Reklama

TSLA EXPO Rzeszów 2019 - 3 dni dla motoryzacji, transportu i przemysłu!

A A A
Alina Bosak

Dodano: 03-06-2019

Fot. Tadeusz Poźniak

Fot. Tadeusz Poźniak

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›
Ponad 5 tysięcy zwiedzających i 100 wystawców, debaty z ekspertami oraz 70 spotkań brokerskich, z których 5 na 10 zakończyło się zawarciem międzynarodowego partnerstwa biznesowego – to ubiegłoroczne sukcesy Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów. Już 10 października rozpocznie się III edycja największego na Podkarpaciu wydarzenia dedykowanego motoryzacji, transportowi, logistyce i produkcji przemysłowej. Potrwa aż trzy dni! W programie: debaty przedsiębiorców i prezentacje dla publiczności – Auto-Salon pełen samochodowych premier oraz giełda kooperacyjna.
 
Automotive, logistyka, transport i produkcja przemysłowa – przodujące branże w województwie podkarpackim – raz w roku spotkają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, by prezentować swoją ofertę i nawiązywać międzynarodowe kontakty. – Pierwszy Kongres i Targi TSLA EXPO Rzeszów odbył się w 2017 roku i spotkał z przychylnością przedsiębiorców, ponieważ wcześniej w tej części Polski nie było wydarzenia, które w jednym miejscu pozwoliłoby spotkać się producentom branży motoryzacyjnej, dostawcom usług dla produkcji przemysłowej i TSL, a także dystrybutorom samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, sprzętu i wielu firm, które z nimi współpracują. Unikatowa jest także formuła wydarzenia, ponieważ łączy prezentacje targowe z kongresem, na którym poruszane są ważne dla tych branż problemy. Odbywają się warsztaty z ekspertami oraz duża międzynarodowa giełda kooperacyjna, umożliwiająca zawarcie partnerstwa biznesowego i podpisanie nowych kontraktów. 
 
- Rosnąca ranga tych wydarzeń sprawiła, że w tym roku TSLA EXPO potrwa trzy dni, czyli o jeden dzień dłużej niż w latach poprzednich - podkreśla Adam Cynk, dyrektor reklamy w firmie SAGIER, będącej współorganizatorem III Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019. 
 
 
Otwarcie Targów TSLA EXPO Rzeszów w 2018 roku. Od lewej: Ryszard Jania, prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego; Alfred Franke, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych; Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju; Manfred Kainz, konsul honorowy RP w Austrii; Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego; Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska. Fot. Tadeusz Poźniak

Kongres i branżowy wieczór dla biznesu

Pierwsze dwa dni koncentrują się na wydarzeniach dla biznesu. 10 października odbędzie się kongres dla przedsiębiorców i przedstawicieli firm. Rozpocznie się on debatą na temat inteligentnych specjalizacji Podkarpacia oraz perspektywy rozwoju w branży automotive i transportowej. W rozmowie wezmą udział przedstawiciele rządu, biznesu i samorządu. Wśród nich będą m.in.: Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego; Ryszard Jania, prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego oraz Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.
 
Kongres koncentruje się na tematach ważnych dla transportu i przemysłu motoryzacyjnego. Każdej z tych branż poświęcono osobne panele, w których doświadczeniami podzielą się praktycy i eksperci. Dyskusję na temat modelu współpracy polskich i europejskich klastrów motoryzacyjnych na rzecz modernizacji przemysłowej poprowadzą przedstawiciele śląskiego Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing. Nie zabraknie też  panelu dotyczącego nowej ery mobilności i związanych z nią pojazdów autonomicznych, zeroemisyjnych, połączonych i współdzielonych.  
 
Przedsiębiorcy omówią też różne scenariusze rozwiązań związanych z rynkiem pracy, zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i transportowej. Nie zabraknie case studies - przykładów udanej współpracy ze szkołami i uczelniami w zakresie kształcenia zawodowego i zapewnienia sobie ciągłości kadr. Na panelach dedykowanych transportowi, ekspert Paweł Miąsik z Agencji Bezpieczeństwa Transportu omówi najnowsze zmiany przepisów transportu drogowego.
 
 
Reklama
Fot. Tadeusz Poźniak.

Pierwszy dzień TSLA EXPO 2019 zakończy Branżowy Wieczór VIP dla uczestników Kongresu, na którym nie zabraknie okazji do mniej formalnych rozmów oraz degustacji podkarpackiego jadła, słynącego ze świetnej jakości. 
 
Międzynarodowa giełda kooperacyjna

W piątek, 11 października, nastąpi uroczyste otwarcie targów TSLA EXPO Rzeszów 2019. Stoiska i prezentacje firm będzie można już od rana podziwiać na głównej płycie centrum G2A Arena, a także przed budynkiem. Tego samego dnia odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna – przedsiębiorcy będą omawiać możliwość współpracy podczas umówionych wcześniej spotkań B2B. Nad organizacją giełdy i harmonogramem spotkań czuwa ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zapewniając jednocześnie udział zagranicznych firm, które szukają kontrahentów w Polsce. 
 
Jak dowodzą doświadczenia ośrodków EEN w całej Europie, spotkania brokerskie podczas branżowych targów to najefektywniejsza forma nawiązywania biznesowego partnerstwa. Dowodzą tego także efekty giełdy kooperacyjnej podczas poprzedniej edycji TSLA EXPO Rzeszów – zwarte partnerstwa biznesowe i początki międzynarodowej współpracy między firmami. 
 
Organizatorzy zapraszają na giełdę firmy działające w branżach: automotive, produkcja przemysłowa, automatyka przemysłowa, transport, logistyka, spedycja i technologie IT. Rejestracja firm już się rozpoczęła, a szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.tslaexpo.pl.
 
Targowy i giełdowy piątek zakończy Wieczór VIP – pełen niespodzianek i specjalnych pokazów.   
 
Pracowicie dla wystawców zapowiada się sobota, 12 października – dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych podkarpackim przemysłem i samochodami. Motoryzacyjne premiery będzie można podziwiać na głównej płycie, gdzie urządzony zostanie Auto-Moto Salon. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z ofertą wszystkich marek, przyjrzeć się nowym modelom z bliska i wyruszyć na jazdę próbną. Na taki rekonesans można wybrać się całą rodziną, ponieważ na TSLA EXPO przygotowywane są także specjalne strefy z atrakcjami dla dzieci, gdzie zabawa łączona jest z edukacją, m.in. nauką udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania na drodze.
 
 
Mocna obsada targowego stoiska DKV EURO SERVICE Polska. Fot. Tadeusz Poźniak 

Dofinansowanie do stoisk
 
Październikowe wydarzenie daje wyjątkową możliwość prezentacji podkarpackim firmom, które mogą otrzymać dofinansowanie do stoisk targowych. Ponieważ Kongres i Targi TSLA EXPO służą zwiększaniu potencjału podkarpackiej motoryzacji, produkcji przemysłowej, transportu i powiązanych z nimi branż, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego jako współorganizator TSLA EXPO uruchomił środki z programu służącego promocji biznesu, by umożliwić udział w wydarzeniu także mniejszym przedsiębiorstwom. 
 
Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków RPO WP 2014-2020 „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”, Oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3. Promowanie przedsiębiorczości. 
 
- Warto skorzystać z tej okazji i pozyskać finansowanie na stoisko targowe. Wniosek aplikacyjny o dofinansowanie już wkrótce będzie dostępny w Internecie. Zachęcam do śledzenia informacji na stronie tslaexpo.pl oraz profilu TSLA EXPO na Facebooku – mówi Adam Cynk.    
 
Organizatorem III Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019 są: SAGIER Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, Klaster Expo. Partnerzy wydarzenia to: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, Polska Grupa Motoryzacyjna oraz DKV. 
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak.
 

KOMENTARZE

W branży logistycznej lepiej być o krok do przodu

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży logistycznej...

Ryszard Jania: W motoryzacji ważny jest sojusz!

Gdy w 1993 roku Pilkington jako producent szkła budowlanego wchodził do Polski, Ryszard Jania był tarnobrzeskim wicewojewodą. Gdy na fali motoryzacyjnego boomu w Polsce w 1997 roku powstawał Pilkington...

Kongres i Targi TSLA Expo już od piątku. Nie przegap GOC Custom Bike Show!

Twarda biznesowa wiedza i pasja tworzenia silnej marki, konkurencyjnych produktów, a nawet … legendy na miarę tej, jaką zbudował Harley-Davidson...

zobacz więcej
Reklama

Bez przykrych niespodzianek - transport w nowoczesnym łańcuchu dostaw

- Liczy się czas reakcji, zorganizowana sieć partnerska podwykonawców i logistyka, która pozwala na sprawny dojazd z dostawą wprost na linię produkcyjną...

Wirtualna jazda obwodnicą Łańcuta. Zobacz, co powstanie za dwa lata

Po roku od podpisania przez Budimex S.A. umowy na projekt i budowę obwodnicy Łańcuta, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła animowaną...

70 lat lotniska w Jasionce

Jasionka - wieś 14 kilometrów oddalona od Rzeszowa, która 70 lat temu rozpoczęła najważniejszą historię lotniczą na Podkarpaciu. To oczywiście data umowna, bo początki lotniska w Jasionce sięgają 1940 roku, kiedy to dla celów wojennych...

Reklama

Otwarcie mostu na Wisłoku w gminie Trzebownisko i feta z Brathankami

Nowy most na Wisłoku, który łączy Wólkę Podleśną z Łukawcem w maju został udostępniony dla ruchu. Znacznie skraca czas dotarcia do pracy zatrudnionym w...

Miasto chce sprzedać kamienicę przy ul. Piłsudskiego

Miasto nie ma pieniędzy na remont ponad stuletniej kamienicy przy ul. Piłsudskiego 5, dlatego w poniedziałek, 29 kwietnia, Tadeusz Ferenc poinformował, że chce jej sprzedaży. Sytuacja nieco...

Półtorak, Zdanowska i prof. Orkisz w Komitecie Poparcia Krystyny Skowrońskiej

W poniedziałek Krystyna Skowrońska przedstawiła swój Komitet Poparcia przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Posłankę...

Szybciej z Rzeszowa do Łodzi. Nowa ekspresówka S74 coraz bliżej

W poniedziałek, 20 maja 2019, podpisano umowę na dokumentację dla 71 km odcinka drogi ekspresowej S74 z Opatowa w województwie świętokrzyskim do Niska w województwie...

TSLA EXPO Rzeszów 2019 - 3 dni dla motoryzacji, transportu i przemysłu!

Ponad 5 tysięcy zwiedzających i 100 wystawców, debaty z ekspertami oraz 70 spotkań brokerskich, z których 5 na 10 zakończyło się zawarciem międzynarodowego...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Biznes&Styl Nr 62

VIP Biznes&Styl Nr 62
w numerze m.in.:

Jakub Kocój - Nie warto bać się lepszych od siebie Elżbieta Łukacijewska, Tomasz Poręba - 15 lat Polski w Unii Europejskiej Radosław Fedaczyński - Najważniejsze są zwierzęta 58. Muzyczny Festiwal w Łańcucie Żydzi z Podkarpacia - Grzech naszego zapomnienia Kongres i Targi TSLA EXPO 2019
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2019-06-25 18:59
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-06-25
USD 3,7376 +0,04%
EUR 4,2554 +0,04%
CHF 3,8308 +0,13%
GBP 4,7704 +0,31%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1409,55 -1,20% [05:35]
 Ropa brent baryłka 65,11 +0,12% [05:35]
 Pallad uncja 1517,55 -0,26% [05:35]
 Platyna uncja 810,60 -0,43% [05:35]
 Srebro uncja 15,19 -1,04% [05:35]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Cegielniana 18c/3, 35-310 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.