Reklama

Świąteczne kiermasze i targi ruszają. Gdzie kupisz pierniczki i stroiki?

A A A
Redakcja

Dodano: 06-12-2017

Fot. Tadeusz Poźniak

Fot. Tadeusz Poźniak

Stroiki na stół i nie tylko, choinkowe ozdoby, różnej maści rękodzieło i domowej roboty smakołyki kupić można na przedświątecznych kiermaszach. Nic dziwnego, że przyciągają tłumy zwiedzających. Także na Podkarpaciu. Oto kilka podpowiedzi, gdzie warto się wybrać.

Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Wysokiej Jakości EKOGALA

Pokazów przygotowania świątecznych przysmaków i rękodzieła nie zabraknie także  podczas  XI edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Wysokiej Jakości EKOGALA. Odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę, 8- 9 grudnia,  w godz. 10.00-17.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wstęp wolny.

Targi EKOGALA to okazja do zapoznania się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej, a także z podkarpacką ofertą produktów tradycyjnych wpisanych na listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z ofertą gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych. Targom towarzyszą seminaria, prezentacje, degustacje, konkursy oraz pokaz gotowania. W ich trakcie odbywa się także finał Europejskiego Konkursu Kulinarnego, w którym biorą udział uczniowie szkół gastronomicznych. Ciekawym, elementem EKOGALI jest „Wyspa tematyczna”, na której każdego roku odbywa się prezentacja (np. „Miód i produkty pszczele”, „Mleko i nabiał”, „Od ziarenka do bochenka”, „Podkarpacka wołowina, wino i sery”). Z pewnością nie zabraknie świątecznych propozycji i rękodzieła na sprzedaż.

Organizatorzy zapowiadają prezenty dla zwiedzających. Szczęściarze dostaną choinki bożonarodzeniowe i karpie na stół wigilijny.

Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu

Już 10 grudnia, od godz. 10.00 do 20.00, kolejny Powiatowy Jarmark Świąteczny organizuje Starostwo Powiatowe w Mielcu. Będą kolędy, rękodzieło, tradycyjne przysmaki i - co najważniejsze - świąteczna atmosfera. W tym roku jarmark odbędzie się w nowym miejscu, na Rynku Starego Miasta w Mielcu.

XIII Podkarpackie Regionalia

Reklama

16 grudnia na terenie Podkarpackiego Centrum Hurtowego AGROHURT S.A. przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie odbędą się XIII Podkarpackie Regionalia. To także okazja, by skosztować i nabyć tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez producentów branż spożywczych, wędliniarskich, owoców i warzyw oraz Koła Gospodyń Wiejskich i lokalne szkoły gastronomiczne. Podczas Podkarpackich Regionalii odbędą się m.in.: pokazy kulinarne, florystyczne oraz rękodzieła artystycznego, gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami, a wszystko to, przy udziale skrzypiec, kontrabasu i pięknych głosów.

Kiermasz rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 9.00 odbędzie się pokaz kulinarny szefa Kuchni, o 9.30 – pokaz florystyczny, o 10.00 – zabawy i konkursy z nagrodami. Zakończenie planowane jest na godz. 12.00.

III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy  to  dwa dni atrakcji na Rynku Miejskim w Boguchwale - świąteczne wyroby na wigilijny stół, wędliny, pieczywo, miody, stroiki, gwiazdy betlejemskie, światełka i ozdoby, choinki, biżuteria, smakołyki i duży wybór rękodzieła, a do tego muzyka na żywo, warsztaty dla dzieci i spotkanie z Mikołajem.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 16 grudnia o godz. 14:00. Będzie to dzień szczególnie artystyczny, z licznymi warsztatami dla dzieci, pachnący piernikami, z rękodziełem i gwiazdami betlejemskimi, zaś w niedzielę 17 grudnia od godz. 9:00 na Rynku Miejskim i sali wystawienniczej będzie można wybrać coś dla siebie na ponad 40 stoiskach handlowych.

Nie zabraknie wyrobów wędliniarskich, tradycyjnych wypieków, potraw przygotowanych do degustacji i zakupu przez lokalnych wytwórców, karpia wigilijnego, ozdób, bombek i światełek. Producenci lokalnych smakołyków stanęli na wysokości zadania i dzięki temu czeka nas szeroki asortyment: sery, chleby, miody.  Rękodzielnicy zaprezentują ogrom przepięknych ozdób świątecznych i nie tylko. Swoje dzieła wykonane w czasie zajęć artystycznych pokażą także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała i Grupa Aktywna Kobieta.

17. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy, Przemyśl

17 grudnia br. na 17. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu zaprasza Centrum Kulturalne w Przemyślu.  

Głównym celem Jarmarku jest promowanie sztuki ludowej regionu. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane z tym świątecznym okresem wystawią twórcy z Podkarpacia. Zaproszony zespół folklorystyczny zaśpiewa kolędy i pastorałki, a także zaprosi na degustację potraw wigilijnych.

Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Szopki domowe i akcesoria kolędnicze”, który skierowany jest do osób dorosłych oraz do młodzieży i dzieci z „mistrzem” (czyli mistrz i uczeń).

Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarosławiu

Gwarem, muzyką, dekoracjami świątecznymi i stoiskami wystawców wypełni się jarosławski Rynek w dniach 18-22 grudnia. Będzie można kupić nietuzinkowe prezenty. W organizację przedsięwzięcia włączył się Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu razem z Pracownią Jarosławskiego Centrum Ceramiki Artystycznej.

KOMENTARZE

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Wystawa w WDK-u

We wtorek, 15 marca, w Wojewódzkim Domu Kultury...

Jak założyć efektywną firmę?

W środę 26 czerwca Fundusz Inwestycyjny InnoFund zaprasza potencjalnych i aktywnych przedsiębiorców na bezpłatne WARSZTATY TECHNO "Jak założyć efektywną firmę", adresowane do osób mających ciekawe pomysły biznesowe i poszukujących...

Rzeszów Tweetup, czyli spotkanie użytkowników twittera

Już w najbliższą sobotę, 5 października, odbędzie się w Rzeszowie pierwsze spotkanie lokalnych użytkowników twittera.

zobacz więcej
Reklama

Powitać wiosnę w Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum jest jedynym na Podkarpaciu dziedzictwem kulturowym...

Podkarpacka kwatera Hitlera

Spotkali się tutaj Hitler z Mussolinim. Po wojnie miał powstać tu rezerwowy skarbiec NBP. Skończyło...

Magdalena Kocój: W wygodnych ubraniach jak we własnej skórze

- Produkuję taką odzież, jaką sama chciałabym założyć. Z wysokiej jakości materiałów, dobrze uszytą, o ciekawym designie. Każda z kobiet jest inna, ale wszystkie...

Ania Kłeczek chce otworzyć pierwszą roślinną cukiernię na Podkarpaciu

Cukiernia i kawiarnia, w której serwuje się tylko roślinne słodkości oraz wytrawne dania? W Rzeszowie brakuje takiego miejsca, ale bardzo możliwe...

Zasmakuj w kawie po arabsku

Aromatyczna, parzona w mosiężnym findżanie (tygielku), z dodatkiem cynamonu, kardamonu i brązowego cukru lub miodu, kawa po arabsku po prostu. Smakuje wspaniale zwłaszcza w towarzystwie słodyczy. Bo choć od kilku dobrych lat rozsmakowaliśmy...

Reklama

W kolorze blue z harleyem w kwiatach. Nowa kolekcja Basi Olearki

Piękne kobiety, mężczyźni w skórach, do tego industrialne wnętrza, harley w kwiatach i tłum gości. Tak w sobotni wieczór wyglądał salon GOC Harley – Davidson w...

Skórzane muzy na harleyach. Pokaz mody Basi Olearki

Ona kocha modę, a jej ubrań przesyconych seksapilem, nie sposób nie zauważyć. On od dziecka chciał jeździć na harleyu, a dziś jest właścicielem salonu z kultowymi motocyklami. W sobotę...

Jak ubierają się mieszkańcy Rzeszowa? Ocenia Sofi Socha, rzeszowska stylistka

Z Sofii Sochą, stylistką i kreatorką wizerunku, rozmawia Angelika Fila

Wielką majówkę czas zacząć

Długi weekend majowy - czas grillowania w ogrodzie, ale także ucztowania na trawie. Pikniki obecnie są bardzo modne. Pewnie dlatego, że miejsc, w które można się wybrać z rodziną i zjeść smaczny posiłek na łonie natury, jest coraz...

"Niezła Sztuka" - magiczna kawiarnia w Rzeszowie z artystyczną duszą!

W budynku Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Sobieskiego od miesiąca działa cafe pub - Niezła Sztuka. Miejsce tworzone przez dwójkę muzyków powstało...

zobacz więcej

POLECANE

VIP MARZEC-KWIECIEŃ

VIP MARZEC-KWIECIEŃ
w numerze m.in.:

• W uprawianiu nauki najważniejsze są wątpliwości! • Mamy rynek pracownika • Bogusław Barnaś - najważniejsza jest wyobraźnia • Twarze Podkarpacie 10 lat VIP Biznes&Styl • Kongres TSLA Expo 2018 • Bolidy Caro Cars z Mielca • 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie
http://www.swiatpogody.pl
Reklama

NASI PARTNERZY