stoiska z rękodziełem, ozdobami, dekoracjami i upominkami oraz smakołykami świątecznymi. Ponieważ sklepy zadeklarowały dłuższe godziny otwarcia, przedświąteczne zakupy będzie można robić do godz. 20.

 

VI Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w skansenie w Sanoku

18 grudnia

VI Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 18 grudnia o godz. 11 występem młodzieży z II LO w Sanoku pt. „Świąteczna Opowieść”. O godz. 12 kolędy i pastorałki zaśpiewają soliści zespołów „SOUL” i „Souliki”, a o 13 swoją wizytę zapowiedział św. Mikołaj. Jarmark zakończy koncert kolęd i melodii różnych Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AVANTI”.

Główną atrakcją Jarmarku będzie żywa szopka. Wśród zwierząt między innymi będą: konie, gęsi, kury, kozy, lama, struś i wiele innych. Podczas jarmarku będzie można kupić potrawy wigilijne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze: Srogowa Górnego, Niebieszczan, Jurowiec i Centrum Integracji Społecznej w Sanoku oraz ozdoby choinkowe i upominki wykonane przez lokalnych artystów. W budynku edukacyjnym zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci z robienia tradycyjnych ozdób choinkowych.

KOMENTARZE

Piękne, tradycyjne Boże Narodzenie na kiermaszu BuzzArt

Ponad 50 rękodzielników z Podkarpacia...

Prof. Andrzej Witkowski profesorem belwederskim

Wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prof...

Wielki finał Ogólnopolskiej Wiedzy o Państwie i Prawie

31 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych...

Okulistyka to nie tylko proste zabiegi

Z lek. med. Klaudiuszem Gerke, dyrektorem Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Rzeszowie, rozmawia Anna Olech.

Transsyberyjską aż do Władywostoku

Z Petersburga przez Moskwę, Irkuck, aż do Władywostoku nad Oceanem Spokojnym. Kto kiedykolwiek marzył, by wyruszyć w podróż przez Rosję słynną koleją transsyberyjską, z książką Piotra Milewskiego, nudzić się nie...

zobacz więcej
Reklama

Z kalendarza. Popielec

Dziś Środa Popielcowa (zwana też Popielcem), która w kalendarzu chrześcijańskim rozpoczyna okres wielkiego...

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu w Niedzielę Palmową

Po raz czwarty w Niechobrzu zostanie wystawione plenerowe Misterium Męki Pańskiej, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym...

Zapomniani bieszczadzcy Żydzi

"Gdyby nie synagoga leska i resztki pięciu izraelickich cmentarzy, nikt by się nie domyślił dawnej obecności Żydów w Bieszczadach" - tak Andrzej Potocki rozpoczyna swój przewodnik po judaistycznym nieistniejącym świecie.

25 lat zespołu Matragona - Orkiestry Jednej Góry

W górach rodzą się nie tylko rzeki. W dzikich Bieszczadach, spod góry Matragona, na którą nie wiedzie żaden turystyczny szlak, popłynął 25 lat temu strumień niezwykłej muzyki. Grupa pasjonatów...

Reklama

Arkadiusz Andrejkow w rzeszowskiej galerii To Tu

Wystawa obrazów Arkadiusza Andrejkowa z Sanoka, autora artystycznego projektu "Cichy Memoriał" i twórcy znanych murali, m.in. Tadeusza Nalepy w Rzeszowie, otwarta zostanie w piątek, 23 lutego, o godz...

Murale na stodołach. "Cichy Memoriał" Arkadiusza Andrejkowa

19 ścian na starych szopach i stodołach stało się podobraziem dla nietypowych murali. To gigantyczne kopie starych zdjęć, przedstawiają ludzi, którzy kiedyś obok mieszkali...

Woroniec Jr i Bednarska zagoszczą na wystawie w BWA

"Woron Voltage" Piotra Worońca Juniora oraz "Niedotykalność" Kamili Bednarskiej to tytuły nowych wystaw, które od 22 lutego będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. Oboje związani...

Grupa 14 zrobiła rewolucję w powojennym Rzeszowie. Kto pamięta?

Wszyscy rocznik 1930. Z wojną w pamięci i po krakowskiej ASP. Czternastu artystów zrobiło niezły zamęt w sztuce socrealistycznego Rzeszowa i doprowadziło do powstania...

Niewinność w reporterskim zapisie. Najnowsza książka Magdy Louis

W Dagart Galerie w Millenium Hall swoją premierę miała opowieść dokumentalna Magdy Louis "Chcę wierzyć w Waszą niewinność". To piąta książka rzeszowskiej...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY