Reklama

Biznes

Phoenix Contact E-Mobility wyprodukuje w Rzeszowie kable do ładowania AC i DC

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 16.09.2020
51650_pijar
Share
Udostępnij
Od pierwszego kwartału 2021 roku Phoenix Contact E-Mobility na terenie Parku Naukowego-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko będzie produkować i testować różne kable do ładowania AC i DC, dostarczając je między innymi wiodącym producentom samochodów. W środę, 16 września Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie oraz Phoenix Contact E-Mobility, działający w obszarze elektromobilności, wspólnie świętowali zakończenie pierwszego etapu budowy fabryki w Rzeszowie.   
 
Nowa fabryka w Polsce zajmie łączną powierzchnię 15 000 m kw. Z tego 14 000 m kw. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1 000 – biurowa. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji na początku 2021 roku, a w ciągu najbliższych kilku lat w fabryce znajdzie pracę ponad 250 pracowników.
 
Jak przyznaje Michał Chodecki, BTS Development Director w Panattoni, termin wybudowania i uruchomienia fabryki był wyzwaniem.
 
– Ze względu na pandemię czas potrzebny na uzyskanie niezbędnych zezwoleń znacząco się wydłużył i budowa ruszyła z miesięcznym opóźnieniem. W ciągu dwóch miesięcy udało się nam jednak postawić konstrukcję hali i pokryć ją dachem. W sumie zainstalowaliśmy 108 prefabrykowanych słupów, zużyliśmy 170 ton stali, 10 000 metrów kwadratowych blachy na pokrycie dachu oraz 2 000 m kw. wełny mineralnej na jego izolację. Obecnie trwają prace nad siecią gazową, wodną i elektryczną, systemem odzysku ciepła, wentylacją. Rozpoczął się również montaż paneli elewacyjnych. W kolejnym etapie zostanie wykonana posadzka przemysłowa. Na początku grudnia powinien rozpocząć się montaż linii technologicznych w hali produkcyjnej. Zakończenie inwestycji planowane jest trzy tygodnie później – mówi Chodecki.
 
Zespół zarządzający nową fabryką Phoenix Contact E-Mobility został już zatrudniony i obecnie pracuje w wynajmowanym biurze w centrum Rzeszowa.  Kierownik projektu, Christoph Paetzold wskazuje na zalety lokalizacji nowej fabryki.
 
 
Fot. Materiały prasowe
 
– Rzeszów to dynamiczne i szybko rozwijające się miasto z uniwersytetami i siedzibami wielu przedsiębiorstw. Region jest również znany jako „Dolina Lotnicza” ze względu na liczne firmy z tej branży ulokowane w okolicy. Mamy nadzieję, że to środowisko zapewni nam długoterminowy sukces produkcyjny – uważa Christoph Paetzold 
 
Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko, położony blisko lotniska (15 minut jazdy) i korzystający z dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej, oferuje wiele korzyści logistycznych. Obiekt położony jest przy trasie S-19, będącej częścią Via Carpatia, która docelowo połączy Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Ponadto w pobliżu znajduje się autostrada A4, łącząca południowo-wschodnią i południowo-zachodnią granicę Polski, a której przedłużenia biegną przez Niemcy na zachodzie i Ukrainę na wschodzie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy