Reklama

Biznes

Szklane Lniane z widokiem na Krosno

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 13.10.2020
51854_lniane
Share
Udostępnij
W Korczynie, na miejscu popularnego zajazdu „U Cześnika”, skąd roztacza się piękny widok na Krosno oraz Kotlinę Krośnieńską i Doły Jasielsko-Krośnieńsko-Sanockie powstaje Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane, które pierwszych gości ma przyjąć jeszcze w tym roku. Autorem projektu wpisującego się w tradycję i krajobraz tego miejsca, w bezpośredniej bliskości Krosna oraz „Prządek”, jest rzeszowska firma MWM Architekci.

Inwestorem Centrum jest spółka Investimus, właściciel m.in. Hotelu Nafta, jego budowa rozpoczęła się w 2019 roku i wszystko wskazywało na to, że otwarcie nastąpi do końca 2020 roku, ale koronawirus weryfikuje wszystkie plany i może się okazać, że otwarcie obiektu może się przesunąć.

W Szklane Lniane znajdą się dwie przestronne sale wielofunkcyjne – Sala Szklana na poziomie „0” mogącą pomieścić do 210 osób oraz Sala Lniana na poziomie „-1” na 230 osób. Sale będą służyć do organizacji imprez okolicznościowych, wesel, konferencji oraz spotkań biznesowych. W Centrum znajdzie się też 10 luksusowych apartamentów oraz restauracja i taras z pięknym widokiem.
 
– Szklane Lniane powstaje w nawiązaniu do dziedzictwa i potencjału regionu krośnieńskiego. Tradycji szklarskich oraz tradycji uprawy lnu i wytwórstwa z lnu. Szkło zostało wykorzystane zarówno w projekcie architektonicznym, jak również w wystroju wnętrz – mówi Radosław Sowiński ze Szklane Lniane w Korczynie.
 
Elementy tekstylne wykonane z lnu widoczne będą w całym budynku: obrusy, bieżniki, zasłony oraz koszule personelu. Menu z elementami lnu podawane będzie na specjalnie zaprojektowanej szklanej zastawie, z „zatopioną” strukturą lnu.
 
 
Fot. Archiwum spółki Investimus
 
Jedno z pomieszczeń nazwane Lniane Historie przeznaczone zostanie na ekspozycję przedmiotów związanych z tkactwem.
 
W trakcie budowy wykorzystano też zostały materiały naturalnie występujące na terenie Rezerwatu Przyrody Nieożywionej Rezerwatu Skalnego „Prządki”. Z piaskowca powstała lada recepcyjna, zaś w elementach dekoracyjnych często pojawiać się będzie motyw lasu, którym obiekt jest otoczony.
 
Szklane Lniane ma się kojarzyć  nie tylko jako obiekt biznesowy i hotelowy, ale też produkt rękodzielniczy, zaś w obiekcie będzie znajdował się sklepik, gdzie będzie można kupić elementy szklane (szkło użytkowe czy specjalnie zaprojektowana zastawa) oraz lniane (obrusy, bieżniki, itp.)
 
W centrum pojawi się również ekran bazujący na rozszerzonej rzeczywistości, działający w najnowszej technologii OLED, zawierający interaktywną mapę okolicy z opisem atrakcji turystycznych regionu. Dziedzictwo regionu promowane będzie przy użyciu dwóch gier: Aplikacji opartej na technologii AR, pozwalającej na odbycie wycieczki po regionie, z motywem przewodnim lnu oraz gry opierającej się na technologii VR, gdzie uczestnik po nałożeniu specjalnych gogli przeniesie się do wnętrza huty szkła.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy