Reklama

Jakie opony letnie wybrać do miejskiego auta - przegląd najpopularniejszych modeli

A A A

Dodano: 30-03-2018

Jakie opony letnie wybrać do miejskiego auta - przegląd najpopularniejszych modeli

Zima w odwrocie, a przed właścicielami samochodów perspektywa wymiany opon zimowych na letnie. Zakup kompletu warto poprzedzić analizą dostępnej na rynku oferty. Wybór zależy, od auta, jakim jeździmy i zasobności portfela. Najpopularniejszy segment to opony do małych miejskich aut ze średniej półki. I tym właśnie proponujemy się przyjrzeć.

W polskim klimacie wymiana opon to standard. Wiadomo, że mieszanka gumowa w oponach letnich jest mniej elastyczna niż w zimowych i odporna na wysokie temperatury. Letnia opona daje mniejszy opór na drodze, mniej się zużywa i zapewnia stabilność jazdy.

Rozwijająca się technologia sprawia, opony są coraz lepiej przystosowane do różnych warunków pogodowych. Projektowane są tak, by dobrze radziły sobie nie tylko na nawierzchni gorącej i suchej, ale także mokrej. Nawet najlepsza i najdroższa opona może jednak po roku być do wyrzucenia, jeśli coś jest nie tak z zawieszeniem. Trzeba je sprawdzić pod kątem luzów i geometrii, zanim sprawimy sobie w aucie letnie ogumienie. Niezależny, wielowahaczowy i niesprawny układ jezdny może bowiem zniszczyć opony.

Przy zakupie opon wiele osób kieruje się ceną, ale jakość również jest ważna. Zainwestowanie nieco większej sumy pieniędzy oznacza zazwyczaj korzyść w postaci dłuższej eksploatacji produktu. Gama opon ze średniej półki – nie tych najtańszych, ale i nie tak drogich, by spustoszyły kieszenie kierowcy, jest całkiem spora. Na ofertę wpływ ma fakt, że duże koncerny, jak Continental, Michelin, Goodyear czy Pirelli, przejęły mniejsze marki i dziś pod ich szyldem sprzedając tańsze opony, jakie wcześniej oferowały w swoim portfolio.

Można zatem za rozsądną cenę kupić dobrej jakości opony. Pozostając przy klasie ekonomicznej, proponujemy przegląd najpopularniejszych modeli do miejskich aut, eksploatowanych na krótszych trasach.

Apollo Alnac 4G 195/65R15 91H

Alnac 4G zapewnia bardzo dobre parametry bezpieczeństwa i komfort – stabilność podczas szybkiej jazdy i dobrą przyczepność na zakrętach. To zasługa m.in. asymetrycznego wzoru bieżnika. Cztery głębokie rowki obwodowe zapewniają wydajne odprowadzanie wody sprzed czoła opony zapobiegając utracie przyczepności opony na mokrej nawierzchni. Zastosowana mieszanka gumowa z dodatkami kauczuku naturalnego i syntetycznego sprawia, że samochód prowadzi się precyzyjnie i pewnie. Emisja hałasu i opory toczenia są niskie, co przekłada się na efektywniejsze zużycie paliwa.

Cena na www.sklepopon.com od 156,99 pln*

Apollo ASPIRE 4G 225/45R17 94W

Apollo Aspire 4G to opona typu High Performance, zaprojektowana z myślą o samochodach dysponujących większą mocą silnika i kierowcach jeżdżących dynamicznie. Posiada nowoczesną rzeźbę bieżnika zapewniającą wyjątkową precyzję prowadzenia oraz skuteczne hamowanie, przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia. Woda odprowadzana jest sprzed czoła opony trzema szerokimi rowkami centralnymi, co redukuje niebezpieczeństwo poślizgu hydrodynamicznego. W gumie zwiększono zawartość krzemionki, co zapewnia bardzo dobre zachowanie na mokrej nawierzchni i bardzo dobrą efektywność paliwową.

Cena na www.oponeo.pl od 310 pln*

Barum Bravuris 3HM 215/55R17 94Y

W oponie zastosowano układ bieżnika o zróżnicowanej wielkości barków po wewnętrznej stronie opony oraz zamknięte barki z makro-blokami po stronie zewnętrznej. Zaawansowana konstrukcja bieżnika to gwarancja dobrych osiągów na różnego typu nawierzchniach.

