Reklama

Kobiety pokochały skórzane torebki od LadyBuq Art z okolic Łańcuta

A A A
Redakcja

Dodano: 18-02-2018

Basia i Darek Bełchowie. Fot. Tadeusz Poźniak

Basia i Darek Bełchowie. Fot. Tadeusz Poźniak

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›
Mówili im, że Łucznik nie ma prawa szyć twardej skóry kaletniczej, że z takiej skóry nie można uszyć torebki i na pewno nie przy użyciu takich narzędzi. Że tak jak oni chcą, to po prostu się nie da. Ale Basia i Darek konsekwentnie obstawiali przy swoim, bo mieli wizję i cel: ręcznie szyć solidne, designerskie skórzane torebki i tworzyć własną markę. Dziś LadyBuq Art to marka rozpoznawalna przez elegantki i aktywne kobiety z całego świata, które chcą mieć personalizowaną torebkę. Taką, co będzie służyć lata, a jej design nie znudzi się po jednym sezonie.
 
- Wykorzystaliśmy talent mojej żony, która jest świetną projektantką i ma znakomite pomysły. Wszystkie projekty naszych torebek są jej autorstwa - chwali żonę Darek, ale Basia twierdzi, że sam pomysł to za mało, bo w szyciu skórzanych torebek liczy się precyzja. - Wymyślam kolejne projekty, ale nie jestem aż tak dokładna jak Darek. To on jest odpowiedzialny za wykończenia i za wszystkie czynności, które wymagają cierpliwości i dokładności - dodaje Basia.
 
Galanteria skórzana - w niej widzieli przyszłość 
 
LadyBuq Art to niewielka pracownia kaletnicza, która od kilku lat funkcjonuje w Kraczkowej k. Łańcuta. Mieści się w dość niepozornym miejscu, ale ten, kto chce, znajdzie ją bez trudu. Przed Bożym Narodzeniem 2017 r. Basię i Darka odwiedziła klientka z USA, która przyleciała do Polski na święta. Od czasu do czasu zaglądają tu klientki z różnych części Polski, jadąc np. na urlop w Bieszczady. 
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak
 
Zaglądają i… przepadają, bo czym innym jest przeglądać galerię pięknych torebek w Internecie, a czym innym wejść na zaplecze, gdzie panuje atmosfera twórczej pracy, zewsząd roztacza się dobrze znany zapach skóry, słychać odgłosy maszyn i narzędzi kaletniczych, a na półkach rozłożone są najnowsze modele torebek, pasków i portfeli. Trudno oderwać wzrok, trudno wyjść z pustymi rękami.
 
Basia i Darek nie mieli wcześniej doświadczeń z szyciem i prowadzeniem biznesu, ale we wspólnym prowadzeniu firmy pomaga im na pewno wieloletnia znajomość. Razem studiowali na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, potem wyemigrowali do pracy, a kiedy wrócili w rodzinne strony z bagażem doświadczeń zawodowych i karierach na kierowniczych stanowiskach, postanowili „pójść na swoje”. Zanim otworzyli własną firmę, jeszcze próbowali się przekwalifikować, jednak zajęcia te nie dawały żadnej satysfakcji. Darek chciał robić to, co lubi: majsterkować, tworzyć tak jak za czasów liceum, gdy często zachodził do pracowni tapicerskiej mieszczącej się w pobliżu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i przynosił do przeróbki siedzenia motocyklowe. Atmosfera zlokalizowanej w piwnicach pracowni bardzo mu się podobała i po cichu marzył, że sam kiedyś tak będzie pracował.
 
Galanteria skórzana była tym, w czym widział przyszłość, zwłaszcza że jego żonę interesowało projektowanie. - Takiego talentu szkoda było zaprzepaścić, a praca ze skórą dostarczała tylu wrażeń i przyjemności, że postanowiliśmy zająć się tym na stałe - przyznaje Darek. 

Firma zadebiutowała w pokoju, z czasem zajęła drugi pokój i garaż. Kupili pierwszą maszynę. Najtańszą z najtańszych, jakie oferował Łucznik. - Urzekła mnie przypadkiem, ale nauczyła szycia i pokory oraz szacunku do maszyn. Kiedy uszyliśmy pierwszą torebkę, rozpruliśmy ją, żeby zobaczyć, jak to powstało - śmieje się Darek, dodając że ten pierwszy model (LadyBuq) do dziś świetnie się sprzedaje. - Potem dość szybko nauczyliśmy się szyć ładniej i lepiej, więc Łucznika zastąpił lepszy sprzęt.
 
Reklama
Basia i Darek Bełchowie przyznają, że lata pracy w różnych zawodach i miejscach, gdzie pracowali z osobami różnych kultur i narodowości, procentują. Wykorzystują zachodnie standardy relacji z klientami, bo w ich biznesie jest to niezwykle ważne. Sami odbierają telefony, przyjmują zamówienia, ustalają szczegóły; dbają o stały kontakt. - W Polsce zderzyliśmy się z trudną rzeczywistością prowadzenia firmy, ale się nie poddajemy – śmieją się.
 
Niespotykany design tworzą skóry o niestandardowej fakturze i kolorystyce
 
Projekty torebek tworzy Basia, Darek je dopracowuje. LadyBuq to wysokiej jakości skórzane torebki codziennego użytku, w całości tworzone ręcznie w pracowni w Albigowej. Dla właścicieli marki ważne jest to, by służyły klientkom jak najdłużej, dlatego są solidne, wytrzymałe, dopracowane w każdym detalu. - Wiemy, że nigdy nie wygramy ceną z dużymi markami, produkującymi na skalę masową, ale możemy wygrać jakością i designem - mówi Darek.
 
Na design składają się oryginalne fasony zaprojektowane przez Basię: oraz twarde, niepowtarzalne skóry. Naturalne, dobrze wyselekcjonowane, o niestandardowej fakturze oraz ciekawej kolorystyce. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu, odporne na delikatne zarysowania i zabrudzenia. Trafili na nie podróżując po Polsce w poszukiwaniu najlepszych materiałów, które spełniałyby ich wymagania. Darek usłyszał kiedyś, że z takiej skóry nie można uszyć torebki, że nie da się. I… nie dość, że się dało, to jeszcze wyszło tak, że dziś nie wyobrażają sobie szyć torebek z cieńszego materiału. Wszystkie materiały, jakich firma używa do szycia, to produkty polskie, wysokiej jakości.
 
Najlepszą wizytówka firmy jest fakt, iż jedna z pierwszych klientek LadyBuq Art do dziś korzysta z torebki, którą zamówiła osiem lat temu. - Po latach wróciła do nas z kolejnym zamówieniem, bardzo nas to cieszy i daje motywację do pracy - przyznaje Basia.
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak
 
Tym, co wyróżnia markę LadyBuq, jest możliwość personalizacji. Każda klientka może spersonalizować torebkę dla siebie na podstawie kilkunastu fasonów dostępnych w sklepie internetowym. - Do konkretnego fasonu może dobrać rozmiar, kolor skór, z jakich ma być uszyta, rodzaj skór oraz przeszyć - tłumaczy Basia. - Jesteśmy otwarci na propozycje klientek, ich pomysły i opinie.
 
Dowód? W styczniu br. realizowali dla instruktorki jogi specjalną nerkę. Klientka podróżuje samochodem po świecie prowadząc kursy jogi - z racji tego, że wszystkie ważne dokumenty stale musi mieć przy sobie – potrzebowała nerki z wszytymi przegródkami na paszport, karty czy prawo jazdy. Innym zleceniem była skórzana torba ze specjalną przegrodą na broń, jaką wysłali do klienta w Teksasie. Jeszcze inna klientka prosiła o dodatkowe kieszonki przegródki w torebce, aby mieć w niej porządek. Pewna Włoszka, która pracuje w szpitalu, zamówiła sobie torbę z przegródkami na przybory medyczne. Z kolei kobieta-mim z Krakowa potrzebowała torebki, którą po pracy będzie mogła „powiększyć”. Wymyślili więc regulowany pasek. - Nasi klienci pochodzą z różnych stron świata, bardzo cenimy sobie współpracę z nimi - przyznają właściciele marki.
 
Marzenie? Atelier Lady Buq Art z Łucznikiem w eksponowanym miejscu
 
Pracy jest sporo, bo zamówień spływa coraz więcej, ale właściciele marki przyznają, że prowadzenie biznesu opartego na rękodziele jest bardzo trudne. - Chcielibyśmy rozwijać się szybciej i zatrudniać kolejne osoby, ale praca, którą oferujemy, do łatwych nie należy - mówią. - Planujemy też rozszerzyć ofertę i wprowadzić paski, personalizowane portfele, saszetki i organizery. Prototypy już mamy, ale dopracowywanie pomysłów jest pracochłonne. Być może będziemy je oferować w sezonie letnim.
 
Darkowi marzy się małe atelier LadyBuq Art. Na razie jest to niemożliwe, bo stacjonarne atelier to spore koszty, ale kiedy ziści marzenie, w eksponowanym miejscu stanie maszyna Łucznik. Ta, od której wszystko się zaczęło.

KOMENTARZE

Reklama

Eskulap 2017: Najlepsi podkarpaccy lekarze wybrani!

Najlepszych lekarzy – zdobywców tytułu Eskulap...

Rozbiórka pomnika gen. Świerczewskiego w Jabłonkach

Słynny pomnik generała Karola Świerczewskiego...

Pączek! Król tłustego czwartku

Są słodkie, tłuste i bardzo kaloryczne, ale któż mógłby się im oprzeć w tłusty...

20 samolotów z Chasydami wyląduje w Jasionce

2500 pasażerów z Izraela przyjmie 7 i 8 marca Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Chasydzi przylatują, by odwiedzić grób cadyka Elimelecha Weissbluma w Leżajsku. W tym roku rocznica jego śmierci przypada 8...

Na zimę najlepsza herbata. Cudowny napar znany od tysięcy lat

Pijemy ją nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także właściwości prozdrowotne. Herbata to prawdziwa skarbnica zawierająca m.in. flawonoidy, które opóźniają procesy...

Kobiety pokochały skórzane torebki od LadyBuq Art z okolic Łańcuta

Mówili im, że Łucznik nie ma prawa szyć twardej skóry kaletniczej, że z takiej skóry nie można uszyć torebki i na pewno nie przy użyciu takich narzędzi...

Reklama

Twórcy bieszczadzkiej Galerii "Barak" przywieźli ceramikę do Rzeszowa

Rzeczy zwykłe i niezwykłe – ceramikę Róży i Krzysztofa Franczaków, założycieli Galerii "Barak" w Czarnej w Bieszczadach – podziwiać można w Wojewódzkim...

Waglewski i Pospieszalski - nieprzewidywalny duet w Undergroundzie już 2 lutego

Nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego zagości w piątek, 2 lutego w rzeszowskim pubie Underground...

Jak połączyć studia z odkrywaniem świata? Wspomnienie Erasmusa

Słoneczna Italia. Przepyszne jedzenie, wspaniała pogoda, niezwykła gościnność i romantyczny, melodyczny język na każdym kroku. Brzmi jak bajka? Kto by pomyślał...

Muczne. W sercu Bieszczadzkiego Worka

Jedna z najpiękniejszych bieszczadzkich dolin, której osadnicze początki sięgają XIX wieku, ale swoją "sławę" zawdzięcza pułkownikowi Kazimierzowi Doskoczyńskiemu, który w Mucznem niepodzielnie rządził w latach 1975...

Eskulap 2017: Najlepszych lekarzy z Podkarpacia poznamy 8 lutego

Tysiące głosów zebrali lekarze w głosowaniu pacjentów na najlepszych lekarzy Podkarpacia w Plebiscycie Eskulap 2017. Laureatów plebiscytu poznamy podczas gali, która...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY