Reklama

Biznes

Innowacyjność można stymulować

Z Tadeuszem Golonką (Microsoft Regional Director w Polsce) rozmawiał Jacek Wach, BMM
Dodano: 01.03.2013
2426_innowacja
Share
Udostępnij
13 marca 2013 w Rzeszowie odbędzie się Kongres Profesjonalistów IT, którego organizatorem jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Jednym z gości specjalnych wydarzenia, będzie Tadeusz Golonka, współzałożyciel firmy CDN S.A., a obecnie Microsoft Regional Director w Polsce. Zadaliśmy mu kilka pytań.
 
Nie jest to Pana pierwsza wizyta w Rzeszowie – czy w Pana ocenie stolica Podkarpacia stanowi ważny punkt na informatycznej mapie Polski?

Tak, zawodowe obowiązki sprowadzają mnie kilka razy w kwartale na Podkarpacie. Widzę ogromny potencjał w firmach IT, z którymi mam okazję współpracować. Dla mnie hasło „Rzeszów – stolica innowacji” ma wymiar praktyczny.  W trakcie tego pobytu chciałbym dodatkowo odwiedzić Wschodni Klaster Informatyczny, by przekazać swoje do-świadczenia ze współpracy z Akceleratorem Przedsiębiorczości – Mtech przy Uniwersytecie Stanu Maryland. Akcelerowane tam przedsiębiorstwa (IT i biotechnologia) osiągają wartość mierzoną milionami, a nawet miliardami dolarów. Można by zaryzykować stwierdzenie – seryjna zamiana dobrych pomysłów na duże pieniądze. Z dużym zadowoleniem przyjąłem też zaproszenie do udziału w Kongresie Profesjonalistów IT.
 
Jest Pan jednym z ekspertów Kongresu Profesjonalistów IT – jakie znaczenie dla branży ma organizacja tego typu wydarzeń?
 
Coraz lepsze technologie informatyczne pozwalają nam tworzyć zespoły rozproszone, pracować i komunikować się zdalnie. Jednak zdalnie nie da tworzyć się relacji. Imprezy takie jak Kongres Profesjonalistów IT poza możliwością bezpośredniej wymiany wiedzy i doświadczeń, spotkania innych ekspertów, nawiązania współpracy z nowymi przedsiębiorstwami pozwalają takie relacje budować. To procentuje. Przekłada się na korzyści biznesowe obu stron.

Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie Profesjonalistów IT?

Świat zmienia się w zawrotnym tempie. Ten informatyczny również. Chmurowa rewolucja spowodowała przeniesienie danych i ich przetwarzania do wirtualnych centrów, właśnie w chmurze obliczeniowej. Coraz mniej czasu spędzamy z komputerem, coraz więcej korzystając z tabletu, czy smartfonu. Rozwiązania IT, adekwatne do dzisiejszych potrzeb przestaną być używane w nieodległej przyszłości. Czas życia oprogramowania, które nie jest innowacyjne staje się coraz krótszy. Innowacyjność można stymulować. Kongres Profesjonalistów IT jest doskonałą okazją, by wejść na innowacyjną ścieżkę, tworzyć rozwiązania z myślą o przyszłości. Ta inspiracja to zarówno bezpośredni kontakt z osobowościami świata IT, ich prezentacje, czy interakcyjne debaty w trakcie kongresu. Myślę, że każdy z uczestników znajdzie w bogatym programie coś dla siebie.
 
Jakie zagadnienia poruszy Pan podczas swojego wystąpienia?
 
Swoje wystąpienie zatytułowałem „Zaczynaj z wizją końca – jak wybrać właściwe rozwiązanie IT dla Twojej organizacji?” Spojrzenie na innowacyjność nie oczami dostawcy, ale odbiorcy. Połączenie marzeń i biznesowych realiów.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy