Reklama

Nowa Kia Optima GT

A A A

Dodano: 08-11-2016

Nowa Kia Optima GT

Nowa Optima GT, najmocniejszy samochód marki Kia kiedykolwiek oferowany w Europie, trafia właśnie do salonów sprzedaży i jest dostępny zarówno jako przestronny sedan, jak i funkcjonalne kombi.

Stylizowana w sportowym stylu nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz, z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 245 KM i ze świetnymi właściwościami jezdnymi, Optima GT została dostrojona ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań miłośników szybkich i mocnych samochodów w Europie. Auto jest wynikiem współpracy inżynierów i entuzjastów z centrum R&D Kia w Rüsselsheim w Niemczech i głównego ośrodka R&D Kia w Namyang w Korei.

KIA zawsze chciała stworzyć w Europie i dla europejskich odbiorców samochód taki, jak Optima GT, z silnikiem o dużej mocy. Taki model jak Optima zasługuje na topową wersję. Dzięki niej KIA może dotrzeć do klientów, którzy cenią jednocześnie dynamikę jazdy, komfort, wyrafinowanie i wysoką jakość. Zalety, których kupujący oczekują od samochodów wyższej klasy.

Optima GT oferowana jest oczywiście ze standardową, 7-letnią gwarancją (lub do 150 000 km).

Sportowy design na zewnątrz i wewnątrz

Optima GT została zaprojektowana na wzór samochodów sportowych, dlatego prezentuje się bardzo dynamicznie. Na zewnątrz Optima GT otrzymała nowe zderzaki, z przodu i z tyłu, oraz na nowo zaprojektowany i większy wlot powietrza w kolorze satynowanego chromu. Charakterystyczny dla wszystkich nowych modeli marki Kia wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa również otrzymał chromowane, formowane na gorąco wykończenie. Nowe są także reflektory wykonane w technologii LED z nowym „autografem” świateł do jazdy dziennej. Z profilu Optimę GT wyróżniają nowe, 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów oraz potężne, wentylowane tarcze hamulcowe z przodu o średnicy aż 330 mm i zaciski lakierowane w kolorze czerwonym. Dodatkowo, nadwozie wersji GT wyróżnia się klamkami w kolorze satynowego chromu, czarnymi, lakierowanymi na wysoki połysk listwami na progach, a także czarnym, błyszczącym tłem w emblemacie z oznaczeniem GT. Najmocniejszą Optimę bardzo łatwo odróżnić od pozostałych wersji również z tyłu. Nie tylko za sprawą dużego logo GT, ale także dzięki dwóm sporej średnicy chromowanym końcówkom układu wydechowego i zderzakowi uformowanemu na kształt dyfuzora.

Podobnie jak pozostałe odmiany Optimy, wersja GT jest oferowana w 9 kolorach nadwozia.

Wnętrze Optimy GT zostało wykonane z materiałów tak samo dobrej jakości i jest równie precyzyjnie zmontowane, jak w wypadku bardziej popularnych wersji silnikowych i wyposażenia tego modelu. Różnica polega na elementach wykończenia i dodatkach zarezerwowanych dla samochodów o sportowym charakterze.

Pasażerowie Optimy GT nie mają wątpliwości, że podróżują samochodem o wyjątkowym charakterze i o znakomitych osiągach. We wnętrzu czekają na nich sportowe fotele o zdecydowanie bardziej wyprofilowanym bocznym podparciu niż tradycyjnie, które zapewniają pewne trzymanie w zakrętach i są bardzo komfortowe na długich trasach. Logo GT, wyszyte na skórzanej tapicerce w kolorze czarnym z czerwonym szwem lub czerwonym z szarym szwem, podkreśla wyjątkowy charakter najmocniejszej Optimy w historii.

Szara podsufitka popularnych odmian Optimy w wersji GT została zastąpiona czarnym zamszem, natomiast konsolę środkową wykończono aluminium. Kierowca Optimy GT opiera stopy o aluminiowe pedały i trzyma w rękach grubą, tylko delikatnie spłaszczoną u dołu kierownicę obszytą skórą i wykończoną czerwonym szwem. Podobnie jak fotele, również kierownicę zdobi logo GT. Pomiędzy klasycznymi, okrągłymi, dużymi zegarami umieszczono sporych rozmiarów wyświetlacz, który może informować o – na przykład – ciśnieniu doładowania, aktualnie wykorzystywanym momencie obrotowym silnika.

245 KM i nowy, dwulitrowy silnik T-GDI

Optima GT jest napędzana nowym, dwulitrowym silnikiem T-GDI, czyli benzynowym, turbodoładowanym i z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka napędowa, w całości wykonana z aluminium, osiąga maksymalną moc o wartości 245 KM przy 6000 obr/min. i maksymalny moment obrotowy, wynoszący 350 Nm w przedziale od 1350 do 4000 obr/min.

Optima GT to pierwszy model marki Kia napędzany tym silnikiem, który wyposażono w wiele innowacyjnych rozwiązań dla uzyskania maksymalnych osiągów, właściwych dla modelu GT.

Wśród najistotniejszych innowacji technicznych są: układ zmiennych czasów faz rozrządu CVVT napędzany silnikiem elektrycznym i nawiercane laserowo wtryskiwacze paliwa. Obydwa rozwiązania przyczyniają się do uzyskania jednocześnie wysokich osiągów silnika oraz niewielkiego zapotrzebowania na paliwo i niskiej emisji spalin. Ponadto, jednostka T-GDI jest wyposażona w pompę paliwa wysokiego ciśnienia (200 barów), która również przyczynia się do ograniczenia emisji spalin i wpływa na poprawę charakterystyki silnika.

Optima GT średnio zadowala się 8,2 l paliwa na 100 km (wg NEDC), co przekłada się na emisję CO2, wynoszącą 191 g/km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jedynie 7,4 s (w wypadku Optimy GT w wersji kombi – 7,6 s). Wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim przedziale prędkości obrotowej silnika gwarantuje Optimie GT znakomitą elastyczność. Rozpędzanie auta z 60 do 100 km/h trwa tylko 3,7 s (3,8 s w wypadku Optimy GT kombi). Maksymalna prędkość, wynosząca 240 km/h (232 km/h dla Optimy GT kombi), sprawia, że ??Optima GT jest najszybszym samochodem, jaki Kia kiedykolwiek oferowała w Europie. 2,0-litrowy silnik T-GDI napędza przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Jeszcze lepsze właściwości jezdne i znakomita charakterystyka prowadzenia

Dynamiczny wygląd Optimy GT zapowiada jej sportowe właściwości jezdne i wysoką precyzję prowadzenia. Jednocześnie konstruktorzy zadbali o utrzymanie wysokiego poziomu komfortu podróżowania, charakterystycznego dla samochodów typu „grand touring” i bardzo dobrej wszechstronności w codziennym użytkowaniu.

Reklama

Wersja GT, skonstruowana z myślą o klientach w Europie, wykorzystuje podwozie Optimy, które już po zmianach w układzie zawieszenia było testowane na drogach o różnej jakości nawierzchni i we wszystkich częściach kontynentu. Wśród nich były drogi alpejskie, kręte i o dużej różnicy wysokości oraz autostrady o zmiennej nawierzchni i z bardzo szybkimi łukami, co stanowi najlepszy sprawdzian dla układu jezdnego samochodu. Zawieszenie Optimy GT zmodyfikowano tak, aby poprawić dynamikę jazdy i zwiększyć kontrolę nad samochodem w ciasnych zakrętach przy jednoczesnym zachowaniu dobrego komfortu resorowania i wszechstronności w codziennym użytkowaniu. Wszystko po to, aby Optima rzeczywiście zasługiwała na miano „grand touring”. Prześwit Optimy GT został zmniejszony o 10 mm w porównaniu z prześwitem pozostałych wersji i wynosi 125 mm. Sztywniejszy stabilizator przechyłów z przodu i sztywniejsze łożyska z tyłu przyczyniają się do dalszej poprawy precyzji prowadzenia. Wszystkie zmiany razem sprawiają, że Optima GT natychmiast wykonuje polecenia kierowcy.

Elektronicznie regulowane zawieszenie (ECS), które należy do wyposażenia standardowego Optimy GT, dało inżynierom możliwość opracowania zupełnie nowych ustawień niezależnego zawieszenia. Za zmianę siły tłumienia, dostępnej w szerokim zakresie niezależnie dla każdego koła, odpowiadają zawory, które znajdują się w każdym amortyzatorze. Informacje z czujników przeciążenia g, umieszczonych w centralnym komputerze i w przednich kołach, oraz z czujników – obrotu kierownicy i położenia pedału przyspieszenia dostarczają danych niezbędnych do odczytania warunków drogowych i do dostosowania w czasie rzeczywistym siły tłumienia amortyzatorów, które mogą pracować w trybie Sport, Normal lub Eco. Dwa ostatnie tryby zapewniają komfortową jazdę podczas podróżowania autostradami z dużą prędkością. Tryb Sport zwiększa precyzję prowadzenia i szybkość reakcji auta na polecenia kierowcy.

Większe i bardziej wydajne hamulce wersji GT dopracowane przez firmę Alpine

Optima GT, napędzana silnikiem o mocy 245 KM, do sprawnego zatrzymania potrzebuje większej siły niż pozostałe wersje silnikowe.

Optima GT jest wyposażona w hamulce o większych rozmiarach niż pozostałe odmiany. Średnica przednich wentylowanych tarcz hamulcowych zwiększyła się o 30 mm i w wersji GT wynosi 330 mm. O tyle samo zwiększono również średnicę tylnych tarcz hamulcowych, które w Optimie GT liczą 314 mm średnicy. Podobnie jak przednie, także tylne tarcze hamulcowe w najmocniejszym modelu w historii marki Kia są wentylowane. Większe tarcze sprzyjają poprawie wyczucia pedału hamulca i siły potrzebnej do hamowania oraz odznaczają się lepszym chłodzeniem.

Układ kontroli toru jazdy – kompromis między stabilnością auta a dynamiczną jazdą

Optima GT jest wyposażona w system elektronicznej kontroli stabilności (ESC), który został zmodyfikowany ze względu na dynamiczne właściwości jezdne auta. ESC jest częścią seryjnego systemu o nazwie Vehicle Stability Management, który zapewnia stabilność samochodu zarówno podczas hamowania, jaki i w trakcie pokonywania zakrętów.

Nowy system aktywnego dźwięku pozwala usłyszeć brzmienie czterocylindrowego silnika

Aby podczas jazdy kierowca mógł nie tylko poczuć wysoką moc silnika Optimy GT, ale również usłyszeć jego brzmienie w najlepszej postaci, inżynierowie opracowali aktywny system dźwięku i zadbali o odpowiednią atmosferę w kabinie. Elektronicznie sterowany zawór uwypukla przyjemne dla ucha brzmienie silnika i sprawia, że jest ono lepiej słyszalne w kabinie. W tym celu, na podstawie drgań jednostki napędowej, kopiowany jest szum silnika towarzyszący rozpędzaniu Optimy GT, który następnie trafia do kabiny. Dźwięk dociera do wnętrza od podstawy przedniej szyby, co powoduje jego wzmocnienie i pozwala rozprowadzić go równomiernie po całym wnętrzu.

Kia Optima GT: zaawansowana, dopracowana, funkcjonalna i bezpieczna

Oprócz szeregu modyfikacji technicznych, które są związane ze znakomitymi osiągami, Optima GT charakteryzuje się takim samym poziomem zaawansowania technologicznego, bezpieczeństwa, dopracowania i funkcjonalności, jak pozostałe wersje Optimy.

Nabywcy Optimy GT będą mogli korzystać z najnowszego systemu multimedialnego, przystosowanego do współpracy z aplikacjami Android Auto™ i Apple CarPlay™. Obsługę rozbudowanego systemu zapewnia łatwy w użyciu 8-calowy ekran dotykowy HMI (Human Machine Interface). Do Optimy GT będą oferowane – opcjonalny dostęp do cyfrowego radia DAB+, które już można odbierać w wielu europejskich krajach, pakiet usług Kia Connected Services wspierany przez firmę TomTom™ i zapewniający dostęp do informacji o aktualnej sytuacji na drodze, ostrzeżeń o fotoradarach, wyszukiwarki interesujących miejsc w pobliżu oraz prognozy pogody. Dla nabywców Optimy GT w Europie Kia Connected Services będzie oferowany bezpłatnie przez 7 lat od daty zakupu auta.

Multimedialny system z ekranem dotykowym seryjnie współpracuje z mocnym, 590-watowym sprzętem audio Harman Kardon Premium Sound wyposażonym w 10 głośników w Optimie GT w wersji sedan i 490-watową wersją tego systemu z 8 głośnikami w Optimie GT kombi. W skład obydwu systemów audio wchodzą zewnętrzny wzmacniacz i subwoofer. Obie wersje systemu Harman Kardon Premium Sound są przystosowane do odtwarzania muzyki w technologii Clar-Fi™. Optima GT może być wyposażona w bezprzewodową ładowarkę o mocy 5W do ładowania urządzeń mobilnych. Ładowarka znajduje się na tunelu przy konsoli środkowej.

GT jest tak samo funkcjonalną odmianą Optimy, jak pozostałe wersje silnikowe. Bagażnik sedana liczy 510 l pojemności, a wersji GT kombi – 552 l (aż do 1686 l po złożeniu tylnej kanapy). W tej drugiej, oprócz przestronnego przedziału bagażowego, na uwagę zasługuje również tylna kanapa dzielona w proporcji 40:20:40. Ponadto, wersja kombi Optimy GT jest seryjnie wyposażona w elektrycznie otwieraną i zamykaną pokrywę bagażnika oraz podwójną podłogę, pod którą mieści się półka.

Nie tylko dzięki wytrzymałemu nadwoziu, wykonanemu w dużej mierze ze stali o wysokiej wytrzymałości, ale również za sprawą 7 poduszek powietrznych oferowanych jako wyposażenie seryjne, Optima zasłużyła na najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w crash-teście Euro NCAP. Jak do wszystkich odmian Optimy, także do GT są dostępne liczne systemy asystujące kierowcy, które pomagają zminimalizować skutki wypadku lub wręcz uniknąć kolizji. Należą do nich między innymi Advanced Smart Cruise Control, Automatyczny system hamowania awaryjnego, Lane Keeping Assist System, High Beam Assist, Speed Limit Information Function, Blind Spot Detection (BSD) i Rear Cross Traffic Alert.

Kia Optima GT w wersji kombi z pewnością sporo namiesza na rynku sprzedaży flotowej dla kadry menadżerskiej, która potrzebuje samochodu w dobrej cenie, komfortowego, dynamicznego i z dużą przestrzenią bagażową. To wszystko gwarantuje właśnie model Kia Optima GT Kombi, którego cena katalogowa wynosi 153 900 zł

 

Na Podkarpaciu markę KIA oferuje Autoryzowany Dealer MULTITRUCK

z salonami w Rzeszowie przy ul. Handlowej 4 tel. 17 85 04 161

oraz Jarosławiu przy ul. 3 Maja 98c tel. 16 62 24 615.

Więcej na www.multitruck.pl

KOMENTARZE

Reklama

Fotoradary na trzech skrzyżowaniach w Rzeszowie

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapowiedział...

Zima w Rzeszowie. Wysypano już ponad 100 ton soli na drogi

Piękna zima, ale za oknem. Na drogach...

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła...

Volvo Cars podsumowuje sprzedaż w 2020 roku pierwsza połowa roku ciężka, druga - rekordowo dobra

Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiła nam pobicie kolejnego rekordu sprzedaży. Mimo spowolnienia...

Reklama

Nowa Fala - Renault

Podczas prezentacji strategicznego planu Grupy Renault, "Renaulution", przedstawiciele koncernu przedstawili jego założenia na kolejnych pięć lat i bardziej odległą przyszłość. Przyjmując strategię "Renaulution", marka Renault dopasowuje się do zmian...

Volvo Cars trzykrotnie zwiększy moc produkcyjną aut elektrycznych zakładu w Gandawie. Powód Popyt na te auta

W belgijskiej Gandawie wytwarzany jest pierwsze elektryczne Volvo, a już niebawem...

Większy udział w rynku, więcej hybryd - Volvo Car Poland podsumowuje rok 2020.

Firma Volvo Car Poland zamknęła ubiegły rok wynikiem 10 926 rejestracji (-0,45%). Do wyrównania rekordu sprzedaży z 2019 roku zabrakło...

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Audi Sport customer racing kontynuuje swoją ofensywę modelową. Druga generacja Audi RS 3 LMS, jednego z odnoszących największe sukcesy samochodów turystycznych czterech pierścieni, jest tego najlepszym przykładem...

Nissan ogłasza plany na przyszłość dotyczące małych samochodów dostawczych w Europie

• Gama małych samochodów dostawczych nowej generacji zostanie zbudowana na platformie Aliansu • Wszystkie wersje...

zobacz więcej

POLECANE

RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.