Reklama

Biznes

Elektromontaż buduje biurowiec. Developres chce działkę przy Słowackiego

Alina Bosak
Dodano: 06.10.2020
51775_elektromontaz
Share
Udostępnij
Charakterystyczny budynek Elektromontażu przy ul. Słowackiego w Rzeszowie może już niedługo zniknąć ze Śródmieścia. Spółka inwestuje w duży obiekt produkcyjno-biurowy przy ul. Baczyńskiego. Terenem przy ul. Słowackiego interesuje się natomiast znana firma deweloperska – DevelopRes. 
 
Władze spółki Elektromontaż Rzeszów SA nie udzielają na razie informacji o przyszłości budynku, w którym wciąż jeszcze urzędują. Nie jest jednak tajemnicą, że 3 lipca br. spółka rozpoczęła inwestycję przy ul. Baczyńskiego w Rzeszowie. Rozbudowuje tam istniejącego obiekt warsztatowy, w którego miejscu powstanie budynek biurowo-produkcyjny. Na wizualizacjach widać nowoczesną, sześciokondygnacyjną bryłę, która ma pomieścić pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne, połączoną z parterową częścią produkcyjno-magazynową.
 
Pozwolenie na budowę wydano 27 maja 2020 roku, a wykonawcą jest Resbuild. Budynek zaprojektowała pracownia ARP Manecki z Krakowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2021 roku. 
 
Stary biurowiec przy ul. Słowackiego mógłby zatem doczekać się rozbiórki. Miejsce, w którym stoi jest bardzo atrakcyjne dla potencjalnego inwestora. Znajduje się w centralnym punkcie miasta, tuż obok rzeszowskiego Rynku. Nic dziwnego, że interesuje się tymi działkami duży rzeszowski deweloper – firma DevelopRes. Informacje te potwierdziły się podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Ponieważ teren parkingu przed budynkiem Elektromontażu należy do Gminy Miasto Rzeszów, deweloper zaproponował zamianę. W zamian za ten teren chciałby oddać miastu działki przy ul. Podgórskiej na os. Zawiszy Czarnego.
 
Jak można przeczytać w projekcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości, za działki o łącznej powierzchni ok. 0,16 ha w Śródmieściu chce miastu przekazać działki  o łącznej powierzchni ok. 0,38 ha na Staroniwie. Działki oferowane przez DevelopRes obejmują publiczny teren zieleni urządzonej i plac zabaw dla dzieci na osiedlu.  
 
Rada Miasta Rzeszowa podczas sesji 29 września na zamianę się jednak nie zgodziła. – To niekorzystna propozycja – uważa Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, zaznaczając jednak, że projekt zamiany został skierowany na wspólne posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej i Komisji Gospodarki Komunalnej, która rozważy zalety i wady takiej uchwały. Sprawa pozostaje zatem otwarta i na sesję jeszcze wróci.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy