Reklama

Biznes

Największe targi budownictwa już za miesiąc w Hali Podpromie

Alina Bosak
Dodano: 27.01.2020
49529_expo
Share
Udostępnij
W pierwszy weekend marca, branża budownictwa ściąga do Rzeszowa na największe, organizowane już po raz 25. Targi EXPO DOM 2019. Przez trzy dni, od 6 do 8 marca, ponad 200 wystawców będzie prezentować ofertę tysiącom zwiedzających, a w przestrzeni hali Podpromie odbędą się także ważne wydarzenia, skupiające architektów, inżynierów, producentów, inwestorów i wykonawców – III Kongres „Smart Project, Building&City”, I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna oraz bezpłatne szkolenia rynku budowlanego.
 
Organizatorzy – MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz firma Sagier – szykują prawdziwe święto branży wnętrzarskiej, budowlanej i projektowej. Targi EXPO DOM 2019 w Rzeszowie łączą aż pięć ważnych wydarzeń: XXV Targi Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości, III Kongres „Smart Project, Building&City”, I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, Międzynarodową Giełdę Kooperacyjną oraz certyfikowane szkolenie pn. „Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020. W ciągu trzech dni nie tylko osoby, które planują budowę domu będą miały okazję poznać cały przekrój oferty budowlanej producentów i wykonawców, zorientować się w cenach i nowych rozwiązaniach technologicznych, ale i sami przedsiębiorcy, architekci, urbaniści, inżynierowie odpowiedzialni również za projektowanie dróg, mostów i pozostałych sieci infrastrukturalnych będą mogli wymienić się doświadczeniami, podyskutować o zmianach na rynku, nadchodzących trendach i poszerzyć liczbę swoich kontaktów w branży. Także w mniej formalnej atmosferze, ponieważ dla wystawców i uczestników kongresu zaplanowano Branżowy Wieczór VIP oraz bankiet.
 
Trwa bezpłatna rejestracja na wspomniane wydarzenia, więc już dziś można zgłosić swój udział. 
 
 
Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego

W piątek, podczas EXPO DOM w hali Podpromie, zagości I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego. Jego współorganizatorem jest Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i na jej zaproszenie do Rzeszowa przyjadą inżynierowie z oddziałów z całej Polski, by rozmawiać na temat budownictwa drogowego i mostowego, sieci przesyłowych, jak gazociągi wysokiego ciśnienia, światłowody itp. – budownictwo infrastrukturalne dotyczy całego szeregu inwestycji. Tworząc podwaliny dla transportu i obiektów kubaturowych.  
 
– Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zrzesza fachowców z dziewięciu branż budowlanych. Są to inżynierowie: konstruktorzy, sanitarni, teletechnicy, elektrycy, wodno-melioranci, hydrotechnicy, wyburzeniowcy, drogowcy i mostowcy. W sumie 6,5 tys. osób – informuje Grzegorz Dubik, przewodniczący Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. – Podczas Kongresu będziemy rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w tych właśnie dziedzinach.
 
Kongres „Smart Project, Building&City”

W sobotę, 7 marca, już po raz trzeci odbędzie się Kongres „Smart Project, Building&City”. Wydarzenie daje możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń na temat m.in. inteligentnego projektowania, energooszczędności budynków i projektowania urbanistycznego. Kongres powstał dzięki wieloletniej współpracy Międzynarodowych Targów Rzeszowskich ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Architekci podczas EXPO DOM tworzą Strefę Porad Architektów (SPA), w której zwiedzający targi mogą uzyskać darmową poradę dotyczącą projektu budowlanego, a od 2018 roku organizowany jest również kongres dla architektów, deweloperów, inżynierów, przedstawicieli gmin i samorządów, inwestorów indywidualnych oraz naukowców.
 
Jak informuje arch. Maciej Jamroży, prezes pracowni architektonicznej URBAN Project Sp. z o.o. i członek zarządu rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, w tym roku formuła Kongresu „Smart Project, Building&City” została nieco zmieniona. Wykłady połączone będą z debatami ekspertów z całego kraju, a tematyka poszerzona o obszary interesujące również inżynierów budownictwa.
 
– Zależy nam na integracji środowiska architektów i inżynierów, ponieważ na co dzień działamy na tym samym rynku, podejmujemy te same tematy. Działanie inżynierów jest naturalnym przedłużeniem pracy architekta. Architekt kreśli wizję, a inżynier uzupełnia ją wiedzą z zakresu konstrukcji, instalacji sanitarnej, czy elektrycznej itp. – wyjaśnia Maciej Jamroży. – Nasze trzy tematy przewodnie to inteligentny projekt, inteligentny budynek, inteligentne miasto. Do debat zaprosimy inżynierów, architektów, generalnych wykonawców i urzędników odpowiedzialnych za inwestycje. Do Rzeszowa przyjadą znakomici fachowcy, których nazwiska pojawiają się w czołowych polskich mediach. Chcemy porozmawiać m.in. o tym, jak projektuje się w różnych częściach kraju, jakie trendy dominują w poszczególnych miastach.
 
Na Kongres można się zarejestrować pisząc na adres email: malgorzata.s@targirzeszowskie.pl lub telefonicznie: +48 515 897 356.
 
Szkolenie budowlanego rynku pracy

„Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020” – to tytuł bezpłatnego szkolenia, które już 6 marca br. w Rzeszowie podczas Targów Budownictwa EXPO DOM poprowadzi Łukasz Żak, doświadczony prawnik. Jest ekspertem, który od ponad 15 lat wspiera polskie firmy w działaniach na rynkach europejskich, m.in. w Niemczech, Austrii, Czechach, Wielkiej Brytanii, Holandii i wielu innych krajach. W Rzeszowie powie m.in. o zmianach w prawie, które nastąpią na przełomie lipca i sierpnia i dotkną setki firm budowlanych, delegujących pracowników za granicę. Szkolenie organizuje ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a jego uczestnicy otrzymają certyfikat. Również bezpłatnie. Wystarczy zgłosić swój udział w tym seminarium, wysyłając email na adres: een@wsiz.rzeszow.pl.
 
Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna

Drugim i bardzo atrakcyjnym dla firm wydarzeniem, które organizuje Ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jest Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna. Daje ona przedsiębiorcom szansę na rozwinięcie działalności również na nowych rynkach zagranicznych. Giełdę zaplanowano pierwszego dnia targów – w piątek, 6 marca.  W specjalnej strefie odbywać się będą spotkania B2B – między firmami, które wcześniej zarejestrują się i umówią za pośrednictwem prostego internetowego formularza.  
 
Giełda obejmuje dziesiątki umówionych wcześniej półgodzinnych spotkań brokerskich z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Wcześniej firmy wybierają przez platformę internetową, z kim chciałyby nawiązać kontakt i porozmawiać o możliwościach współpracy – sprzedaży czy zakupu towarów, wspólnej realizacji jakiegoś projektu itp.
 
Przedsiębiorcy najpierw rejestrują się na stronie Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, by wyrazić chęć udziału w spotkaniach. Potem mają określony czas na wybranie partnera do rozmów spośród wszystkich zarejestrowanych firm. Następnie konsultanci Ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie planują harmonogram spotkań, umawiają przedsiębiorców na konkretne godziny. Giełda, podobnie jak targi, odbędzie się w Hali Podpromie w Rzeszowie i skierowana jest do firm działających w obszarach związanych z budownictwem: technologie budowlane, automatyzacja, inteligentne i energooszczędne budynki itp.  
 
Rejestracja podmiotów zainteresowanych udziałem w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej trwa do 26 lutego 2020 roku. Rezerwowanie terminów spotkań firm, które chciałyby ze sobą porozmawiać, rozpocznie się 2 stycznia, a zakończy 2 marca, czyli tuż przed Targami EXPO DOM 2020. Formularz rejestracyjny warto wypełnić już dziś.
 
Więcej informacji na temat XXV Targów Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości EXPO DOM w Rzeszowie znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy