Reklama

Magia świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w regionie

A A A
Katarzyna Grzebyk

Dodano: 12-12-2016

Fot. Tadeusz Poźniak

Fot. Tadeusz Poźniak

Degustacje świątecznych potraw, warsztaty dekorowania pierników i robienia świątecznych kartek, loterie z nagrodami, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, możliwość zakupu lokalnych smakołyków - w najbliższy weekend w podkarpackich miastach i miejscowościach odbędą się bożonarodzeniowe jarmarki, podczas których będzie można poznać rodzimą tradycję, zrobić świąteczne zakupy oraz spróbować swoich sił w rękodziele artystycznym.

Jarmark Świąteczny „Podkarpackie cuda” w CWK w Jasionce

17 grudnia, godz. 11-18

Jarmark Świąteczny „Podkarpackie cuda” to wydarzenie dla wszystkich chętnych, którzy pragną poczuć  świąteczną atmosferę i wspólnie z całą rodziną spędzić ten dzień na poznawaniu lokalnych tradycji bożonarodzeniowych. Na odwiedzających czekają m.in. stoiska z rękodziełem, ozdobami oraz regionalnymi produktami spożywczymi idealnymi na wigilijny stół. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Świąteczna atmosfera zagości w CWK za sprawą licznych kupców oferujących m.in. ręcznie robione ozdoby, świąteczne dekoracje oraz produkty spożywcze. Rozmaitych smakołyków będzie można spróbować na stoiskach lokalnych kół gospodyń wiejskich, które odkryją przed odwiedzającymi swoje tradycyjne wigilijne przepisy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych: Jasełka w wykonaniu małych artystów  z Przedszkola Niepublicznego w Jasionce, spotkanie ze świętym Mikołajem, czy leśny kącik. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z dekorowania pierników, lepienia aniołów z gliny, szydełkowania czy tworzenia biżuterii: z kamienia naturalnego, miedzi i mosiądzu. Będzie to doskonała okazja do stworzenia niepowtarzalnych ozdób świątecznych oraz zaczerpnięcia inspiracji na prezenty dla najbliższych. Dodatkową atrakcją będzie Loteria Świąteczna, na której co godzinę każdy będzie mógł wygrać cenne nagrody ufundowane przez wystawców.

Pod dachem CWK tego dnia zagoszczą również tradycyjne potrawy wigilijne z różnych części Europy. Chętni będą mogli skosztować świątecznych specjałów z rejonu słonecznej Italii, które pozwolą odkryć tradycyjne dania kuchni śródziemnomorskiej. Odbędą się również konsultacje z dietetykiem, prowadzone pod hasłem Zdrowe Święta.

 

II Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

17-18 grudnia

Jarmark rozpocznie się w sobotę o godz. 15. Będzie to dzień artystyczny, ze stoiskami handlowymi z rękodziełem i gwiazdami betlejemskimi, zaś w niedzielę 18 grudnia od godz. 9 na Rynku Miejskim i sali wystawienniczej będzie można zrobić zakupy na ponad 40 stoiskach handlowych, a także skosztować darmowego żurku, napić się gorącej czekolady i wziąć udział w losowaniu choinek.

Reklama

Ponadto: świąteczne wyroby na wigilijny stół, wędliny, pieczywo, miody, stroiki, gwiazdy betlejemskie, światełka i ozdoby, choinki, biżuteria, smakołyki i duży wybór rękodzieła, a do tego magiczne świąteczne miasteczko z pysznościami w kociołkach, muzyką na żywo, warsztaty i zabawy z Mikołajem. Swoje dzieła wykonane w czasie zajęć artystycznych pokażą także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała i Grupy Aktywna Kobieta.

W niedzielę Fundacja Podaruj Miłość z Nosówki wylosuje wśród uczestników darmowe choinki.

 

Podkarpackie Regionalia w Agrohurcie

17 grudnia, hala nr 4

W sobotę, w godz., 8-12 będzie trwać świąteczny kiermasz, podczas którego przedstawicielki kół gospodyń wiejskich będą częstować swoimi wypiekami i pierogami. Wystawcy zaserwują miody, nalewki i wiele innych przysmaków. Nie zabraknie pokazu florystycznego i kulinarnego, gier, zabaw oraz konkursów.

 

Jarmark w Galerii Rzeszów

17-23 grudnia

Przez około tydzień w Galerii Rzeszów na poziomie -1 będzie zlokalizowany jarmark świąteczny ze stosikami, na których będzie można kupić oscypki, miody oraz rzemiosło artystyczne.

 

Jarmark w Galerii Plaza

16-23 grudnia

Ozdoby świąteczne, choinki, stroiki, decoupage, przysmaki na świąteczny stół oraz rękodzieło artystyczne - w Galerii Plaza jarmark rozpocznie się w najbliższy piątek, 16 grudnia.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krośnie

21-23 grudnia

W niedzielę, 18 grudnia na Rynku w Krośnie odbędą się warsztaty artystyczne, w ramach których powstaną dekoracje świąteczne, a także upominki i prezenty. O godz. 16.30 zaplanowana jest tradycyjna wspólna wigilia dla mieszkańców Krosna z kolędami, życzeniami i poczęstunkiem.

Od środy, 21 grudnia do piątku, 23 grudnia na Rynku będzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W ogrzewanym namiocie pojawią się stoiska z rękodziełem, ozdobami, dekoracjami i upominkami oraz smakołykami świątecznymi. Ponieważ sklepy zadeklarowały dłuższe godziny otwarcia, przedświąteczne zakupy będzie można robić do godz. 20.

 

VI Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w skansenie w Sanoku

18 grudnia

VI Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 18 grudnia o godz. 11 występem młodzieży z II LO w Sanoku pt. „Świąteczna Opowieść”. O godz. 12 kolędy i pastorałki zaśpiewają soliści zespołów „SOUL” i „Souliki”, a o 13 swoją wizytę zapowiedział św. Mikołaj. Jarmark zakończy koncert kolęd i melodii różnych Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AVANTI”.

Główną atrakcją Jarmarku będzie żywa szopka. Wśród zwierząt między innymi będą: konie, gęsi, kury, kozy, lama, struś i wiele innych. Podczas jarmarku będzie można kupić potrawy wigilijne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze: Srogowa Górnego, Niebieszczan, Jurowiec i Centrum Integracji Społecznej w Sanoku oraz ozdoby choinkowe i upominki wykonane przez lokalnych artystów. W budynku edukacyjnym zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci z robienia tradycyjnych ozdób choinkowych.

KOMENTARZE

Magia pogranicza

W ostatnich latach albumów Podkarpacia, w których sztampowo pokazywano najpiękniejsze budowle, największe miasta...

Magia andrzejkowej nocy. Tradycja

Kiedyś wigilia św. Andrzeja była zarezerwowana na wróżby matrymonialne wyłącznie...

Magia widoku i komfortu ciepła

Ogień towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie służył tylko do ogrzewania...

Reklama

Po Podkarpaciu błądzi jesień...

Mamy najpiękniejszy czas w Beskidach i Bieszczadach, czas jesieni. W kadrze od lat...

W Matki Boskiej Zielnej oddajemy hołd naturze

15 sierpnia - święto Matki Boskiej Zielnej, jedno z najpiękniejszych świąt, kiedy oddajemy hołd naturze, która nas żywi, leczy, zachwyca. Wiązanki z ziół i kłosów zbóż przyozdobione kwiatami i dojrzewającymi...

W Rzeszowie powstała wystawa w hołdzie Magdalenie Abakanowicz

"Genius Saeculi – Duch naszego czasu… W hołdzie Magdalenie Abakanowicz" to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego, którym w Rzeszowie uhonorowano twórczość wybitnej...

Czytanie kręci, czytam na okrągło! Targi Książki w Rzeszowie

Katarzynę Bondę, Annę Dziewit - Meller, Artura Górskiego, Tomasza Sekielskiego, Krzysztofa Vargę, Katarzynę Puzyńską oraz wielu innych autorów ulubionych książek...

Reklama

Epokowe wydarzenie w polskiej archeologii. W Chotyńcu znaleziono niezwykłą grecką amforę

Ceramiczną, niemal kompletną, malowaną amforę grecką z drugiej połowy VII w. lub początku VI w. p.n.e., odkrył...

Malarz życia, czyli 40 lat pracy twórczej Leszka Kuchniaka w rzeszowskim BWA

Leszek Kuchniak, w którego twórczości sacrum przenika się z profanum, mówi o sobie "malarz życia". Zafascynowany Galicją, Rzeszowem, tradycją...

O Bieszczadach w Bieszczadach za darmo

Od 22 do 31 sierpnia do siedmiu bieszczadzkich miejscowości: Polańczyka, Myczkowiec, Ustrzyk Dolnych, Bystrego, Rzepedzi, Zagórza i Uherzec Mineralnych, zawita Teatr im. Wandy Siemaszkowej ze spektaklem "Wyżej niż połonina...

Święto Leszka Kuchniaka w BWA i jego dwa światy: smutny i wesoły

Przydałyby się trzy takie galerie jak Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, żeby pomieścić dzieła, które stworzył Leszek Kuchniak w ostatnim 40-leciu...

Luksusowe torebki i kobiece ubiory w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

"Moda na styl. Stroje i akcesoria damskiej mody - XIX-XX w." to tytuł niezwykle atrakcyjnej wystawy, czynnej do pierwszego października w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Wrzesień-Październik

VIP Wrzesień-Październik
w numerze m.in.:

• Ryszard Jania - w motoryzacji ważny jest sojusz! • Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc • Cerkamed jeszcze pokaże • Dzisiejsza Rosja • Ocaleni Żydzi z Podkarpacia
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY