Reklama

Biznes

Tegoroczny Kongres 590 idzie na rekord

Natalia Chrapek
Dodano: 22.08.2019
46923_dwojka
Share
Udostępnij
7 i 8 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce, już po raz czwarty odbędzie się Kongres 590, podczas którego przedstawiciele polskiego i zagranicznego biznesu będą debatować nad rozwojem gospodarki i przedsiębiorczości. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników, przekraczającej 6 tys. osób. 
 
– Popularność Kongresu 590 rośnie, bo wśród polskich przedsiębiorców istnieje duże zapotrzebowanie na spotkania i debaty, które przełamują bariery między światem biznesu i polityki – mówi Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590. 
 
Tegoroczny Kongres 590 odbędzie się 7 i 8 października. Ma być rekordowy. Już w ubiegłym roku w dyskusjach w rzeszowskiej G2A Arena wzięło udział ponad 6 tys. osób. Z danych organizatorów wynika, że wydarzenie relacjonowało aż 570 dziennikarzy, a w 104 panelach dyskutowało pół tysiąca ekspertów. W tym roku uczestników ma być jeszcze więcej, nawet do 7 tys., a wśród nich zagraniczni przedstawiciele administracji większości państw Trójmorza. 
 
W Kongresie tak jak w poprzednich edycjach wezmą udział przedsiębiorcy, menedżerowie, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych, instytucji okołobiznesowych, firm start-upowych, naukowcy, eksperci ekonomiczni, politycy i samorządowcy. Wśród tych ostatnich nie zabraknie prezydenta Andrzeja Dudy, który już po raz czwarty wręczy nagrody dla najlepszych przedsiębiorców.  
 
W tegorocznym Kongresie 590 zaplanowano dziewięć bloków tematycznych: „Nowe wyzwania”; „Przemysł, energetyka, infrastruktura”; „Elektromobilność i transport niskoemisyjny”; „Wybieram 590”; „Nowoczesny biznes – nowoczesne instytucje”; „Polska – Europa – Świat”; „Międzypokoleniowa solidarność społeczna”; „Nauka, innowacje, rewolucje” i „Zrównoważony system finansowy”. 
 
Nowością będą warsztaty nastawione na rozwiązywanie konkretnych problemów administracyjno-gospodarczych. Efekty twórczej pracy ich uczestników trafią jako postulaty do konkretnych instytucji administracyjnych. 
 
Głównym organizatorem Kongresu jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, prezesa NBP, który 10 kwietnia 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. Kongres odbywa się pod hasłem „Uwalniamy polski potencjał!”. Nawiązuje do tego liczba „590” w nazwie, która jest także początkiem każdego kodu kreskowego oznaczającego polskie produkty. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy