Reklama

Biznes

Mentoring dla kobiet według Vital Voices Poland organizacji Hillary Clinton

Artykuł Partnera
Dodano: 16.06.2013
5136_vvp-4
Share
Udostępnij
Właśnie ruszył nabór do trzeciej edycji programu mentoringowego organizowanego przez Polski oddział Vital Voices Global Partnership – organizację non profit założoną przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. Do 21 czerwca kobiety liderki z całej Polski mogą zgłaszać swoje kandydatury. Program jest bezpłatny dzięki grantom pozyskanym z Ambasady USA w Warszawie. 
 
Mentoring jest niezwykle przyjazną a jednocześnie skuteczną metodą rozwoju osobistego i zawodowego. Dla Vital Voices – najważniejszą. Doświadczone kobiety liderki na całym świecie dzielą się swym doświadczeniem z podopiecznymi kształtując je jednocześnie w działaniu na rzecz poprawy jakości życia społecznego. Najważniejszą cechą, którą mentorki starają się rozwijać w kandydatkach jest ich potencjał przywódczy.  
 
Aby dołączyć do programu można już być liderką w swoim środowisku albo dopiero być na drodze do osiągnięcia tej pozycji. Można działać w biznesie, w polityce albo wspierać innych swoją społeczną działalnością. By stać się częścią Vital Voices nie ma zawodowych ograniczeń. Ważne, by dostrzegać problemy jakie są obok i starać się je rozwiązać.
 
Do programu kwalifikują się:
  • kobiety, posiadające własną firmę lub pracujące w innej firmie, korporacji, organizacji, instytucji pozarządowej lub rządowej;
  • mające za sobą m.in. 5 lat aktywnej kariery zawodowej,
  • posiadające silną motywację do rozwoju swojego potencjału przywódczego;
  • płynnie władające językiem angielskim;
  • udokumentowane zaangażowanie w pracę pro bono jest dodatkowym atutem.
 
Dla kandydatek, niezwykle cennym – poza zdobyciem praktycznej wiedzy w konkretnej dziedzinie – jest fakt nawiązania osobistej relacji z mentorką. Mentorka zaś stara się dobrze poznać  podopieczną, jej aspiracje zawodowe i życiowe, służy jej radą.  

Program zacznie się 9 września i będzie trwał dwa tygodnie. W tej edycji będzie wzbogacony m.in. o szkolenie z przywództwa według nowego modelu Vital Voices Global Partnership oraz element innowacji i nowych technologii. Cieszy nas też bardzo fakt, że grono obecnych mentorek Vital Voices poszerza się o nowe prezeski, które chcą dzielić się wiedzą i wspierać młodsze pokolenie – mówi Agnieszka Bilińska, CEO Vital Voices Chapter Poland.
 
Wśród mentorek dominują kobiety biznesu, uczestniczki programu będą mentorowane także przez najbardziej doświadczone przedstawicielki środowisk polityki i organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku, sferę polityki reprezentowała minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania a sferę organizacji pozarządowych,  honorowa patronka programu, była Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska – prezeska Fundacji Porozumienie Bez Barier. 
 
Dzięki wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, z polskimi obecnymi i przyszłymi liderkami spotkały się m.in. takie osobistości jak Melanne Verveer, ambasador ds. Globalnych Kobiet, Margaux Bergen (Wiceprezes Vital Voices Global Partnership), Susan Whiting, wiceprezeska firmy Nielsen, byłe congresswomen Pat Schroeder i Constance Morella czy Erin Vilardi, była konsultantka The White House Project, amerykańskiej organizacji wspierającej przywództwo kobiet w polityce.
 
Coraz więcej osób docenia fakt, że mentoring jest jednym z najlepszych narzędzi wspierających rozwój zawodowy kobiet. Udział w naszym programie jest świetną szansą; na kandydatki czeka 16 miejsc, z czego połowa zarezerwowana jest dla kobiet z rejonu Polski Wschodniej – dodaje Daria Gołębiowska-Tataj, prezes Vital Voices Chapter Poland
 
Organizacja Vital Voices Global Partnership powstała w Stanach Zjednoczonych, jednak dzisiaj działa na rzecz kobiet w Afryce, Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej i Północnej, na Karaibach i na Bliskim Wschodzie. Zakres inicjatyw podejmowanych przez Vital Voices zależy od potrzeb danego kraju. Sieć Vital Voices tworzą najbardziej wpływowe kobiety świata, kandydatki na prezydentów państw, ministrowie, szefowe globalnych korporacji oraz te kobiety, które aspirują do bycia liderkami w swoich lokalnych społecznościach.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy