Reklama

Biznes

Latawce do kitesurfingu powstają w Inkubatorze w Jasionce

Opracowanie Anna Olech
Dodano: 12.06.2015
20121_1-copy
Share
Udostępnij
Atrakcyjna oferta Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Jasionce sprawia, że coraz więcej firm. Od początku roku do Inkubatora weszło 9 nowych innowacyjnych przedsiębiorstw. Jedne tworzą nowoczesne oprogramowania, inne zajmują się precyzyjną obróbką metalu lub systemami zrobotyzowanymi, jest nawet producent latawców do kitesurfingu.
 
– Od początku roku do Inkubatora weszło 9 przedsiębiorstw, które łącznie wynajęły ponad 304 m kw. powierzchni biurowej oraz prawie 1042 m kw. powierzchni produkcyjnej. Do chwili obecnej firmy te zatrudniają 25 osób, ale ta liczba z pewnością się zwiększy – mówi Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  
 
Nowe firmy, które już rozpoczęły lub w najbliższym czasie rozpoczną tu działalność, wpisują się w ideę Inkubatora, którego oferta skierowana jest głównie do: przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii, oraz przedsiębiorstw innych branż, które wykażą się innowacyjnością projektu
 
Jedną z firm, która właśnie ulokowała się w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Jasionce i rozpoczyna swoją produkcję, jest CDG PRO Sp. z o.o. Na powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych będzie produkować latawce pompowane oraz latawce pociągowe o konstrukcji komorowej używane do uprawiania kitesurfingu. Główna siedziba firmy znajduje się w Świlczy k. Rzeszowa, ale ze względu na spore zaplecze techniczne: plotery, maszyny drukujące, szyjące  –  firma postanowiła ulokować jeden z działów w Inkubatorze w Jasionce. – Na chwilę obecną w Inkubatorze mamy zapewnione pomieszczenie o powierzchni, jakie potrzebujemy do wygodnej produkcji latawców – wyjaśnia Jan Muchowski, kierownik działu B+R – Obliczenia Inżynierskie i Lotnictwo w firmie CDG PRO Sp. z o.o. – Sam ploter służący do cięcia latawców zajmuje ok. 15 m kw., a do tego dochodzą maszyny do szycia, zadruku oraz inne urządzenia. Bardzo duże są same latawce, niektóre osiągają nawet 20 m kw
 
Latawce marki CUNA są nowością w ofercie firmy, ale zainteresowanie nimi już jest spore. Prototypy latawców zostały ostatnio zaprezentowane na zawodach w Lesznie, gdzie uzyskały sporo pozytywnych opinii i cieszyły się zainteresowaniem osób uprawiających tę dyscyplinę sportową. Idea projektowania i produkcji latawców zrodziła się z pasji prezesa zarządu Mateusza Proboli, zapalonego kitesurfera. 
 
Pozostałe nowe firmy, które korzystają z oferty Inkubatora Naukowo-Technologicznego to: Softmix Michał Prokopiak, SOLVEO Sp. z o.o., CNC Innovations Sp. z o.o., Ira Net Sp. z o.o., DHC Business Solutions Sp. z o.o., Cyfrowa Foto Sp. z o.o.. Prawniczy Market Sp. z o.o. oraz 3DRobot Sp. z o.o.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy