Reklama

Biznes

Aplikacje dedykowane dla firm – czy warto w nie zainwestować?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 13.03.2023
72438_foto
Share
Udostępnij
Funkcjonalne aplikacje dedykowane stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby oraz rosnące możliwości współczesnych przedsiębiorstw. Przyśpieszają wiele procesów i ułatwiają zarządzanie nimi. Ponadto ułatwiają pracę pracowników i bezproblemową obsługę klientów. W tym wpisie przedstawiamy zalety aplikacji dedykowanych dla firm!

Czym są systemy i aplikacje dedykowane? 

Oprogramowaniem dedykowanym nazywamy system informatyczny, który został stworzony na indywidualne zamówienie oraz w pełni dostosowany do potrzeb danego biznesu. Jego głównym celem jest ułatwienie zarządzania wszelkimi procesami zachodzącymi w firmie oraz ich optymalizacja. Dzięki temu można zoptymalizować działania i zwiększać wydajność, a przy tym unikać większości błędów. 

Kolejnym powodem, dla którego warto inwestować w systemy i aplikacje dedykowane jest większe bezpieczeństwo. Oprogramowania komercyjne typu Saas oczywiście posiadają szereg zabezpieczeń, jednak stanowią częstszy cel ataków hakerskich. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty – uzyskanie dostępu do jednego systemu umożliwia kradzież danych wielu firm.

Oprogramowania dedykowane niejednokrotnie są tworzone od podstaw. To sprawia, że w znacznym stopniu są niepowtarzalne. Ryzyko cyberataków jest niewielkie, gdyż wymaga zaangażowania większej ilości środków. To z kolei skutecznie odstrasza hakerów. Godna zaufania firma jest w stanie stworzyć aplikację dedykowaną obsługującą najbardziej skomplikowane procesy – tak działa np. software house Gloo.  

Aplikacje dedykowane dla firm – jak są wykorzystywane?

Specjaliści, którzy tworzą takie oprogramowanie, są w stanie usprawnić procesy zachodzące praktycznie we wszystkich rodzajach firm. Udzielą również niezbędnego wsparcia wszędzie tam, gdzie nie wystarcza tradycyjne oprogramowanie komercyjne. 

Taki zespół zatrudnionych specjalistów IT cechuje multizadaniowość oraz otwartość na realizację niestandardowych pomysłów. Można powiedzieć, że jedynym ograniczeniem jest założony budżet. 

Usługi software house to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw wdrażających nowoczesne procesy czy działających w niszowych branżach. W takich przypadkach aplikacje dedykowane mogą służyć m.in. do:

  • kontroli stanów magazynowych,
  • optymalizacji procesów sprzedażowych,
  • zarządzania kadrą pracowników,
  • obsługi księgowości oraz operacji finansowych,
  • usprawnienia obiegu dokumentacji wewnątrz firmy.

Aplikacje dedykowane mogą rozbudowywane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb firmy. Jednocześnie stworzenie aplikacji dedykowanej oznacza jednorazową inwestycję i w dłuższej perspektywie może być tańsze niż oprogramowanie w modelu abonamentowym SaaS.

Mobilne i webowe aplikacje dedykowane – w jakich branżach znajdą zastosowanie?

Mobilne i webowe aplikacje dedykowane to zaawansowane rozwiązania informatyczne opracowane z myślą o konkretnych celach i potrzebach przedsiębiorstwa. Doskonale wpisują się w specyfikę oraz założenia biznesowe firmy. Z tego powodu mogą być wykorzystywane w najróżniejszych branżach. Oto niektóre z nich:

  • przemysł – systemy wykorzystywane do zarządzania procesami produkcji, przeprowadzania kontroli jakości czy kontrolowania stanu maszyn i urządzeń;
  • medycyna – systemy umożliwiające zarządzanie dokumentacją medyczną oraz pozwalające prowadzenie badań i analizę wyników, aplikacje monitorujące stan zdrowia; 
  • e-commerce – oprogramowania do zarządzania sklepem internetowym (np. obsługa zamówień, kontrola stanów magazynowych), systemy obsługujące płatności online;
  • transport – aplikacje umożliwiające ustalanie lokalizacji pojazdów, systemy do zarządzania flotą pojazdów;
  • edukacja – platformy e-learningowe umożliwiające prowadzenie szkoleń online, systemy do monitorowania postępów uczniów;
  • turystyka – systemy do zarządzania rezerwacjami, aplikacje do zakupu biletów;
  • finanse i bankowość – systemy bankowe oraz obsługujące transakcje, aplikacje do zarządzania inwestycjami.

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy