Reklama

Giełda kooperacyjna - zero kosztów i okazja na zdobycie kontrahenta

A A A
Materiał Partnera

Dodano: 17-05-2019

Giełda kooperacyjna - zero kosztów i okazja na zdobycie kontrahenta
Świetna wiadomość dla wszystkich firm zainteresowanych międzynarodowym partnerstwem – ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na drugą edycję Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej na Podkarpaciu! Spotkania brokerskie dla przedsiębiorców odbędą się 11 października br., podczas drugiego dnia Targów i Kongresu TSLA EXPO Rzeszów 2019. Rejestracja uczestników giełdy już ruszyła! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Branżowe targi to zawsze dobra okazja do nawiązania współpracy z inną firmą. Dlatego ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, powołany do inicjowania kontaktów podkarpackich firm z zagranicznymi przedsiębiorstwami, od wielu lat organizuje spotkania B2B m.in. podczas tak dużych wydarzeń jak CeBit i HannoverMesse w Niemczech. Uczestniczy także w przygotowaniach podobnych spotkań na wielu wydarzeniach targowych w Polsce. Od 2018 roku giełda kooperacyjna, dzięki staraniom ośrodka, odbywa się także na Podkarpaciu, podczas Kongresu i Targów TSLA EXPO. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy z przedstawicielami zagranicznych firm mogą się spotkać w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa. Rozmowy są wcześniej umawiane, a dzięki wypracowanej formule – także owocne. 
Już pierwsza edycja giełdy kooperacyjnej, która odbyła się podczas ubiegłorocznych targów TSLA EXPO, okazała się dużym sukcesem. W targach i kongresie wzięło udział blisko 5 tysięcy gości i 98 wystawców. W trakcie wydarzenia odbyło się około 70 spotkań brokerskich. 5 na 10 zakończyło się zawarciem międzynarodowego partnerstwa biznesowego, związanego z nabywaniem towarów i usług. – W giełdzie wzięli udział m.in. przedsiębiorcy z Niemiec, z rejonu Saksonia-Anhalt, którzy są klientami jednego z naszych partnerskich ośrodków na zachodzie, działającego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu – mówi Monika Smaczna, starszy konsultant ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Współpracę nawiązały między sobą także firmy polskie. Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w giełdzie, wynieśli tak pozytywne doświadczenia, że zgłosili chęć udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas następnych targów TSLA EXPO. 
– Spotkania B2B są jedną z najbardziej efektywnych form nawiązywania współpracy, niewymagającą angażowania środków finansowych – zauważa Justyna Bednarz, starszy konsultant w ośrodku Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. – Bezpośrednie rozmowy potencjalnych partnerów w jednym dniu i miejscu stwarzają możliwości uzyskania wyczerpujących informacji o ofercie oraz przedstawienia potencjału firmy i jej oczekiwań. Dlatego warto skorzystać z okazji do uczestnictwa w drugiej edycji naszej giełdy kooperacyjnej.


Giełdę kooperacyjną zaplanowano na 11 października. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tą formą kontaktów biznesowych, w 2019 roku potrwa ona przez cały dzień. Organizatorzy przygotują także dodatkowe przestrzenie dla jej uczestników wraz z pełnym zapleczem. Na firmy biorące udział w spotkaniach B2B czeka nie tylko otwarta sala z kilkudziesięcioma stolikami i krzesełkami, ale również kompleksowo zabudowane 6-metrowe stoiska ekspozycyjne dla firm, które dodatkowo chciałyby zaprezentować swoje produkty. 
Udział w rozmowach jest bezpłatny. Firmy z Podkarpacia mogą otrzymać także dofinansowanie (w ramach pomocy de minimis) na skorzystanie ze stoiska ekspozycyjnego. Pozostałym firmom wynajem takiego boxu oferowany jest na preferencyjnych warunkach.

Najpierw rejestracja, potem rezerwacja terminu spotkania

Reklama
W Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej, organizowanej przez ośrodek podczas TSLA EXPO Rzeszów 2019, mogą wziąć udział firmy, które wcześniej zarejestrują się i umówią na spotkanie za pośrednictwem prostego internetowego formularza, pod adresem: https://b2bharmo.com/tsla2019/. Giełda skierowana jest do firm działających w obszarach: automotive, produkcja przemysłowa, automatyka przemysłowa, transport, logistyka, spedycja, technologie IT.
– Zapewniamy wszelką pomoc techniczną związaną z rejestracją na giełdę, terminarzem spotkań w trakcie trwania giełdy oraz z uzyskaniem dodatkowych informacji biznesowych po zakończeniu giełdy – mówi Monika Smaczna. 
Uwaga! Rejestracja na giełdę kooperacyjną już się rozpoczęła i potrwa do 1 października. Na wybór firmy, z którą przedsiębiorca chciałby porozmawiać na spotkaniu brokerskim, jest czas do 4 października. Partnera do rozmów i ewentualnej współpracy można wybrać spośród wszystkich podmiotów zarejestrowanych na stronie internetowej Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej. Zarejestrowany przedsiębiorca rezerwuje spot-
kania z wybranymi partnerami i akceptuje lub odrzuca zaproszenia przychodzące od innych firm. Na koniec pobiera ostateczny, indywidualny harmonogram spotkań.
Spotkania B2B odbędą się 11 października 2019 r., w dwóch sesjach: od godz. 9 do 12 oraz od godz. 13 do 16. Większą szansę na wybór najdogodniejszej godziny mają firmy, które zarejestrują się jako pierwsze. Czas przewidziany na jedno spotkanie brokerskie to 25 minut. Oficjalnym językiem spotkań jest angielski.

Kilka słów o organizatorze i idei spotkań brokerskich

Enterprise Europe Network to największa sieć wsparcia sektora MŚP współfinansowana przez Komisję Europejską. Wszystkie działania, jakie podejmuje ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, służą wspieraniu innowacyjności i zwiększaniu konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Do takich działań należy także budowanie kontaktów firm z Podkarpacia z zagranicznymi partnerami. Jednym ze sposobów na inicjowanie takiej współpracy są spotkania biznesowe, zwane też spotkaniami brokerskimi, które podczas międzynarodowych imprez targowych organizują ośrodki Enterprise Europe Network.
Spotkania brokerskie ułatwiają nawiązanie współpracy w trzech obszarach. Może to być zwyczajna współpraca handlowa, oparta na sprzedaży towarów i usług, ale również wdrożenie innowacyjnych rozwiązań i transfer technologii, czy też podjęcie wspólnych badań, w których polska firma wystąpi w roli koordynatora, bądź dołączy jako partner do europejskich projektów, by wspólnie z zagranicznymi partnerami wypracować nowe rozwiązania. Firma z Podkarpacia, zainteresowana współpracą w jednym z takich obszarów, otrzymuje dostęp do bazy przedsiębiorstw, które zgłosiły udział w targach. Wybiera z niej przedsiębiorstwa o profilu działalności zbieżnym z jej potrzebami, a eksperci ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pomagają ustalić szczegóły spotkania. Odbywa się ono w specjalnej strefie spotkań brokerskich wydzielonej na terenie obiektu, w którym odbywają się targi.
Udział w giełdzie kooperacyjnej daje przedsiębiorcy wiele korzyści. Obok okazji do pozyskania nowych partnerów biznesowych, także: możliwość porównania ofert wielu podwykonawców, wymiany doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi trendami, zgłębienia wiedzy o nowych rynkach i sprawdzenia ich konkurencyjności.

Informacje i wsparcie techniczne w zakresie rejestracji na Międzynarodową Giełdę Kooperacyjną (11 października 2019):
Monika Smaczna – Senior Consultant, T. (17) 860 57 52 | msmaczna@wsiz.rzeszow.pl
Justyna Bednarz – Senior Consultant, T. (17) 860 57 45 | jbednarz@wsiz.rzeszow.pl
Agnieszka Chytła –Senior Consultant, T. (17) 866 14 68 | achytla@wsiz.rzeszow.pl

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
Enterprise Europe Network, 
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

Enterprise Europe Network
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów,
tel./fax: 17 860 57 45/52/61, e-mail: een@wsiz.rzeszow.pl 
www.een.wsiz.pl

KOMENTARZE

Reklama

Bez przykrych niespodzianek - transport w nowoczesnym łańcuchu dostaw

- Liczy się czas reakcji, zorganizowana sieć partnerska podwykonawców i logistyka, która pozwala na sprawny dojazd z dostawą wprost na linię produkcyjną...

Wirtualna jazda obwodnicą Łańcuta. Zobacz, co powstanie za dwa lata

Po roku od podpisania przez Budimex S.A. umowy na projekt i budowę obwodnicy Łańcuta, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła animowaną...

70 lat lotniska w Jasionce

Jasionka - wieś 14 kilometrów oddalona od Rzeszowa, która 70 lat temu rozpoczęła najważniejszą historię lotniczą na Podkarpaciu. To oczywiście data umowna, bo początki lotniska w Jasionce sięgają 1940 roku, kiedy to dla celów wojennych...

Reklama

Otwarcie mostu na Wisłoku w gminie Trzebownisko i feta z Brathankami

Nowy most na Wisłoku, który łączy Wólkę Podleśną z Łukawcem w maju został udostępniony dla ruchu. Znacznie skraca czas dotarcia do pracy zatrudnionym w...

Miasto chce sprzedać kamienicę przy ul. Piłsudskiego

Miasto nie ma pieniędzy na remont ponad stuletniej kamienicy przy ul. Piłsudskiego 5, dlatego w poniedziałek, 29 kwietnia, Tadeusz Ferenc poinformował, że chce jej sprzedaży. Sytuacja nieco...

Półtorak, Zdanowska i prof. Orkisz w Komitecie Poparcia Krystyny Skowrońskiej

W poniedziałek Krystyna Skowrońska przedstawiła swój Komitet Poparcia przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Posłankę...

Szybciej z Rzeszowa do Łodzi. Nowa ekspresówka S74 coraz bliżej

W poniedziałek, 20 maja 2019, podpisano umowę na dokumentację dla 71 km odcinka drogi ekspresowej S74 z Opatowa w województwie świętokrzyskim do Niska w województwie...

TSLA EXPO Rzeszów 2019 - 3 dni dla motoryzacji, transportu i przemysłu!

Ponad 5 tysięcy zwiedzających i 100 wystawców, debaty z ekspertami oraz 70 spotkań brokerskich, z których 5 na 10 zakończyło się zawarciem międzynarodowego...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Biznes&Styl Nr 62

VIP Biznes&Styl Nr 62
w numerze m.in.:

Jakub Kocój - Nie warto bać się lepszych od siebie Elżbieta Łukacijewska, Tomasz Poręba - 15 lat Polski w Unii Europejskiej Radosław Fedaczyński - Najważniejsze są zwierzęta 58. Muzyczny Festiwal w Łańcucie Żydzi z Podkarpacia - Grzech naszego zapomnienia Kongres i Targi TSLA EXPO 2019
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2019-06-25 18:59
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-06-25
USD 3,7376 +0,04%
EUR 4,2554 +0,04%
CHF 3,8308 +0,13%
GBP 4,7704 +0,31%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1412,10 -1,02% [06:36]
 Ropa brent baryłka 65,26 +0,35% [06:36]
 Pallad uncja 1517,10 -0,29% [06:26]
 Platyna uncja 811,20 -0,36% [06:35]
 Srebro uncja 15,21 -0,91% [06:35]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Cegielniana 18c/3, 35-310 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.