Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

All in! Games! Na grach komputerowych można dobrze zarobić

A A A
Materiał partnera

Dodano: 21-12-2018

All in! Games! Na grach komputerowych można dobrze zarobić

Sukces „Wiedźmina 3”, który na premierze sprzedał się w 6 mln egzemplarzy, otworzył inwestorom oczy. Już wiedzą, że gry komputerowe to nie zabawa dużych chłopców, ale poważne pieniądze i miliardowe zyski. Jak zjeść kawałek tego tortu, ale też zbytnio nie ryzykować? Atrakcyjny sposób znalazła firma Alin Group. Od lat pomaga swoim klientom inwestować i dobrze zarabiać. Teraz stworzyła własne wydawnictwo All in! Games. Do spółki zaprosiła ludzi z branży gamingowej, szykuje kilka premier i prognozuje zyski. Inwestorom oferuje dwuletnie obligacje, a ryzyko bierze na siebie. Można zarobić 9,5 proc.!

Pomysł budowy własnego wydawnictwa produkującego gry narodził się w Alin Group, firmie zajmującej się profesjonalnym doradztwem w dziedzinie inwestycji i oszczędności. Założone rok temu wydawnictwo All in! Games jest bardzo obiecującym biznesem, ponieważ doświadczenie branży finansowej łączy z wiedzą producentów gier komputerowych.

Reklama

– Pomagaliśmy w sprzedaży akcji wchodzącej na giełdę spółki One More Level SA, która zajmuje się wydawaniem gier przeznaczonych na konsole i komputery osobiste – mówi Maciej Łaś, wspólnik i prezes zarządu Alin Group. – Naszą uwagę zwróciło duże powodzenie tych akcji. To zdecydowało o nawiązaniu współpracy z Tomaszem Majewskim, który od sześciu lat zajmuje się produkcją gier. Wspólnie założyliśmy wydawnictwo. On wniósł do spółki doświadczenie w branży gamingowej, znajomość środowiska utalentowanych deweloperów, którzy wiedzą, jak zrobić dobrą grę. Nasz wkład to zapewnienie finansowania obiecujących produkcji. Inwestorami są zamożni klienci, którym od lat doradzamy, w co lokować pieniądze, by osiągać atrakcyjne zyski.

Wydawnictwo od podszewki

Osoby stojące za wydawnictwem tworzeniem gier zajmują się od wielu lat i to zarówno od strony producenckiej, wydawniczej, jak i deweloperskiej, marketingowej. – Znamy bolączki tej branży, wiemy, jakie błędy najczęściej popełniają duzi wydawcy. Tworzymy ofertę dobrą biznesowo zarówno dla branży gamingowej, jak i inwestorów – podkreśla Tomasz Majewski, szef wydawnictwa All in! Games. – Do każdej gry podchodzimy w sposób indywidualny. Deweloper, firma, który tworzy grę, bierze aktywny udział w marketingu, rozmowach z mediami. Współpraca odbywa się na zasadach partnerskich. Finansujemy cały projekt, czuwamy nad postępami pracy, ale nie jesteśmy głusi na argumenty i propozycje zmian na etapie tworzenia gry. Jeśli coś sensownego będzie wymagało dodatkowego miesiąca, zgodzimy się. Rozumiemy, że w procesie twórczym jakaś zmiana może być dobra i nie wpływa na bezpieczeństwo inwestycji. Wręcz przeciwnie, może zwiększyć zysk. Tak działają najwięksi wydawcy na Zachodzie i świetnie się to sprawdza. Tworzymy przyjazne środowisko pracy dla twórcy. On ma się skupić na tworzeniu gry, a nie martwieniu się, z czego zapłaci pensje, rachunki i czy ma dobrze skonstruowane umowy z podwykonawcami. Dbamy o jego interesy. Służymy doradztwem i pomocą prawną.

Reklama

Oczywiście, mówiąc o inwestycjach w gry, mamy przed oczami gigantyczny sukces „Wiedźmina”. – Wiadomo, że skala sukcesu „Wiedźmina” jest wyjątkowa, ale na mniej spektakularnych premierach również można bardzo dobrze zarobić – podkreśla Tomasz Majewski. – Wydawnictwo All in! Games inwestuje w gry, które wzbudzają emocje, które mogą ukazać się na różnych platformach. Stawiamy na gry dobre jakościowo, które trafią do rubryk „TOP” oraz będą dostępne na różnych platformach, Steam, Xbox One, PS4, Nintendo Switch. Stawiamy na budżety ok. 1,5-milionowe, ale dobrą grę można zbudować także za 200 - 300 tys. zł. Liczy się pomysł, zaangażowanie i doświadczenie dewelopera. My współpracujemy z firmami, które mają doświadczenia. Nie bierzemy pomysłów na papierze. Musimy zobaczyć prototyp. Posiadanie prototypu, nad którym pracuje się 1 - 1,5 roku, świadczy również o zaangażowaniu. Jeśli ktoś tyle czasu poświęcił projektowi, będzie chciał także dokończyć grę. By zapewnić wydawnictwu stabilne zyski i zmniejszyć ryzyko niepowodzenia, prowadzimy kilka

projektów jednocześnie. Do końca stycznia będzie ich osiem. Jeśli jeden się nie powiedzie, to pozostałe odrobią stratę. Od 2021 roku będziemy mieć 10 projektów rocznie. W 2019 roku wypuścimy na rynek 4 gry, a w 2020 roku – 6. W sprzedaży znajdzie się 10 tytułów.

Wśród pierwszych gier, w które zainwestowało wydawnictwo All in! Games, jest m.in. gra strategiczna „Age of Space Colonization”. Gracz wciela się w niej w szefa firmy, której celem jest kolonizacja Marsa. Premiera odbędzie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku. Na II kwartał planowana jest z kolei premiera gry typu roguelite, pierwszej w pełni 3D, pt. „Swamp”. Wprowadza ona gracza w intrygujący, niekanoniczny świat fantasy, w którym steruje postacią bliżej nieokreślonego pochodzenia z ciałem zmieniającym się w broń pod wpływem spożywanych mutagenów. – Gra zapowiada się bardzo ciekawie – uważa Tomasz Majewski. – Szykujemy ją na wszystkie platformy, poza Nintendo Switch, bo tam się nie zmieści ze względu na rozmiar i wymogi techniczne.

Reklama

Gwarantowany zysk

– To dobrze przemyślany biznes i bezpieczna inwestycja – podkreśla Łukasz Nowak. – Oceniamy szanse sprzedażowe i finansujemy projekt w zamian za pełne prawa autorskie i majątkowe do gry. Zespołowi deweloperskiemu nie płacimy za grę od razu, ale etapami. Liderów projektów ubezpieczamy na wypadek poważnej choroby, niezdolności do pracy i śmierci. Kiedy gra jest gotowa, inwestujemy w promocję i umieszczamy ją na platformach sprzedażowych. W ten sposób zamierzamy wydawać kilkanaście tytułów rocznie.

Sektor gier komputerowych to dziś jeden z najbardziej kuszących obszarów inwestycyjnych. Według Newzoo, w 2017 r. wartość globalna branży osiągnęła 108,9 mld dolarów. W 2018 rynek gier ma być warty 137,9 mld dolarów, a w 2020 roku – 165 mld dolarów. W ostatnim raporcie Forbesa na temat polskiej branży gamingowej w 2018 roku widać, jak obiecujący jest to rynek również dla rodzimych producentów. Koszt produkcji „Wiedźmina 3” zwrócił się w dniu premiery, a gra Fortnite w 8 miesięcy zarobiła miliard dolarów. – Ten rynek broni się cyframi i inwestorzy bardzo dobrze go postrzegają – zauważa prezes Maciej Łaś. – Zyski producentów gier rok do roku rosną. To branża odporna na kryzysy gospodarcze i zmiany na rynkach kapitałowych.

– Analizując wyniki sprzedażowe producentów gier komputerowych w latach 2008 - 2011, w okresie po kryzysie gospodarczym, przy bardzo wysokim bezrobociu i niskich zarobkach klienta detalicznego przekonaliśmy się, że obroty tej branży stale rosły. Między 2008 a 2009 r. przychody zwiększyły się dwukrotnie, z 32 do 64,4 mld dolarów – opisuje Łukasz Nowak. – W okresach spowolnienia gospodarczego branża rozrywkowa mimo wszystko dobrze się rozwija.

Reklama

Stąd duże zainteresowanie dwuletnimi obligacjami wydawnictwa Alin Group, która jest właścicielem  marki All in! Games. Ich emisja trwa. Minimalna kwota inwestycji to 20 tys. zł, a oprocentowanie – 9,5 proc. w skali roku. Stopa zwrotu jest gwarantowana, a odsetki wypłacane kwartalnie. To stały zysk, bez względu na to, czy gra poniesie stratę, czy też będzie rynkowym sukcesem. Korzystne warunki sprawiły, że w pierwszym roku działalności wydawnictwa pieniądze w obligacjach ulokowało około 100 inwestorów.

– Klienci zdają sobie sprawę, że w gry komputerowe warto inwestować, ponieważ nie mają tak dużych ograniczeń jak inne branże – stwierdza Łukasz Nowak. – Nie sprzedajemy produkcji wyłącznie w Polsce, ale globalnie, w sposób cyfrowy. To daje ogromne możliwości. Polski konsument w tym roku wydał ok. 489 mln dolarów na gry. Na całym świecie to jest blisko 140 mld dolarów, a zatem 280 razy więcej. I właśnie o tyle są też większe nasze możliwości sprzedażowe i szanse na zysk.

Alin Group Sp. z o.o.

Biuro obsługi klienta:

Piotra Stachiewicza 39, 31-328 Kraków

tel.: 534 944 448, e-mail: biuro@alin.pl, www.alin.pl

Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2021-07-23 18:58
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-07-23
USD 3,8851 +0,13%
EUR 4,5747 -0,06%
CHF 4,2208 -0,17%
GBP 5,3349 +0,12%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1731,30 +0,00% [21:59]
 Ropa brent baryłka 64,38 +0,00% [21:58]
 Pallad uncja 2680,00 +0,00% [21:57]
 Platyna uncja 1191,10 +0,00% [21:59]
 Srebro uncja 25,11 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.