Reklama

Kultura

SztukPuk Sztuka o niegrzecznych dzieciach. Premiera spektaklu

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 05.10.2015
22335_spektakl_1
Share
Udostępnij
Dobrą zabawę obiecuje w sobotni i niedzielny wieczór Stowarzyszenie Twórcze SztukPuk Sztuka. W Sali Koncertowa Wydziału Muzyki UR oraz w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie wystawi ono spektakl muzyczny pt. „Jak to niegrzecznym bywa źle”. Wstęp wolny.
 
Młodzi artyści wcielą się w postaci niegrzecznych dzieci z wierszy niemieckiego pisarza, ilustratora i psychiatry Heinricha Hoffmana. Spektakl powstał w oparciu o książkę zatytułowaną „Staś Straszydło. Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci. Czytajcie dzieci, uczcie się, jak to niegrzecznym bywa źle”. Heinrich Hoffmann opowiada bajki o dzieciach, które są niegrzeczne, nie słuchają rodziców i za to spotyka je straszna kara: tak więc „zły Józio“, który znęca się nad zwierzętami, zostaje odpowiednio ukarany, Kasia „zgorzała cała”, bo bawiła się zapałkami; krawiec ucina Juleczkowi duże palce, które chłopiec po kryjomu ssał; Michał, „który nie chciał jeść zupy“, umarł z głodu; „Jędruś gap“ wpadł do rzeki, bo zamiast patrzeć na drogę gapił się w niebo. 
 
W propozycji Stowarzyszenia Twórczego SztukPuk Sztuka w mrocznej scenografii pełnej zardzewiałych siatek, krat i łańcuchów zobaczymy, jak piątka zakręconych bohaterów mierzy się ze swoimi lękami z dzieciństwa za pomocą śpiewu, tańca, a czasem zwykłej gry lub zabawy. Będzie to rodzaj psychodelicznej arteterapii z muzyką na żywo… Czy udanej? To się okaże…

Premiera odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 20. 00 w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ponadto tego samego dnia o godz. 17.00 zagrany zostanie otwarty pokaz przedpremierowy. Spektakl zostanie zagrany również 11 października o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Na wszystkie spektakle jest wstęp wolny.
 
W spektaklu wezmą udział młodzi aktorzy, wokaliści i muzycy pracujący na co dzień w Teatrze Maska w Rzeszowie, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, pracownicy kultury czy studenci Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Lalkarski w Białymstoku, studenci Wydziału Muzyki UR.
 
Spektakl grany będzie z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora, w ramach projektu "Tadeusz Kantor – z Wielopola w świat". Przedsięwzięcie dofinansowane zostało z budżetu Województwa Podkarpackiego. 
 
Twórcy spektaklu "Jak to niegrzecznym bywa źle"
 
Scenariusz i reżyseria: Paula Czarnecka
Scenografia: Krzysztof Paluch
Konsultacje choreograficzne: Mirosław Szpyrka
Opieka wokalna: Magdalena Skubisz
Muzyka: Tomasz Bolesta, Mateusz Gębski, Karol Kogutek, Piotr Madura, Daniel Panek
 
Występują: Urszula Chrzanowska, Dagny Cipora, Mateusz Mikoś, Mirosław Szpyrka, Natalia Zduń
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy