Reklama

W niedzielę 25. Finał WOŚP na Podkarpaciu. W Rzeszowie zagra RSC

A A A
Alina Bosak

Dodano: 09-01-2017

Fot. Archiwum WOŚP

Fot. Archiwum WOŚP

W Krośnie aukcja sztuki, warsztaty gry na bębnach, skoki spadochronowe i orkiestra na lodzie. W Rzeszowie kąpiele w lodowatej wodzie, koncert RSC i Natalii Szroeder. 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Podkarpaciu organizują sztaby w 45 miejscowościach. Wszystkie 15 stycznia, o godz. 20. „poślą” Światełko do nieba.

Cel jubileuszowego 25. Finału WOŚP to pomoc w ratowaniu życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Wolontariusze z puszkami olejonymi czerwonymi serduszkami wyruszą na ulice polskich miast i miasteczek 15 stycznia, w niedzielę. Będzie ich można spotkać także na Podkarpaciu. W tym roku po raz pierwszy finał transmituje telewizja TVN. Telewizja Polska, która relacjonowała organizowaną przez Jurka Owsiaka akcję przez 24 lata, w tym roku odmówiła. Fundacja WOŚP liczy jednak, że zbiórka, która jednoczyła przez ćwierć wieku Polaków we wspólnym celu, i tym razem zakończy się sukcesem.

Orkiestra w Rzeszowie

Rzeszów kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od godz. 12. na rzeszowskim Rynku na sympatyków WOŚP czekać będzie wiele atrakcji.

Występy wokalne na scenie rzeszowskiego Rynku rozpoczną się o godz. 12.30. Na początek zaprezentują się wokaliści Polskiego Związku Niewidomych i Sekcja wokalna Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Podczas Finału WOŚP posłuchać będzie można zespołów: Simple Pleasures, Dreamheart, After Midnight, Krzysztofa Kasprzyka, The Siblings oraz MemoCrasher. Na scenie pojawi się również rzeszowski Kabaret Wiesio i Dzikie Konie.

Gwiazdami 25. Finału Orkiestry będzie rzeszowska grupa RSC oraz Natalia Szroeder. O godzinie 20.00 tradycyjnie już prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na „Światełko do nieba” i wyjątkowe fire show.

Dodatkowo od godziny 12. do 18. na płycie rynku zobaczyć będzie można pokazy służb mundurowych i Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego.Na mieszkańców miasta czekać będą przejażdżki samochodem pancernym BRDM-2, prezentacja pojazdów TOR Rzeszów oraz Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Jak co roku pojawi się także rzeszowski Klubu Morsów SOPELEK. Firma G2A zaprezentuje Virtual Reality oraz serduszko WOŚP 3D.

Z kolei w Podziemnej Trasie Turystycznej w godzinach 12.-17. Politechnika Rzeszowska oraz akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości UR i WSIiZ w Rzeszowie przygotują interaktywne stanowiska we współpracy ze startup Moonlight. Na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczno-techniczne realizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Krosno

W Krośnie WOŚP gra już od piątku 13 stycznia. Tego dnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, przy ul. Kolejowej, w godz. 18.- 23. odbędzie się „Wośpowe ciuchowisko” (okazja do sprzedaży i wymiany ubrań), a o 17. i 18.30 - warsztaty gry na bębnach afrykańskich djembe.

Reklama

Warsztaty zaplanowano także następnego dnia. Również w sobotę Galeria Sztuki Biura Wystaw Artystycznych (ul. Kolejowa 1) zaprasza o godz. 16.30 na aukcję dzieł sztuki krośnieńskich artystów z muzyczną niespodzianką. Zaś wieczorem w Hali Sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 odbędzie się rodzinny bal karnawałowy „Cyrkowa przygoda”.

W niedzielnym Finale WOŚP okazjonalne kiermasze z różnościami odbywać się będą na Rynku (godz. 9.30-11.), w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bursaki 29 (godz. 11.30- 14.30) oraz w RCKP ( godz.15.30- 18.)

O godz. 10. wystartuje Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W programie są również: Orkiestra „Na Lodzie” (Lodowisko MOSiR, ul. Bursaki, godz. 10.00 - 16.00 i ślizgawka, Rynek - 11.00- 19.00), Orkiestra na 4 Kółkach z Automobilklubem Małopolskim (parking przed Halą Sportowo-Widowiskową, godz. 10.-15.) oraz Orkiestra z Grupą Spadochronową Reaktor 24, czyli fantazyjne skoki spadochronowe.

W Hali Sportowo-Widowiskowej, nie zbraknie piłkarskiego turnieju, pokazów Parkour i Capoeiry, ratownictwa medycznego, występów tanecznych, zabaw z clownem i Minionkiem.

Przemyśl

25 finał WOŚP odbędzie się także w Przemyślu. Główny blok imprez zaplanowano w Galerii Sanowa. Od godz. 10. na wszystkich czekają tu występy taneczne i muzyczne dzieci i młodzieży. Swoimi umiejętnościami pochwalą się m.in. dzieci z Przedszkola nr 11 z oddziałami integracyjnymi. Będzie Zumba Kids, Foxal, Golden Dance, dzieci ze studia piosenki dziecięcej AGA przy CK, zespoły z MDK: Masharti, VIP no RIP, Misnamed oraz grupa iluzjonistyczna Triple magic.

Nie zabraknie pokazów sportowych - występy na macie przygotowało Stowarzyszenie Sportowego Kinsen (Klub Aikido i iaido), Club MMA Przemyśl i Duet akrobatyczny z CK Przemyśl.

O 16:30 rozpoczną się koncerty muzyczne. Jako pierwsi zagrają Kuba&Sabina oraz Dominika Barabas. O godz. 19:00 gwiazda wystąpi gwiazda wieczoru - Kasia Wilk.

Przez cały dzień pokazom towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci (malowanie buziek, gry i zabawy sportowe itp.), a także kiermasz gadżetów WOŚP i wspólne gitarowe granie utworu Hey Joe. Z okazji finału WOŚP w przemyskiej hali sportowej, o godz. 17.30 rozegrany zostanie także mecz siatkówki w wykonaniu szczypiornistów Czuwaju, koszykarzy AZS-u PWSW i siatkarek UKS-u 15 Przemyśl.

Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13. na pl. Bartosza Głowackiego od Rozgrzewki z Fitneską. Pół godziny później wystartuje III Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Od 14.30 kolejne punkty programu – pokaz pierwszej pomocy, występ Julii Roman i zespołu Eerie oraz licytacje. O godz. 18.30 – pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Artystycznej Leśne Licho, a następnie koncert Red Lips.

Podkarpackie włącza się także w aukcje WOŚP (aukcje.wosp.org.pl), dzięki którym można wesprzeć Orkiestrę nie wychodząc z domu. Znajdziemy to takie perełki jak unikatowy plakat z podpisami 70 znakomitych pilotów i załóg lotniczych, jakie gościły na II Podkarpackich Pokazach Lotniczych - dar od lotniczepodkarpackie.pl.

Więcej o WOŚP i sposobach włączenia się do Finału na stronie internetowej Orkiestry.

Fot. Archiwum WOŚP

 

KOMENTARZE

Sukcesy przemyskich ikonopisarzy

Przemyśl ikonami i artystami stoi. Dwoje utalentowanych przemyskich pisarzy ikon ? Timour...

Jadalnia - serce domu

Jadalnia powinna być zaaranżowana z największą starannością. W jadalni spędzamy wiele godzin z rodziną...

Oświetlenie w domu

To w głównej mierze od oświetlenia zależy, jak się czujemy w domu i jak je postrzegamy. Powinno doskonale rozpraszać...

Potencjał gospodarczy Podkarpacia

Rozmowa z Grzegorzem Koszelem, starszym menedżerem w biurze Deloitte w Rzeszowie.

Klaudiusz Angerman - zapomniany obywatel Europy

Historia człowieka, który nie bał się marzyć i umiał planować: np. rurociąg gazowy z Rzeszowa do Lwowa lub międzynarodowe drogi wodne łączące Dniestr i Dunaj z Bałtykiem. Czuł się obywatelem...

zobacz więcej
Reklama

Eskulap 2017: Najlepsi podkarpaccy lekarze wybrani!

Najlepszych lekarzy – zdobywców tytułu Eskulap...

Rozbiórka pomnika gen. Świerczewskiego w Jabłonkach

Słynny pomnik generała Karola Świerczewskiego...

Pączek! Król tłustego czwartku

Są słodkie, tłuste i bardzo kaloryczne, ale któż mógłby się im oprzeć w tłusty...

20 samolotów z Chasydami wyląduje w Jasionce

2500 pasażerów z Izraela przyjmie 7 i 8 marca Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Chasydzi przylatują, by odwiedzić grób cadyka Elimelecha Weissbluma w Leżajsku. W tym roku rocznica jego śmierci przypada 8...

Na zimę najlepsza herbata. Cudowny napar znany od tysięcy lat

Pijemy ją nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także właściwości prozdrowotne. Herbata to prawdziwa skarbnica zawierająca m.in. flawonoidy, które opóźniają procesy...

Kobiety pokochały skórzane torebki od LadyBuq Art z okolic Łańcuta

Mówili im, że Łucznik nie ma prawa szyć twardej skóry kaletniczej, że z takiej skóry nie można uszyć torebki i na pewno nie przy użyciu takich narzędzi...

Reklama

Twórcy bieszczadzkiej Galerii "Barak" przywieźli ceramikę do Rzeszowa

Rzeczy zwykłe i niezwykłe – ceramikę Róży i Krzysztofa Franczaków, założycieli Galerii "Barak" w Czarnej w Bieszczadach – podziwiać można w Wojewódzkim...

Waglewski i Pospieszalski - nieprzewidywalny duet w Undergroundzie już 2 lutego

Nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego zagości w piątek, 2 lutego w rzeszowskim pubie Underground...

Jak połączyć studia z odkrywaniem świata? Wspomnienie Erasmusa

Słoneczna Italia. Przepyszne jedzenie, wspaniała pogoda, niezwykła gościnność i romantyczny, melodyczny język na każdym kroku. Brzmi jak bajka? Kto by pomyślał...

Muczne. W sercu Bieszczadzkiego Worka

Jedna z najpiękniejszych bieszczadzkich dolin, której osadnicze początki sięgają XIX wieku, ale swoją "sławę" zawdzięcza pułkownikowi Kazimierzowi Doskoczyńskiemu, który w Mucznem niepodzielnie rządził w latach 1975...

Eskulap 2017: Najlepszych lekarzy z Podkarpacia poznamy 8 lutego

Tysiące głosów zebrali lekarze w głosowaniu pacjentów na najlepszych lekarzy Podkarpacia w Plebiscycie Eskulap 2017. Laureatów plebiscytu poznamy podczas gali, która...

zobacz więcej

POLECANE

VIP STYCZEŃ-LUTY

VIP STYCZEŃ-LUTY
w numerze m.in.:

• Automet. Rodzina Leśniaków w motoryzacyjnym biznesie • Jola i Robert Jareccy. Kino studyjne w Zatwarnicy • 400 kościołów Ignacego Tokarczuka • Opowieść o przedwojennym Rzeszowie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY