Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

Texom Stal Rzeszów ma marzenie: wjazd do ekstraligi

A A A
Rozmowa z Krystianem Wosiem, prezesem firmy Texom, która w 2022 roku została sponsorem tytularnym rzeszowskiej drużyny żużlowej - Texom Stal Rzeszów

Dodano: 11-04-2022

Krystian Woś. Fot. Tadeusz Poźniak

Krystian Woś. Fot. Tadeusz Poźniak

Co ma wspólnego budownictwo z żużlem?
 
Krystian Woś: Samo budownictwo niewiele, ale nasza firma zaangażowała się w ten sport nie przez przypadek. Zdecydowaliśmy się na wsparcie Stali Rzeszów, ponieważ wiemy, jak długa jest tradycja żużla w stolicy Podkarpacia. To dyscyplina sportowa szczególnie ważna dla miasta, którego drużyna i zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki w najwyższej klasie rozgrywek. Z ich zwycięstw w ekstralidze Rzeszów był dumny. Z zanikiem tego sportu kibice nie chcieli się pogodzić i podjęto trud odbudowy drużyny.
 
Krach w rzeszowskim żużlu nastąpił w 2017 roku, ale pojawili się pasjonaci, którzy dwa lata później powołali Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, zbudowali drużynę i uzyskali licencję na starty w II lidze. Awans do I ligi nie udał się, ale marzeń nie pogrzebano. Pan jest jednym z pasjonatów?
Reklama
 
Do współpracy przy odbudowywaniu drużyny zachęcały nas jeszcze poprzednie władze Rzeszowa, szczególnie wiceprezydent Marek Ustrobiński. Zostaliśmy jednym z kilku sponsorów rzeszowskich „żurawi”. Ja i moi współpracownicy zaczęliśmy bywać na meczach i zobaczyliśmy z jednej strony potencjał odbudowywanej drużyny, a z drugiej ogromne zaangażowanie kibiców, emocje na trybunach i gorący doping. Ludzie naprawdę kochają ten sport i nie zmienił tego kryzys drużyny, ostatni brak sukcesów, ani hejt w mediach społecznościowych. To duch kibiców sprawił, że już w tamtym sezonie zadeklarowałem, że Texom zdecyduje się na sponsora tytularnego Stali Rzeszów w 2022 roku. I zostanie z rzeszowskim żużlem tak długo, jak to tylko będzie możliwe. 
 
Duże wyzwanie, bo trzeba wyjść z II ligi.
 
Tak. I tak się stanie. Zostały podjęte kroki konieczne do tego, by awansować do I ligi. Chodzi nie tylko o zbudowanie drużyny, ale i powołanie spółki akcyjnej, co stało się na początku tego roku. W miejsce Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego powstała spółka H69 Speedway S.A.
 
Od Hetmańskiej 69 – adresu Stali Rzeszów. Tu mieści się stadion i siedziba klubu.
 
Tak. Nazwę zaproponował jeden z akcjonariuszy, a my decyzję podjęliśmy bez wahania i jednogłośnie. Spółka powstała, potencjał i morale zespołu są duże. W spółce pełnię funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, dzięki czemu mam kontrolę nad jej działalnością. Namawiał mnie do tego m.in. prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 
Reklama
 
Rzeszów obiecał też zwiększone wsparcie finansowe dla klubu. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Fijołka, ma ono wynieść nawet milion złotych. Obietnica została dotrzymana?
 
Potwierdzam.
 
Do Rzeszowa powróci radość dla kibiców z wygrywania i wielkich emocji podczas spotkań żużlowych?
 
Chcemy awansować do I ligi. Jesteśmy obecnie faworytami grupy w II lidze, ale mamy przeciwko sobie mocne zespoły z Opola i Poznania. Wierzę w zwycięstwo. Jeśli nie w tym, to w przyszłym sezonie. Awans drużyny jest zadaniem, jaki postawiliśmy przed zarządem spółki H69.
 
Wśród 12 zawodników Texom Stal Rzeszów jest m.in. Paweł Miesiąc, który ostatnie lata spędził w PGE Ekstralidze, Dawid Lampart z pierwszoligowych torów i Hubert Łęgowik reprezentujący rzeszowską drużynę drugi rok z rzędu. Wśród seniorów są także: Czech Eduard Krcmar i Niemiec Kevin Woelbert, oraz powracający po kontuzji Andriej Karpow. Nowe twarze w składzie juniorskim to bracia Grahn – Gustav i Jonatan, medaliści Indywidualnych Mistrzostwa Szwecji Juniorów. Jak Pan ocenia taki skład drużyny? 
 
To jest drużyna, która powinna dać nam awans. Mam duże zaufanie do zarządu i menedżerów, którym udało się tych zawodników ściągnąć do Rzeszowa. Od miesiąca sponsorujemy również Wilki Krosno. Żużel bez wątpienia jest w sercu rzeszowian i to tutaj Texom jest sponsorem tytularnym, ale to duża satysfakcja wspierać dwie tak mocne drużyny, i to obie z Podkarpacia. 
Reklama
 
Texom przygodę ze sponsoringiem zaczynał jednak od piłki nożnej. 
 
O tak! Jesteśmy sponsorem tytularnym III-ligowej drużyny Texom Sokół Sieniawa. To moje rodzinne miasto i ukochana dyscyplina sportu. Zależy mi na wsparciu lokalnego sportu. Dlatego zostaliśmy także sponsorem Wisłoki Dębica. Texom jest wprawdzie spółką zarejestrowaną w Krakowie, ale cały zarząd – ja i wspólnicy – pochodzi z Podkarpacia.
 
I jesteście pasjonatami sportu.
 
Bez wątpienia. Moją miłością jest piłka nożna. Kiedyś w nią grałem. Uwielbiam ten sport, śledzę rozgrywki i marzyłem o tym, by sponsorować drużynę z Ekstraklasy. I tak się stało. Texom wspiera dziś także Wisłę Kraków.
 
Wróćmy jednak do żużla. Czy sposobem na odbudowanie tej dyscypliny w Rzeszowie jest również Klub 100?
 
To bardzo ciekawa inicjatywa, skierowana do młodych osób, które chcą zaczynać swoją przygodę z żużlem. Texom był pierwszym członkiem Klubu 100. Z funduszy zgromadzonych w ramach tej inicjatywy zakupione zostały pierwsze motocykle do szkółki. Dzięki niej będziemy mieć więcej swoich wychowanków, którzy będą z czasem walczyć z nami w najwyższych ligach, przynosząc radość kibicom rzeszowskim. Mocno w to wierzę. 
 
Wspomniał Pan, że do zaangażowania się w rzeszowski speedway zachęcały Was władze Rzeszowa. Czy to pokłosie współpracy przy budowie basenu olimpijskiego dla rzeszowskich skoczków?
Reklama
 
Można powiedzieć, że właśnie od projektu basenu zaczęła się nasza współpraca z miastem, która zaowocowała wsparciem dla Stali Rzeszów. Basen był pierwszą inwestycją, której podjęliśmy się w stolicy Podkarpacia. To rzeczywiście kluczowy dziś projekt dla Rzeszowa. Budujemy także aulę sportową przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, ale to basen był sprawdzianem zaufania.
 
Weszliście na plac budowy w miejsce wykonawcy, z którym miasto wcześniej się pożegnało. 
 
To jednak w pełni jest nasz projekt, ponieważ podpisaliśmy umowę na wykonanie inwestycji w formule „projektuj i buduj”. Basen oddamy we wrześniu tego roku i będzie to z pewnością duże wydarzenie.
 
Obiekty sportowe to Wasza specjalność?
 
Texom wykonuje obiekty przemysłowe, użyteczności publicznej i zabytkowe. A w basenach rzeczywiście specjalizujemy się. Budujemy ich sporo, w całej Polsce. Nasza kadra inżynieryjna ma na ten temat dużą wiedzę. To nasza mocna strona, która ma nam zapewnić miejsce w czołówce polskich firm realizujących pływalnie.
 
Wspomina Pan o ogólnopolskim zasięgu Waszych inwestycji. Przybywa też oddziałów spółki Texom.
 
Zgadza się. Prężnie rozwijamy nasza firmę. Posiadamy oddziały w Lublinie, Rzeszowie, a w najbliższym czasie otwieramy oddział w Krakowie i Wrocławiu. 
 
Miło słyszeć, że firma stworzona przez absolwentów Politechniki Rzeszowskiej tak dynamicznie się rozwija. Co jest Waszym kluczem do sukcesu?
Reklama
 
Odwaga. Nie szukamy przeszkód, patrzymy na każdą inwestycję przez pryzmat naszych mocnych stron. Wierzymy w sukces i konsekwentnie realizujemy wyznaczone cele.
 
To bardzo dobra prognoza dla rzeszowskiego żużla. Pasuje do Was hasło „Żurawi”: „Jedna drużyna, jedno marzenie”.
 
Tak. Wiem, że ekstraliga wróci do Rzeszowa.
Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2022-10-06 18:58
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-10-06
USD 4,8989 +1,26%
EUR 4,8445 +0,66%
CHF 4,9874 +1,17%
GBP 5,5303 +0,06%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1731,30 +0,00% [21:59]
 Ropa brent baryłka 64,38 +0,00% [21:58]
 Pallad uncja 2680,00 +0,00% [21:57]
 Platyna uncja 1191,10 +0,00% [21:59]
 Srebro uncja 25,11 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.