Opona posiada szeroki, płaski profil, liczne lamele i rowki. Co nie tylko służy dobremu odprowadzaniu wody na mokrej nawierzchni, ale również poprawia rozkład ciśnienia w miejscu kontaktu z podłożem.

Cena na www.sklepopon.com od 266,98 pln*

Barum Brillantis 2 195/65R15 91T

Reklama

Brillantis 2 to znakomita propozycja dla wymagających użytkowników. Bieżnik ma trzy szerokie kanały obwodowe oraz łukowate rowki po wewnętrznej stronie barku - to sprawia, że woda trafiająca w rowki bieżnika jest natychmiast usuwana na boki, ograniczając ryzyko poślizgu hydrodynamicznego. Szerokie, grube pasy bieżnika po stronie zewnętrznej poprawiają przyczepność podczas jazdy na zakrętach. Poziom hałasu jest obniżony, a czas bezpiecznej eksploatacji – dłuższy.

Cena na www.oponeo.pl od 163 pln*

Dayton TOURING 2 215/55R16 97W

Touring 2 staje się coraz popularniejsza, ponieważ cechuje ją bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ma asymetryczny bieżnik skutecznie odprowadzający wodę i dający bardzo precyzyjne prowadzenie samochodu nawet przy wysokich prędkościach. Cztery rowki obwodowe i nacięcia poprzeczne zmniejszają ryzyko powstania zjawiska poślizgu hydrodynamicznego. Jej konstrukcja sprzyja równomiernemu rozłożeniu ciśnienia, przez co opona jest bardziej odporna na zużycie.

Cena na www.nowe-opony.pl od 216,48 pln*

Dębica Passio 2 195/65R15 91T

To jeden z najbardziej popularnych modeli opon w Polsce, ponieważ doskonale sprawdza się na polskich drogach ze względu na parametry trakcyjne, a także komfort oraz ekonomię jazdy. Passio 2 ma usztywnione bloki boczne. Poprawia to precyzję prowadzenia, chroni felgę przed uszkodzeniami przy podjeździe na krawężnik. Opona równomiernie zużywa się też na konturze. Szerokie rowki obwodowe i poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę z czoła opony, co minimalizuje ryzyko poślizgu na mokrej nawierzchni. Ten model ma przebiegi dłuższe o 20% w porównaniu z poprzednią edycją.

Cena na www.oponeo.pl od 162 pln*

Dębica Presto HP 205/55R16 91V

To kolejny popularny model Dębicy na polskich drogach. Bieżnik modelu Presto HP posiada kierunkową budowę w 3 wzorach do wyboru. Wzór 1 cechuje większa powierzchnia kontaktu z podłożem, co przekłada się bardzo dobre prowadzenie na suchej i mokrej nawierzchni. Wzór 2 dodatkowo charakteryzuje się skróconą drogą hamowania, a wzór 3 z bieżnikiem o licznych nacięciach gwarantuje lepsze odprowadzanie wody podczas jazdy na mokrej nawierzchni i skutecznie niweluje zjawisko aquaplaningu. W Presto HP nowoczesna rzeźba bieżnika, zwiększona zawartość krzemionki i wytrzymały karkas zapewniają kierowcy pewne prowadzenie i bardzo dobrą zdolność do wyhamowania pojazdu nawet z dużej prędkości.

Cena w Inter Cars od 184,01 pln*

Kingstar Road Fit SK10 205/55R16

To opona w wielu krajach zaliczana do wyższej klasy cenowej. Wzór bieżnika w części zewnętrznej zapewnia krótką drogę hamowania i przyczepność na suchej drodze, a szerokie rowki w części wewnętrznej efektywnie rozcinają poduszkę wodną przed czołem opony, kiedy auto jedzie po mokrej nawierzchni. Ryzyko poślizgu hydrodynamicznego zmniejszają rowki obwodowe i nacięcia boczne. Mieszanka gumowa wzbogacona jest w krzemionkę oraz syntetyczny i naturalny kauczuk. Wzmocniono również strukturę, by zredukować opór podczas jazdy i wydłużyć żywotność opony.

Cena na Allegro.pl od 155 pln*

Kingstar SK70 175/70R14 84T

SK70 posiada bieżnik, którego szczególna cechą jest wysoka skuteczność w odprowadzaniu nadmiaru wody na drodze. Główne żebra opony, a także ilość lameli i sposób ich poprowadzenia odprowadzają wodę z czoła bieżnika, dając ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu. W mieszance gumowej zastosowano krzemionkę oraz dwa rodzaje kauczuku, co zwiększa trwałość opony.

Cena na www.nowe-opony.pl od 138,93 pln*

Kormoran RUNPRO B 195/65R15 91H

Kormoran, wchodzący w skład koncernu Michelin, łączy w sobie dobrą jakość i niską cenę. Runpro B dobrze sprawdzaj się podczas jazdy po różnych nawierzchniach, zarówno w warunkach miejskich, jak i autostradowych. Masywne klocki na barkach bieżnika zapewniają dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, przy dużej prędkości jazdy. Kierunkowa rzeźba bieżnika, liczne lamelki, rowki wzdłużne oraz kanały poprzeczne odpowiadają za wydajne odprowadzenie wody poza obszar styku opony z podłożem, skutecznie chroniąc przed poślizgiem hydrodynamicznym. Zastosowana mieszanka gumowa jest odporna na ścieranie i przyczynia się do równomiernego zużywania bieżnika i wydłużonego czasu eksploatacji.

Cena na Allegro.pl od 150, 18 pln*

*Ceny wg informacji ze stron  www z dnia 22.03.2018 r.

KOMENTARZE

Bardzo dobre samochody na bardzo dobrych oponach

W swoich samochodach Mercedes montuje fabrycznie opony...

Renault Master Nr.1 w Polsce

Na rynku samochodów dostawczych, wśród najpopularniejszych modeli, licząc od początku roku, pierwsze miejsce objął Renault Master ze sprzedażą na poziomie 5540 sztuk. W samym tylko wrześniu br. Renault zarejestrowało 746 sztuk Renault...

Reklama

Alpine A110S

A110S to najnowszy model w gamie lekkich samochodów sportowych. Typowe dla Alpine intensywne wrażenia z jazdy połączone z komfortem...

Uważaj! Piesi na wielopasmowych jezdniach

Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia...

Renault najlepszą marką flotową w Polsce w kategorii samochody użytkowe

Marka Renault zwyciężyła w największym w Polsce plebiscycie flotowym Fleet Derby 2019. Renault zostało uznane za najlepszą markę flotową w Polsce...

Volkswagen zamierza uruchomić w Europie 36.000 punktów ładowania samochodów elektrycznych

• do 2025 koncern planuje uruchomić w Europie 36.000 punktów ładowania, 11.000 z nich stworzy marka Volkswagen •...

Pięć gwiazdek EURO NCAP dla nowego CLIO - najwyższy poziom bezpieczeństwa dla wszystkich

Nowe Renault Clio uzyskało niezwykle prestiżową ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Bestsellerowy...

Reklama

Aktorki, fotografka i projektant mody w samochodzie przyszłości

Pojazd-robot Renault EZ-GO przyjechał do Polski po raz pierwszy. Anna Dereszowska, Olga Frycz, Katarzyna Glinka, Lidia Popiel i Mariusz Przybylski mieli wyjątkową okazję...

Pascal Brodnicki w RAJDOWYM CYKLU DACIA DUSTER ELF CUP 2019

Znany mistrz kulinarny, autor programów i książek kulinarnych Pascal Brodnicki dołączył do tegorocznej rywalizacji pucharu Dacia Duster Elf Cup i zasiadł za kierownicą rajdowej...

Porsche Digital uruchamia platformę online do projektowania samochodowych barw

Indywidualny design za naciśnięciem przycisku: Porsche Digital uruchamia internetowy konfigurator o nazwie "Second Skin" (z ang. druga skóra)...

Renault i Dacia z historycznym wynikiem sprzedaży w Polsce

W czerwcu 2019 r. Grupa Renault osiągnęła historyczny wynik miesiąca pod względem sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych – udział w rynku wyniósł 14,06%. Zarówno...

Młodzi kierowcy z najwyższym wskaźnikiem wypadków

Kierujący poniżej 25 r.ż. charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Choć niedawno zmieniły się przepisy związane z prawem jazdy, to wciąż nie zaostrzono...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Biznes&Styl Nr 63

VIP Biznes&Styl Nr 63
w numerze m.in.:

Milioner, który dla Puszczy Karpackiej porzucił biznes Tomasz Róg, efekt motyla w Cieszanowie Maria i Marcin Piotrowscy Folkowisko z Goracja Porsche może mieć każdy, ale rzeźbę już nie! Za 2 lata S19 połączy Rzeszów z Lublinem Dzieje firmy kupieckiej I. Schaitter i Spółka Kongres i Targi TSLA EXPO 2019
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Cegielniana 18c/3, 35-310 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.