Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

Od poniedziałku InternetBeta już po raz siódmy!

A A A
Anna Olech

Dodano: 02-09-2015

Fot. Tadeusz Poźniak

Fot. Tadeusz Poźniak

Dziś, tuż przed siódmą edycją konferencji InternetBeta, już nikogo nie trzeba przekonywać, że branżowy i tematyczny miszmasz, którego punktem wspólnym jest Internet, ma sens. Dziś już każdy wie, że w sieci drzemie ogromna siła i że nawet najbardziej odległe branże mogą ze sobą współpracować, by te możliwości skutecznie wykorzystywać. A jak bardzo zmienia się Internet, jak sieć zmienia biznes i cały świat, najlepiej widać na corocznej konferencji InternetBeta. 
 
Przed rokiem, na otwarciu szóstej edycji konferencji, Mateusz Tułecki, ojciec Bety, wspominał, że jeden z profesorów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania mówił o nim, że ma sto pomysłów na minutę, ale żadnego niezrealizowanego. Tułecki żartował, że Beta jednak mu się udała. Rzeczywiście, udała się, bo jej pomysłodawca doskonale wyczuł, że różne branże wykorzystujące Internet potrzebują wspólnego spotkania, które je zainspiruje, będzie okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów, miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych. I od kilku już lat do podrzeszowskiej Kielnarowej przyjeżdża kilkaset osób z całej Polski, które chcą się podzielić swoją wiedzą i nauczyć się czegoś nowego od innych. Tegoroczna Beta, która odbędzie się w dniach 9-11 września będzie spotkaniem kilkuset osób w najróżniejszy sposób związanych z Internetem, ale będzie również wielkim show. 
Reklama
 
Co nowego na Becie? 

Internet zmienia się błyskawicznie, zmienia się więc i konferencja, która o nim traktuje. - Będzie zupełnie nowa identyfikacja - mówi Mateusz Tułecki. - Zmieniliśmy logotyp, wszystkie elementy graficzne. Beta będzie więc w nowej odsłonie. Atrakcyjniejsza będzie też sama przestrzeń dla uczestników. Wszystko po to, by było to jeszcze ciekawsze wydarzenie. Chcemy by był to festiwal, na który przyjeżdża 400-500 osób. Będą więc food trucki, będą artyści. Będzie duże show. 
 
Ponieważ InternetBeta skupia socjologów, psychologów, politologów, przedstawicieli agencji reklamowych i interaktywnych, zarządzających serwisami, twórców aplikacji i startupowców, więc nigdy nie ma jednego, przewodniego tematu. Na konferencję trafia to, co jej organizatorom wydaje się interesujące, warte tego, by opowiedzieć o tym kilkuset osobom, które przyjeżdżają do Rzeszowa. - Treść  przekazywana uczestnikom jest najważniejsza - podkreśla Tułecki. - Beta nie tylko będzie trzymała poziom, ale będzie jeszcze ciekawiej. Chcę, na tym mi zależy i będę to podtrzymywał, by było to najważniejsze wewnętrzne wydarzenie polskiej internetowej branży, w czasie którego na Internet będzie można spojrzeć z różnych perspektyw. W tym roku nie zapraszamy gości z zagranicy, ale tych, którzy w minionym roku zrobili najciekawsze rzeczy w Polsce. Chciałbym, żeby na Becie pojawił się m.in. Marek Zmysłowski, Polak, który prowadzi największy portal turystyczny w Afryce. Będą też Paweł Tkaczyk, Roman Łoziński, Kuba Górnicki, który razem z żoną podróżuje po całym świecie i prowadzi bloga podróżniczego. Będzie Marek Cieśla, który koordynuje najważniejsze kampanie na Kickstarterze polskich projektów, będzie Karol Paciorek, połowa duetu Lekko Stronniczych. Jak zwykle będzie mnóstwo ciekawych ludzi traktujących o Internecie z bardzo różnych perspektyw.
Reklama
 
A jest o czym mówić, bo branża jest niezwykle dynamiczna, zmienia się tak szybko, że nawet ci, którzy „w niej siedzą” rzadko podejmują się prognozowania, jak Internet będzie wyglądał za kilkanaście miesięcy. Jak zatem, według Mateusza Tułeckiego zmieniła się sieć od poprzedniej edycji Bety?: - Moim zdaniem coraz więcej jest projektów typowo hardware’owych, czyli takich, gdzie poza softwarem są też urządzenia, a więc Internet of things – Internet Rzeczy, gdzie wszystko jest podłączane pod coraz więcej urządzeń działających w chmurze. Począwszy od prostego oświetlenia w domu, skończywszy na różnego rodzaju opaskach na ręce itd. To obecnie dominujący trend, a więc będzie o tym dużo na najbliższej Becie.

Beta inspiruje Podkarpacie

Choć na InternetBetę zjeżdżają ludzie z całej Polski, to konferencja jest doskonałą okazją, by bliżej przyjrzeć się podkarpackiemu środowisku. Dynamika branży IT pozwala rozwijać się przedsiębiorstwom, które działają w oparciu o sieć. Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, wielokrotnie podkreślał, że rozwój tego środowiska przynosi ogromne korzyści, głównie młodym ludziom z Podkarpacia, którzy najłatwiej i najszybciej odnajdują się w tych nowych rozwiązań. - I rzeczywiście rośnie nam grono firm, które są zainteresowane tworzeniem narzędzi internetowych, rośnie liczba startupów, które się tym zajmują. I są to bardzo pozytywne tendencje. A dodatkowo są to trendy, które sprzyjają włączeniu w procesy biznesowe. W tradycyjnej przedsiębiorczości włączanie się w procesy produkcyjne jest trudne oraz energo- i kapitałochłonne. W przypadku tej branży te bariery wejścia są niewielkie. Wystarczą pomysły, trochę chęci i umiejętności technologicznych i można próbować swoich sił właściwie na całym świecie - podkreśla Materna.
Reklama
 
Siłą branż związanych z Internetem jest to, że podstawowym ich celem nie jest tworzenie dla tworzenia, lecz ułatwienie życia ludziom, a więc ulepszenie usług publicznych, biznesowych, bardziej dostosowanych do potrzeb klienta. Branża IT dzięki coraz szerszemu zastosowaniu stworzonych narzędzi poprawia efektywność wielu dziedzin. Poza tym szerokie wykorzystanie nowych możliwości technologicznych może spowodować prawie bez nakładowy wzrost produktywności, ponieważ wdrażając nowe technologie w dowolnym przedsiębiorstwie można znacznie poprawić jego wydajność przy bardzo niskich nakładach. - A to coś, czego naszej gospodarce potrzeba - mówi prezesa Informatyki Podkarpackiej i podkreśla, że tutejsze firmy doskonale radzą sobie w branży. - Być może wpływa na to taki specyficzny ekosystem regionu, takie nasze przyzwyczajenie do szukania. Podkarpacie ma słaby rynek wewnętrzny, więc firmy, które pracują w branży IT, od początku wiedzą, że lokalny rynek jest dla nich za mały i są przyzwyczajone do tego, by szukać klienta poza tym regionem. I to bardzo dobrze im wychodzi. Coraz częściej wychodzą poza Europę, sprzedają swoje produkty i usługi na innych kontynentach. A więc – dzieje się. 
 
Słowa Wojciecha Materny potwierdza twórca konferencji InternetBeta. - Firmy z Rzeszowa nie są anonimowe, są rozpoznawalne, a Internet Beta często otwiera im dużo drzwi, nie tylko do klientów, ale też do współpracy z innymi podmiotami - wyjaśnia M. Tułecki. - Tutejsze firmy rozwijają się całkiem dobrze, choć chciałbym i jest to moim marzeniem, żeby do strefy ekonomicznej koordynowanej przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego przyszli naprawdę duzi gracze i tam otworzyli swoje biznesy. Może kiedyś rzeczywiście tak będzie. Podkarpacie ma coraz lepsze i ciekawsze projekty, podoba mi się również to, że ta społeczność w Rzeszowie żyje, spotyka się, organizuje imprezy. Myślę, że na to również Beta ma swój wpływ i dużo daje regionowi - dodaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2022-12-08 10:28
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-12-07
USD 4,4834 +0,10%
EUR 4,6968 -0,06%
CHF 4,7608 +0,29%
GBP 5,4380 -0,28%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1731,30 +0,00% [21:59]
 Ropa brent baryłka 64,38 +0,00% [21:58]
 Pallad uncja 2680,00 +0,00% [21:57]
 Platyna uncja 1191,10 +0,00% [21:59]
 Srebro uncja 25,11 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.