Reklama

18 lat Podkarpackiego Klubu Biznesu. Galeria fotografii

A A A
Natalia Chrapek

Dodano: 24-11-2018

Fot. Dominik Matuła

Fot. Dominik Matuła

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›
W piątek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się XIV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu, który od 18 lat działa na rzecz integracji przedsiębiorców, budując prestiż i siłę podkarpackiej przedsiębiorczości. Zrzesza ponad 300 firm, które wpływają na rozwój i promocję Podkarpacia oraz Polski. W tym roku w gali wzięło udział 500 osób. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu został założony 18 lat temu. Skupia wokół siebie najprężniej działające firmy z Podkarpacia, ale nie tylko. Do jego zadań należy m.in: organizacja usług doradczych i konsultingowych, prowadzenie szkoleń, seminariów oraz konferencji gospodarczych, a także działalność charytatywna.
 
- My, przedsiębiorcy, ciężką pracą dajemy dowód, że ma to sens. Musimy mieć wizję, wierzyć w to, co robimy, ciężko pracować i osiągać cele. To jest nasze państwo, my go razem budujemy - mówił Adam Góral, założyciel PKB i przewodniczący rady nadzorczej, największej polskiej firmy informatycznej. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu ciągle poszerza swoją działalność, a nowych firm członkowskich wciąż przybywa. 
 
- Dynamika, z jaką organizacji przybywa nowych członków jest imponująca. Zaczynaliśmy od 100 firm. W ciągu ostatnich  lat grono członków PKB powiększyło się do ponad 300 firm. Co roku dołącza do nas około 40, 50 przedsiębiorców. W ubiegłym roku podczas gali gościliśmy 450 osób, dzisiaj jest nas już o 50 więcej   – podkreślała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu. 
 
Co tydzień nowe firmy deklarują chęć dołączenia do Klubu. Także podczas Gali w G2A Arena przyjęto do grona PKB ok. 10 nowych firm. Są to m.in: Urban Project Sp. z o.o., Nosalowy Dwór Sp. z o.o., Autorud Stalowa Wola Sp. z o.o., Firma Handlowo Usługowa Patmex, Dioxid Sp. z o.o., i Effect Glass S.A.
 
 
Marek Darecki. Fot. Dominik Matuła
 
Podczas piątkowej gali Podkarpacki Klub Biznesu uhonorował statuetkami najbardziej zasłużonych przedsiębiorców. Wręczono nagrody w czterech kategoriach oraz jedno wyróżnienie. 
 
- Gala PKB to doskonała okazja, aby nagrodzić osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój naszego regionu oraz przyczyniły się do promocji Polski i Podkarpacia za granicą - mówiła Małgorzata Kucharska. 
 
Wyniki ogłosił prof. Adam Noga, przewodniczący Kapituły. Wraz z nim zasiadali w niej: prof. Antoni Magdoń, dr Krzysztof Kaszuba, dr Adam Góral, Jerzy Krzanowski, Artur Rozmus.
 
Reklama
- Podkarpacki biznes trzyma się mocno. Szczególne uznanie, że się trzymacie i nie bankrutujecie – przyznał prof. Noga. 
 
Nagrodę XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w kategorii „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia” otrzymała firma Pratt & Whitney Rzeszów S.A., która istnieje na rynku od 81 lat. Produkuje silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, a także silniki rakietowe. 
 
- Nie wszyscy na tej sali wiedzą, że prawie wszystkie silniki do myśliwców F16 wyjeżdżają z Podkarpacia - mówił Marek Darecki, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 
 
W kategorii „Innowacyjne podejście do biznesu na miarę naszych czasów” wygrała firma Fibrain sp. z o.o. z Zaczernia koło Rzeszowa. To nowoczesny polski producent i światowy dostawca w branży systemów teleinformatycznych, a także telekomunikacji światłowodowej.
 
Kolejna  nagroda w kategorii „Mecenas sportu” trafiła do firmy Handlopex S.A. Rzeszów, który jest jednym z krajowych liderów w sprzedaży opon wszelkich typów, rodzajów i przeznaczenia. Handlopex oferuje pełny asortyment opon rolniczych, przemysłowych, motocyklowych, a także szeroką gamę opon specjalistycznych. 

W ostatniej kategorii  „Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą” bezkonkurencyjna okazała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. To czołowy producent farb i lakierów w Polsce. Firma posiada w swoim asortymencie m.in: wysokiej jakości farby wewnętrzne, czy emalie do drewna i metalu. 
 
- Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą, ale bez naszych klientów nie byłoby tego sukcesu. Wierzymy, że w wielu firmach na Podkarpaciu drzemie ogromny potencjał do budowania własnych marek - podkreślała Joanna Wróbel-Lipa, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka S.A.
 
 
Józef Leśniak założyciel Automet Group. Fot. Dominik Matuła
 
Kapituła Podkarpackiego Klubu Biznesu przyznała także wyróżnienie dla firmy Automet Group sp. z o.o. Sanok za dynamiczny rozwój i innowacyjny produkt. Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny. Firma na rynku polskim działa od 1990 roku i obecnie plasuje się w czołówce firm krajowych i zagranicznych dostarczających nowoczesne rozwiązania w branży motoryzacyjnej, medycznej i wojskowej. 
 
XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu, jak co roku towarzyszyła aukcja charytatywna na rzecz dzieci z najuboższych rodzin - na sprzęt rehabilitacyjny oraz zimowy wypoczynek udało się zabrać ponad 100 tysięcy złotych.

KOMENTARZE

XIII Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

Zrzeszający 300 przedsiębiorców Podkarpacki Klub Biznesu zorganizował w...

XV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

Dokładnie 19 lat temu Adam Góral, Jerzy Krzanowski i Antoni Śliżak zainicjowali...

Kongres i Targi TSLA EXPO 2017. GALERIA FOTOGRAFII

Osiem paneli dyskusyjnych, ponad 30 prelegentów z Podkarpacia i zagranicy, ponad 70 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających, nowi członkowie przyjęci do klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, harley...

Marek Darecki: Kto dziś ma dane i potrafi je przetwarzać, będzie bogaty!

Z Markiem Dareckim, prezesem Pratt & Whitney Rzeszów oraz prezesem i założycielem Stowarzyszenia Dolina Lotnicza, rozmawia Aneta Gieroń

zobacz więcej
Reklama

Podgrzewana płyta i... Wielki remont na Stadionie Miejskim w Rzeszowie

Stadion przy ulicy Hetmańskiej wreszcie się doczekał – od kilkunastu dni trwa na nim remont generalny, który obejmuje między innymi pierwszą w historii...

Hala Uniwersytetu Rzeszowskiego prawie gotowa. W 2021 zawody

Budowa jest na ukończeniu. Zaawansowanie prac można ocenić na dziewięćdziesiąt dziewięć procent. Pozostała kwestia kosmetyki, sprzątania i montażu ostatnich elementów –...

Mimo pandemii Rzeszów buduje. A za ile sprzeda?

W maju codziennie ktoś pytał, kiedy ceny mieszkań w Rzeszowie spadną. Tymczasem obniżki objęły głównie rynek najmu, wielkich obniżek na rynku sprzedaży się nie doczekano. Do września transakcji...

Reklama

Rekordowy projekt budżetu Rzeszowa 2021 i ważne inwestycje

Aż 1,82 mld zł zamierza wydać Rzeszów w 2021 roku. Budżet miasta, nad którego projektem radni właśnie pracują w komisjach, a który trafi pod obrady rady miasta 15 grudnia...

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

Przy wejściu wchodzących wita płochliwa ośmiornica, a potem apetyt hobbystów rozbudza wielki, mieszczący 5000 l wody pokazowy zbiornik. W akwariach...

Umowa na kolej gondolową podpisana. Budowa ruszy w tym roku?

Spółka Polskie Koleje Linowe rozpoczęła starania o pozwolenie na budowę kolei gondolowej nad zaporą wodną w Solinie. Spółka poinformowała w tym tygodniu, że podpisała...

Pandemia zmieni świat i gospodarkę, co do tego nie ma wątpliwości!

Z Mariuszem Bednarzem, prezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., rozmawia Aneta Gieroń

Dzień przed końcem 2020 roku otwarto obwodnicę Dynowa

Obwodnica powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska i ma prawie 4 kilometry. Pozwala ominąć centrum Dynowa tym wszystkim kierowcom, którzy...

zobacz więcej

POLECANE

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2021-01-20 18:58
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-01-20
USD 3,7303 -0,30%
EUR 4,5237 -0,23%
CHF 4,1974 -0,37%
GBP 5,1069 +0,34%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1868,05 +1,56% [20:18]
 Ropa brent baryłka 56,11 +0,27% [20:18]
 Pallad uncja 2392,25 +1,39% [20:17]
 Platyna uncja 1117,75 +2,36% [20:18]
 Srebro uncja 25,87 +2,33% [20:18]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.