Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

Od piątku jubileuszowe Targi Budownictwa EXPO DOM w Rzeszowie

A A A
Alina Bosak

Dodano: 24-02-2020

Fot. Archiwum MTR

Fot. Archiwum MTR

Już 6 marca, w piątek, w rzeszowskiej Hali Podpromie rozpoczną się najstarsze i największe w tej części Polski targi budownictwa – EXPO Dom Rzeszów 2020. Około 200 wystawców umożliwi zwiedzającym zapoznanie się w ciągu trzech dni z bogatą ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych. Będą specjalne promocje i rabaty. Podczas jubileuszowej, 25 edycji, odbędą się także Targi Nieruchomości z udziałem najważniejszych deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie. Wydarzeniu towarzyszą dwa kongresy, dotyczące nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budownictwa infrastrukturalnego oraz szkolenia na temat budowlanego rynku pracy. Co jeszcze?
 
Targi Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości EXPO DOM w Rzeszowie to najpopularniejsza impreza wystawiennicza we wschodniej Polsce. Od lat ułatwia osobom inwestującym w budowę lub zakup nieruchomości zapoznanie się z dostępną na rynku ofertą. Odwiedzanie kolejnych sklepów budowlanych, rozrzuconych po całym regionie zajęłoby sporo czasu, a na Hali Podpromie w jeden dokonuje się przeglądu oferty, konsultuje ją ze sprzedawcami i uzyskuje atrakcyjne rabaty. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzeba, by kupić działkę czy mieszkanie, wybudować dom od fundamentów po dach i urządzić go tak, by stał się ciepłym azylem na wiele lat. W czasie trzydniowego wydarzenia Halę Podpromie w Rzeszowie odwiedza około 12-15 tysięcy osób i podobnej liczby gości organizatorzy spodziewają się w tym roku. 
Reklama
 
Targi Nieruchomości z udziałem czołowych deweloperów
 
Jubileuszowa, 25. edycja, zapowiada się szczególnie atrakcyjnie nie tylko za sprawą wystawców i ich promocyjnych ofert, ale również dzięki wielu ciekawym wydarzeniom, o które w tym roku wzbogacono program targów. Potrwają one trzy dni, od 6 do 8 marca br. i weźmie w nich udział ok. 200 firm z regionu, Polski i zagranicy. Organizatorzy – MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz firma Sagier – szykują prawdziwe święto branży wnętrzarskiej, budowlanej i projektowej. Targi Budownictwa wzbogacone zostały o Targi Nieruchomości.
 
Dodatkowo, pierwszego dnia targów, w piątek, odbędzie się I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, a także prezentacje ofert pracy dla uczniów szkół budowlanych, szkolenia i warsztaty związane z budowlanym rynkiem pracy. Bezpłatne szkolenie zakończone certyfikatem pt. „Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020” poprowadzi doświadczony prawnik Łukasz Żak (wystarczy zgłosić swój udział w tym seminarium, wysyłając email na adres: een@wsiz.rzeszow.pl). Jubileuszowej edycji  największego wydarzenia targowego na Podkarpaciu po raz pierwszy towarzyszy także Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, dająca przedsiębiorcom szansę na rozwinięcie działalności również na nowych rynkach zagranicznych. Giełdę zaplanowano pierwszego dnia targów.  W specjalnej strefie odbywać się będą spotkania B2B – między firmami, które wcześniej, do 26 lutego, zarejestrują się i umówią za pośrednictwem prostego internetowego formularza. Natomiast w sobotę, przy okazji targów, architekci zapraszają na III Kongres Smart Project, Building & City, na którym będzie mowa o najnowszych trendach w projektowaniu domów, ale i całych miast. 
Reklama
 
Przez te trzy marcowe dni dużym zainteresowaniem na pewno będą się cieszyć Targi Nieruchomości. W 2018 roku w Rzeszowie sprzedano niemal 2,6 tys. mieszkań, z tego 1,4 tys. to wynik deweloperów. Popyt na mieszkania jest tak wielki, że najpopularniejsze metraże sprzedaje się na etapie projektu, a na odbiór kluczy kupiec musi poczekać dwa lata. Ceny także szybują. Kupimy wprawdzie mieszkanie w stanie deweloperskim za ok. 5 tys. zł/mkw., ale na rynku jest też wiele ofert sięgających 8,5 tys. zł/mkw., gdzie w bonusie dostaje się np. garaż. Kupno mieszkania – życiowa decyzja – bywa zatem wyścigiem do najlepszej oferty. Jakie obecnie mieszkania są dostępne na rynku, jakie inwestycje deweloperzy mają w planach będzie można dowiedzieć się właśnie na Hali Podpromie, ponieważ z oferta pojawią się czołowi deweloperzy. 
 
 
Fot. Archiwum MTR
 
Okazja, by porozmawiać z fachowcami
 
Na stoiskach producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych będzie można z kolei zapytać o najnowsze rozwiązania, dotyczące energooszczędnych i praktycznych rozwiązań. Okna, drzwi, podłogi, urządzenia grzewcze – to produkty, które zawsze interesują zwiedzających, a na targach mogą na ich temat rozmawiać z fachowcami. Co więcej, w tym roku, podczas EXPO DOM do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie Strefa Porad Inżyniera. Tu będzie można rozwiać swoje wątpliwości i poradzić się, jak rozwiązać problemy konstrukcyjne, instalacyjne itp., jakie pojawiają się przy niemal każdej inwestycji. 
 
-  EXPO DOM to z pewnością najważniejsze wydarzenie branży budowlanej we wschodniej Polsce – mówi Robert Bielówka, prezes MTR Międzynarodowych Targów Rzeszowskich. – Zapraszamy na nie profesjonalistów, zajmujących się budowaniem, architektów, inżynierów, deweloperów, ale również wszystkich, którzy przystępują do własnej inwestycji. Niezależnie od tego, czy są na etapie poszukiwania działki lub gotowego mieszkania, czy już je budują, czy może zabierają się za remont, na Targach Budownictwa z pewnością znajdą coś wartościowego dla siebie i realizowanego przedsięwzięcia. Targi to jedyna okazja, aby w jednym miejscu obejrzeć produkty na własne oczy i podyskutować o nich ze specjalistami. Producenci przysyłają na to wydarzenie fachowców, którzy mają znacznie większą wiedzę niż sprzedawcy w marketach budowlanych. W dodatku opinię jednego producenta od razu można zweryfikować na stoisku konkurencji i szybko wrócić do tego, którego oferta jest atrakcyjniejsza. Nowinkom technicznym, rozwiązaniom IT będzie poświęcony także Kongres Smart Project, Building & City, na który także warto się zarejestrować, jeśli ktoś buduje dom -podpowiada prezes Bielówka, przypominając stare budowlane porzekadło: „Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie”. – Tak się mówi, ponieważ budując pierwszy dom, popełniamy wiele błędów. Trzeba uzbroić się w wiele informacji, aby podczas takiej inwestycji, podejmować właściwe decyzje. Tej wiedzy nie zdobędzie się w internecie, ale właśnie na targach budownictwa.
Reklama
 
Rejestracja na kongresy do 4 marca
 
Targi Budownictwa EXPO DOM w piątek i sobotę, 6 i 7 marca, można zwiedzać w godz. 10.00-18.00, a w niedzielę od 10.00 do 17.00. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Bezpłatny wstęp na targi przysługuje uczestnikom kongresów (w dniu, kiedy te kongresy się odbywają): I Podkarpackiego Kongresu Budownictwa Infrastrukturalnego (6 marca) oraz III Kongres Smart Project, Building & City (7 marca). Aby wziąć w nich udział wystarczy zarejestrować udział poprzez formularz internetowy. Nie wymaga to żadnych opłat, trzeba jednak wypełnić zgłoszenie do 4 marca. Istnieje również możliwość rejestracji telefonicznie: 515 897 356 lub mailowo: rejestracja@targirzeszowskie.pl
 
Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2021-09-28 09:08
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-09-27
USD 3,9276 +0,02%
EUR 4,5912 -0,38%
CHF 4,2307 -0,44%
GBP 5,3815 -0,09%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1731,30 +0,00% [21:59]
 Ropa brent baryłka 64,38 +0,00% [21:58]
 Pallad uncja 2680,00 +0,00% [21:57]
 Platyna uncja 1191,10 +0,00% [21:59]
 Srebro uncja 25,11 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.