Reklama

Biznes

Do czego służą szorowarki?

materiał partnera
Dodano: 18.11.2022
69061_karch
Share
Udostępnij
Czyszczenie dużych powierzchni to zajęcie zajmujące mnóstwo czasu, a także znacznie obciążające pracowników. Stąd też na pomoc przyszła nam technologia. W handlu już wiele lat temu pojawiły się maszyny, za pomocą których możliwe jest mechaniczne czyszczenie powierzchni poziomych. Są to szorowarki, mogące występować zarówno jako urządzenia które pracownik obsługuje ręcznie, a także jako maszyny samojezdne, które wyglądem i kształtem przypominają traktory do koszenia trawy. Sprawdzamy w jaki sposób działają.
 
Gdzie wykorzystuje się szorowarki?
 
Każdy kto regularnie odwiedza sklepy wielkopowierzchniowe zapewne widział takie maszyny podczas pracy. Obsługa używa ich przez cały czas otwarcia sklepu, dzięki czemu może łatwo zbierać z podłogi brud, który klienci wnoszą na podeszwach butów. Natomiast po zamknięciu punktu handlowego następuje dodatkowe, bardzo dokładne czyszczenie, dzięki czemu podłogi są lśniące i nie ma na nich śladu brudu. Szorowarki posiadają silnik elektryczny i zasilane są najczęściej z akumulatorów, rzadziej pracują jako urządzenia podłączane bezpośrednio do sieci. Praca z wykorzystaniem prądu z baterii sprawia, że urządzenie może poruszać się po sporej powierzchni i nie musimy przejmować się przewodem elektrycznym. Ładowanie natomiast odbywa się podobnie jak w przypadku wózków widłowych i tym podobnych urządzeń, stąd można wykorzystywać do tego celu te same stanowiska. Znacznie ułatwia to obsługę, stąd tak duża popularność szorowarek w marketach, galeriach handlowych, na magazynach, w halach produkcyjnych i tym podobnych miejscach.
 
Jak działa typowa szorowarka?
 
Urządzenie składa się z kadłuba, w którym umieszczony jest silnik elektryczny oraz akumulatory, a także elementów roboczych znajdujących się od spodu. Są to najczęściej obrotowe szczotki, które wprawiane są w ruch przez silnik. Jednocześnie brud zbierany jest do specjalnego pojemnika umieszczonego w obudowie, co pozwala na pozostawienie idealnie czystej podłogi. Najczęściej można spotkać szorowarki ręczne, które są niewielkie oraz może je bez problemu obsługiwać jedna osoba. Jeżeli jednak do obsłużenia jest większa powierzchnia, można zastosować maszyny o większych gabarytach. Pracownik podróżuje na nich jak na wózku widłowym, mogąc łatwo skręcać i zawracać np. w ciasnych alejkach sklepowych. Wyposażenie dużej szorowarki jest bardzo podobne, różnicą jest większa liczba szczotek umieszczonych od spodu. Niektóre dodatkowo posiadają funkcję automatycznego mycia wcześniej wyczyszczonej podłogi.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy