Reklama

Biznes

Konwencja podkarpackiego PiS. “Obniżymy wiek emerytalny”

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 19.10.2015
22825_postulaty-programowe
Share
Udostępnij
Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, likwidacja gimnazjów, wsparcie przy osiedleniu w Polsce rodaków ze Wschodu, wycofanie się Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z finansowania takich filmów jak „Pokłosie”, zwiększenie puli pieniędzy na kulturę i promocję dziedzictwa narodowego oraz wartości patriotycznych, walka z umowami śmieciowymi – to niektóre propozycje PiS, o których mówiono podczas sobotniej konwencji programowej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Zaprezentowano także kandydatów do Sejmu i Senatu z Podkarpacia.
 
Prof. Józefa Hrynkiewicz, posłanka PiS i liderka listy w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, podkreśliła, że propozycje programowe tej partii w odniesieniu do systemu emerytalnego dotyczą zagwarantowania prawa (co nie jest równoznaczne z obowiązkiem) do przejścia na emeryturę kobiet, które ukończą 60. rok życia i mężczyzn, którzy ukończyli 65 lat. Po to, by – jak stwierdziła – mogli zająć się swoimi wnukami lub starymi rodzicami. Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu, lider listy PiS w okręgu krośnieńsko-przemyskim, zapowiedział wprowadzenie darmowych leków dla osób po 75. roku życia. 
 
Poseł Piotr Babinetz („czwórka” w okręgu krośnieńsko-przemyskim) stwierdził, że PiS zamierza zwiększyć w budżecie państwa pieniądze na kulturę, promocję dziedzictwa narodowego oraz wartości patriotycznych. Zapowiedział, że Polski Instytut Sztuki Filmowej będzie wspierał takie produkcje filmowe, które będą odwoływać się do polskich tradycji niepodległościowych, natomiast nie będzie miejsca na wsparcie takich filmów jak „Pokłosie”.
 
Anna Schmidt-Rodziewicz („dwójka” w okręgu krośnieńsko-przemyskim) zapowiedziała, że PiS nie pozwoli na naruszanie praw pracowników, w tym na zatrudnianie, szczególnie młodych ludzi, na umowy na czas określony, czy na tzw. śmieciówki.
 
Senator Janina Sagatowska zapowiedziała wsparcie przy osiedleniu w Polsce rodaków ze Wschodu. 
 
Witold Lechowski (nr 5 w okręgu krośnieńsko-przemyskim) mówił o likwidacji gimnazjów i przywróceniu ośmioklasowej szkoły podstawowej. Prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, a zarazem kandydat na senatora, skrytykował zbyt dużą liczbę uchwalanych przepisów. Stwierdził, że dotąd „PiS nie był pieszczochem środowisk akademickich”, ale jednocześnie dodał, że to się może zmienić. 
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy