Reklama

Biznes

Czterech nowych inwestorów w strefie “Rzeszów-Dworzysko”

Natalia Chrapek
Dodano: 16.01.2020
49032_dworzysko
Share
Udostępnij
W&W Properties, Wolmost, Inter-Mix i Hamburger Recycling – to kolejne firmy, które w przyszłym roku uruchomią linie produkcyjne w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Właśnie teraz ich właściciele podpisują akty notarialne kupna działek, by jak najszybciej ruszyć z budową hal magazynowo-produkcyjnych.
 
Czterech inwestorów zakupiło w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”, należącym do powiatu rzeszowskiego, działki pod budowę hal magazynowo-produkcyjnych oraz badawczych. Nowi gracze na podkarpackim rynku pracy planują zatrudnić kilkaset osób. 
 
– Akty notarialne na zakup działek są w trakcie podpisów, inwestorzy muszą jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę. Swoje inwestycje rozpoczną najprawdopodobniej w drugim półroczu 2021 roku – szacuje Krzysztof Jarosz z Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie. 
 
Pierwsza z firm, która zainwestuje na Dworzysku to W&W Properties, działająca od lat na rynku nieruchomości. Jej przedstawiciele wybudują na dwóch działkach (1,21 ha) halę magazynowo-produkcyjną z przeznaczeniem dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Obok niej pojawi się też Wolmost – rzeszowska spółka, której siedziba mieściła się do tej pory przy ul. Wiśniowej. Od 2013 roku przedsiębiorstwo zajmuje się kompleksową budową nowych mostów i przepustów drogowych. Na początek zatrudni 15 osób, podobnie jak hurtownia motoryzacyjna Inter-Mix. Filarem działalności tej firmy jest sprzedaż olejów oraz płynów eksploatacyjnych do samochodów, maszyn rolniczych i budowlanych, a także urządzeń przemysłowych. 
 
 
W rzeszowskim oddziale Hamburger Recycling, zatrudnienie znajdzie na starcie sto osób. Fot. Archiwum Hamburger Recycling Polska.
 
Ostatnia spółka, która powiększy grono przedsiębiorców w PNT to Hamburger Recycling Polska, należący do koncernu Prinzhorn Holding z siedzibą w Austrii. To czołowy producent papieru, tektury oraz opakowań w całej Europie. Chociaż centrala firmy mieści się w Opolu, na potrzeby papierni wciąż powstają oddziały zajmujące się zbiórką makulatury oraz kompleksową obsługą w zakresie odbioru surowców wtórnych od zakładów produkcyjnych, drukarni, sieci handlowych i innych wytwórców. 
 
– Każda firma, nawet ta najmniejsza, która wchodzi do strefy „Rzeszów-Dworzysko” to wartość absolutnie dodana – dodaje Waldemar Macheta z Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa. 
 
Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepiej przygotowanych stref ekonomicznych przeznaczonych pod inwestorów. Prawie 110-hektarowy obszar mieści się pomiędzy Miłocinem a Przybyszówką. Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej  S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina i jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, a także chodniki i ścieżki rowerowe.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy