Reklama

Dom

Panel efektowny jak deska

Artykuł sponsorowany
Dodano: 27.05.2014
12606_Fotolia_46625679_Subscription_Monthly_XXL-Resizer-1200Q100
Share
Udostępnij
Drewniana elewacja domu lub wykonane z drewnianych desek detale architektoniczne zawsze prezentują się atrakcyjnie. Ale decydując się na naturalne surowce trzeba liczyć się z tym, że są dość kosztowne, wymagające stałej konserwacji i do tego jest to materiał łatwopalny. Jednak można znaleźć złoty środek, czyli połączyć estetykę drewna i równocześnie uniknąć dodatkowej pracy przy pielęgnacji elewacji. Wystarczy zastosować nowoczesne panele elewacyjne, które Greinplast oferuje aż w 24 kolorach, w wersjach satynowej i z połyskiem. 
 
Również wśród materiałów stosowanych na fasadach naszych domów obowiązują trendy. To, co było modne przed kilkoma laty, dziś nie budzi zainteresowania klientów. Nic więc dziwnego, że tradycyjne materiały elewacyjne odchodzą powoli w zapomnienie, a klienci szukają rozwiązań nietuzinkowych. – Od pewnego czasu na elewacjach zaczęły pojawiać się deski, które sprawdzają się zarówno na budynkach o tradycyjnej, jak i nowoczesnej architekturze – mówi Jan Pilch, doradca techniczny w Greinplast. – Jednak drewno, choć piękne samo w sobie, wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, które utrzymają deski w doskonałym stanie i sprawią, że budynek będzie wyglądał atrakcyjnie przed dłuższy czas. Istotną kwestią jest też niepalność. Wszystkie elewacje muszą spełniać parametr NRO, czyli nierozprzestrzeniające ogień. W przypadku naturalnych desek jest to trudne do uzyskania. Problemem są też kwestie techniczne, ponieważ stosowanie naturalnego drewna na elewacji wymaga specjalnego systemu montażu.
 
Panel elewacyjny – ładny i praktyczny
 
Ładna elewacja, profesjonalnie wykonana, z kolorem dobranym do okien i drzwi, a także do bryły budynku, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Czasem zwykły, prosty dom, staje się wyjątkowy i niepowtarzalny, zwraca na siebie uwagę. Właściciele domów nie chcą, by ich dom był podobny do setek innych, chcą go wyróżnić. Dlatego też wciąż poszukiwane są nowe materiały, które stosuje się na fasadach budynków. Drewno jest materiałem ponadczasowym, w ostatnich latach docenianym coraz bardziej. Ale niestety, niektóre jego cechy są postrzegane jako wady, dlatego też na rynku dostępne są materiały, które imitują drewno. Na zewnętrznych ścianach wspaniale sprawdzają się panele elewacyjne – lekkie, wytrzymałe, proste w montażu, trwałe i bardzo efektowne. – Okładziny elewacyjne idealnie odzwierciedlają strukturę naturalnego drewna. Specjalne panele o długości 2 metrów i szerokości od 16 do 20 cm klejone są bezpośrednio na warstwę zbrojącą. Różna szerokość paneli pozwala osiągnąć różne efekty – deskę lub też bala ciosanego. W ten sposób ze zwykłego murowanego domu można zrobić drewnianą góralską chatę. Zaletą tego systemu jest całkowite bezpieczeństwo, ponieważ jest on niepalny, oraz niezwykle prosty montaż. Panele nie powodują także dodatkowego obciążenia na elewacji, co jest istotne, ponieważ na ociepleniu styropianowym nie powinno wieszać czy też przyklejać elementów, które powodują znaczne obciążenie takich powierzchni – wyjaśnia Jan Pilch.
 
Metamorfoza domu
 
Panele elewacyjne imitujące drewno są ogromnie popularne, cieszą się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości, którzy poszukują rozwiązań nowoczesnych i niebanalnych. Dotychczas w ofercie Greinplastu panele elewacyjne były dostępne w sześciu kolorach. Była to typowa kolorystyka, bardzo tradycyjna. Ale wraz z początkiem sezonu firma wprowadza specjalną kolorystykę. – Będą to 24 kolory w dwóch stopniach połysku, w satynie i pełnym połysku – mówi Paweł Mucha z Greinplastu. – Cała szeroka gama kolorów powstała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Barwy tych desek odzwierciedlają strukturę i koloryt naturalnego drewna. Są więc panele imitujące palisander, klon srebrny, brzozę polarną, jesion bielony, orzech szary, dąb węgierski, modrzew syberyjski, cyprys egejski, gruszę afrykańską, dziką wiśnię, czarną olchę czy ciemny mahoń. Nazewnictwo nie jest przypadkowe i faktycznie nawiązuje do naturalnych kolorów tych drzew. Wszystkie 24 odcienie są dostępne w wersji z połyskiem oraz satynowej. 
 
Panele elewacyjne są tak wszechstronnym materiałem, że można je stosować w różnorodny sposób. Zazwyczaj nie wykonuje się z nich całych elewacji, aczkolwiek nie ma przeciwwskazań, by to zrobić. Najczęściej są one tylko częścią całej elewacji, elementem dekoracyjnym, wykończeniem detali architektonicznych. Bardzo często przyklejane są np. między oknami, co daje niezwykle ciekawe efekty estetyczne. Połączone z innymi materiałami elewacyjnymi świetnie z nimi współgrają, nie przytłaczają całości. Mogą stanowić kontrast do całości elewacji lub ją uzupełniać. – A bogata paleta kolorów pozwala stworzyć niepowtarzalną elewację naszego domu. Dzięki nim fasady wyglądają bardzo nowocześnie, szczególnie że dostępne są panele w odcieniach szarości, które są obecnie bardzo popularne i poszukiwane przez właścicieli domów oczekujących czegoś innego niż standardowe kolory – mówi Paweł Mucha. 
 
GREINPLAST Sp.z o.o.
Krasne 512 b, 36-007 Krasne
 
Dział Sprzedaży
tel.: (0 17) 77 13 551-555
fax: (0 17) 77 13 550
e-mail: krasne@greinplast.pl
 
Sekretariat
tel.: (0 17) 77 13 500, 501
fax: (0 17) 77 13 590
e-mail: sekretariat@greinplast.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy