Reklama

18 lat Podkarpackiego Klubu Biznesu. Galeria fotografii

A A A
Natalia Chrapek

Dodano: 24-11-2018

Fot. Dominik Matuła

Fot. Dominik Matuła

ZDJĘCIA

zobacz wszystkie ›
W piątek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się XIV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu, który od 18 lat działa na rzecz integracji przedsiębiorców, budując prestiż i siłę podkarpackiej przedsiębiorczości. Zrzesza ponad 300 firm, które wpływają na rozwój i promocję Podkarpacia oraz Polski. W tym roku w gali wzięło udział 500 osób. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu został założony 18 lat temu. Skupia wokół siebie najprężniej działające firmy z Podkarpacia, ale nie tylko. Do jego zadań należy m.in: organizacja usług doradczych i konsultingowych, prowadzenie szkoleń, seminariów oraz konferencji gospodarczych, a także działalność charytatywna.
 
- My, przedsiębiorcy, ciężką pracą dajemy dowód, że ma to sens. Musimy mieć wizję, wierzyć w to, co robimy, ciężko pracować i osiągać cele. To jest nasze państwo, my go razem budujemy - mówił Adam Góral, założyciel PKB i przewodniczący rady nadzorczej, największej polskiej firmy informatycznej. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu ciągle poszerza swoją działalność, a nowych firm członkowskich wciąż przybywa. 
 
- Dynamika, z jaką organizacji przybywa nowych członków jest imponująca. Zaczynaliśmy od 100 firm. W ciągu ostatnich  lat grono członków PKB powiększyło się do ponad 300 firm. Co roku dołącza do nas około 40, 50 przedsiębiorców. W ubiegłym roku podczas gali gościliśmy 450 osób, dzisiaj jest nas już o 50 więcej   – podkreślała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu. 
 
Co tydzień nowe firmy deklarują chęć dołączenia do Klubu. Także podczas Gali w G2A Arena przyjęto do grona PKB ok. 10 nowych firm. Są to m.in: Urban Project Sp. z o.o., Nosalowy Dwór Sp. z o.o., Autorud Stalowa Wola Sp. z o.o., Firma Handlowo Usługowa Patmex, Dioxid Sp. z o.o., i Effect Glass S.A.
 
 
Marek Darecki. Fot. Dominik Matuła
 
Podczas piątkowej gali Podkarpacki Klub Biznesu uhonorował statuetkami najbardziej zasłużonych przedsiębiorców. Wręczono nagrody w czterech kategoriach oraz jedno wyróżnienie. 
 
- Gala PKB to doskonała okazja, aby nagrodzić osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój naszego regionu oraz przyczyniły się do promocji Polski i Podkarpacia za granicą - mówiła Małgorzata Kucharska. 
 
Wyniki ogłosił prof. Adam Noga, przewodniczący Kapituły. Wraz z nim zasiadali w niej: prof. Antoni Magdoń, dr Krzysztof Kaszuba, dr Adam Góral, Jerzy Krzanowski, Artur Rozmus.
 
Reklama
- Podkarpacki biznes trzyma się mocno. Szczególne uznanie, że się trzymacie i nie bankrutujecie – przyznał prof. Noga. 
 
Nagrodę XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w kategorii „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia” otrzymała firma Pratt & Whitney Rzeszów S.A., która istnieje na rynku od 81 lat. Produkuje silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, a także silniki rakietowe. 
 
- Nie wszyscy na tej sali wiedzą, że prawie wszystkie silniki do myśliwców F16 wyjeżdżają z Podkarpacia - mówił Marek Darecki, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 
 
W kategorii „Innowacyjne podejście do biznesu na miarę naszych czasów” wygrała firma Fibrain sp. z o.o. z Zaczernia koło Rzeszowa. To nowoczesny polski producent i światowy dostawca w branży systemów teleinformatycznych, a także telekomunikacji światłowodowej.
 
Kolejna  nagroda w kategorii „Mecenas sportu” trafiła do firmy Handlopex S.A. Rzeszów, który jest jednym z krajowych liderów w sprzedaży opon wszelkich typów, rodzajów i przeznaczenia. Handlopex oferuje pełny asortyment opon rolniczych, przemysłowych, motocyklowych, a także szeroką gamę opon specjalistycznych. 

W ostatniej kategorii  „Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą” bezkonkurencyjna okazała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. To czołowy producent farb i lakierów w Polsce. Firma posiada w swoim asortymencie m.in: wysokiej jakości farby wewnętrzne, czy emalie do drewna i metalu. 
 
- Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą, ale bez naszych klientów nie byłoby tego sukcesu. Wierzymy, że w wielu firmach na Podkarpaciu drzemie ogromny potencjał do budowania własnych marek - podkreślała Joanna Wróbel-Lipa, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka S.A.
 
 
Józef Leśniak założyciel Automet Group. Fot. Dominik Matuła
 
Kapituła Podkarpackiego Klubu Biznesu przyznała także wyróżnienie dla firmy Automet Group sp. z o.o. Sanok za dynamiczny rozwój i innowacyjny produkt. Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny. Firma na rynku polskim działa od 1990 roku i obecnie plasuje się w czołówce firm krajowych i zagranicznych dostarczających nowoczesne rozwiązania w branży motoryzacyjnej, medycznej i wojskowej. 
 
XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu, jak co roku towarzyszyła aukcja charytatywna na rzecz dzieci z najuboższych rodzin - na sprzęt rehabilitacyjny oraz zimowy wypoczynek udało się zabrać ponad 100 tysięcy złotych.

KOMENTARZE

XIII Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

Zrzeszający 300 przedsiębiorców Podkarpacki Klub Biznesu zorganizował w...

Kongres i Targi TSLA EXPO 2017. GALERIA FOTOGRAFII

Osiem paneli dyskusyjnych, ponad 30 prelegentów z...

II Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2018. Szykujcie się na wydarzenie!

Największe na Podkarpaciu wydarzenie dla firm z branż automotive, transport i logistyka, auto-flota oraz automatyka przemysłowa – Kongres i Targi TSLA...

Firmy z "Aeropolis" muszą podbijać europejskie, a najlepiej globalne rynki!

Rozmowa z Mariuszem Bednarzem, prezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

zobacz więcej
Reklama

Wielkie otwarcie salonu Iveco w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

W piątek, 12 października odbyło się oficjalne...

10. urodziny VIP Biznes&Styl. GALERIA FOTOGRAFII

W tym roku Gala VIP była wyjątkowa - magazyn VIP Biznes&Styl...

Gala XVII Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej [ZDJĘCIA]

18 października br. w Sali Kongresowej G2A...

Rada Miasta Rzeszowa. Nazwiska nowych radnych

Najwięcej, bo aż 12 radnych do nowej Rady Miasta Rzeszowa wprowadził Komitet Rozwój Rzeszowa. 9 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, to o jeden mandat mniej niż w dotychczas, a 4 osoby zasiądzie...

Tadeusz Ferenc po raz piąty prezydentem Rzeszowa

Według nieoficjalnych danych z 84 na 94 komisje wyborcze w Rzeszowie w I turze wygrał Tadeusz Ferenc, na którego zagłosowało 63, 8 proc. wyborców. Na Wojciecha Buczaka z PiS głos oddało 28,2 proc...

VIP Biznes&Styl ma 10 lat - Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2018

10. urodziny magazyn VIP Biznes&Styl świętował w sobotę, 17 listopada w Filharmonii Podkarpackiej. Setki gości ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury uświetniły...

Reklama

Pociąg z Przemyśla do Berlina już od 9 grudnia. Ceny od 160 zł

W nowym rozkładzie PKP Intercity, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia będzie można dojechać z Przemyśla do Berlina pociągiem IC "Przemyślanin". Wagony będą...

Nadbereżny świetnie, ale wynik PiS w Stalowej Woli gorszy niż 4 lata temu

Dane z 90 proc. obwodowych komisji wyborczych świadczą o tym, że Lucjusz Nadbereżny, kandydat PiS, zdobył ponad 70 proc. głosów i zostanie prezydentem...

Sejmik Województwa Podkarpackiego. Nazwiska wszystkich radnych

Znamy już nazwiska nowych radnych sejmiku województwa podkarpackiego! Jak wyglądają wyniki w wyborach samorządowych 2018 na Podkarpaciu? W sejmiku województwa PiS wygrał...

Ewakuacja w Galerii Rzeszów. Zawalił się sufit

W niedzielę około godz. 11 w salonie odzieżowym „Szachownica” na I piętrze Galerii Rzeszów zawalił się podwieszany sufit o wymiarach ok. 40 na 50 m. 7 osób zostało rannych, 6 trafiło do szpitala...

Apart Hotel 12, Restauracja Podpromie, Wake Up Coffe. Najlepsze miejsce na konferencje i spotkania biznesowe

Spotkania biznesowe, konferencje i szkolenia wymagają szczególnej oprawy i kompleksowej...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Biznes&Styl Nr. 59

VIP Biznes&Styl Nr. 59
w numerze m.in.:

VIP Biznes&Styl Nr. 59 • Sprężyny gazowe z FA Krosno • Ratowanie cerkwi w Baligrodzie • Lasowiak, co leczy serca i rozwija nowe technologie • Japońskie roboty i ręczna robota w Hucie Szkła w Jaśle • 100 lat niepodległej Polski
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-12-10 09:49
WIG 57913.81 -0,46%
WIG20 2269.97 -0,51%
mWIG40 3993.47 -0,02%
sWIG80 10941.92 +0,03%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-12-07
USD 3,7694 -0,40%
EUR 4,2845 -0,17%
CHF 3,7924 -0,08%
GBP 4,8084 -0,28%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1253,70 -0,03% [09:38]
 Ropa brent baryłka 62,08 +1,26% [09:38]
 Pallad uncja 1164,60 -0,58% [09:35]
 Platyna uncja 791,05 -0,41% [09:38]
 Srebro uncja 14,67 -0,27% [09:38]
Wspierane przez Money.pl
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Cegielniana 18c/3, 35-310 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.