Reklama

Farby najnowszej generacji

A A A
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano: 13-01-2015

Farby najnowszej generacji
Nowoczesne technologie w farbach, którymi malujemy ściany najróżniejszych wnętrz? Ależ oczywiście. To dzięki najnowszym rozwiązaniom farby mają piękne, głębokie barwy, są wygodne w zastosowaniu, a usunięcie z nich nawet najtrudniejszych zabrudzeń, nie sprawia żadnych trudności. Te technologie w swoich produktach stosuje firma Greinplast w właśnie wprowadza na rynek kolejne farby do wnętrz, które spełniają najwyższe wymagania Klientów. 
 
Dziś farba nie może tylko dość dobrze pokrywać powierzchnie i mieć ładny kolor. Obecnie tym produktom stawiane są bardzo wysokie wymagania i aby je spełniać producenci muszą nieustannie poszukiwać nowych rozwiązań, które pozwolą im sprostać. Greinplast właśnie rozszerza swoją ofertę o nowe farby, które wykorzystując najnowsze technologie, spełniają oczekiwania ze strony wykonawców, jak i właścicieli domów lub budynków, w których te farby są stosowane. 
 
Farby eliminujące wszelkie problemy
 
W zeszłym roku na rynku pojawiła się nowa kolekcja gotowych farb z logo Greinplastu – „Klasycznie i elegancko”. Nowy produkt został przyjęty bardzo pozytywnie, a jego wysoką jakość zweryfikowali klienci i wykonawcy. Kolejnym krokiem firmy było wprowadzenie na rynek małych, 1-litrowych opakowań tej kolekcji. – Pomysł ten również bardzo się spodobał, klienci są bardzo zadowoleni, ponieważ takim opakowaniem można pomalować nawet 14 metrów kwadratowych powierzchni przy jednej warstwie. Takim jednolitrowym opakowaniem można pomalować np. jedną ścianę pokoju na inny kolor, bez potrzeby kupowania większych opakowań, 2,5- czy też 5-litrowych – tłumaczy Paweł Mucha z firmy Greinplast.
 
W najbliższym czasie firma uzupełni swoją ofertę o kolejne farby. Obok dostępnych: farby podkładowej akrylowej, akrylowej nawierzchniowej odpornej na szorowanie, lateksowej matowej, lateksowej satynowej, czyli z półpołyskiem, a także gotowych kolorów w kolekcji „Klasycznie i elegancko”, pojawią się zupełnie nowe produkty. – Będą to: farba gruntująca lateksowa, której brakowało w naszej ofercie, a zapotrzebowanie na nią jest dość duże – dodaje Paweł Mucha. – Farba ta będzie parametrami przewyższała dostępną do tej pory farbę podkładową i będzie dopełnieniem naszej oferty farb lateksowych. Będzie charakteryzowała się bardzo dużą przyczepnością oraz bardzo wysokim stopniem krycia. Farba ta posiada pewien przydatny „gadżet” – podczas malowania będzie miała delikatny niebieskawy kolor, a po wyschnięciu będzie biała. To rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku malowania szpachlowanych ścian, które są białe. Nanosząc białą farbę, wykonawca nie zawsze widzi, czy powierzchnia została dokładnie zagruntowana. A dzięki delikatnie niebieskawemu odcieniowi malujący będzie widział, gdzie przebiega granica pomiędzy częścią pomalowaną i jeszcze nie pomalowaną. Z pewnością będzie to efekt bardzo przydatny. 
 
Reklama
Kolejną farbą, która uzupełni obecną ofertę, będzie farba antyrefleksyjna. Będzie ona rozwiązaniem problemów pojawiających się przy bardzo dużych i bardzo dobrze doświetlonych powierzchni, np. ścian lub sufitów dodatkowo oświetlanych. Po pomalowaniu zwykłymi farbami niekiedy pojawiają się niepożądane efekty w postaci smug po wałkach, widać łączenia, zdarzają się również niedociągnięcia. Ten problem można wyeliminować praktycznie w stu procentach, stosując farby o bardzo głębokim stopniu matu. Powierzchnie pomalowane farbą antyrefleksyjną są jednolite, a o dotychczasowych problemach wykonawcy oraz klienci mogą już zapomnieć. Farba będzie sprzedawana w systemie barwienia NCS, a więc klienci będą mogli wybierać spośród 980 kolorów w standardzie. – Ale nie będzie żadnych ograniczeń kolorystycznych, ponieważ będziemy mogli przygotować każdy oczekiwany przez klienta kolor. Tego typu farba była już stosowana na sufitach galeriach handlowych, które malowano np. na czarno. Dzięki głębokiemu stopniowi matu naszej farby udało się uniknąć smug i cieni – dodaje Paweł Mucha.
 
Kolorowe ściany bez plam
 
Nowością w gamie propozycji Greinplastu będzie farba ceramiczna oferowana w gotowych kolorach. Farba ceramiczna to obecnie najbardziej odporny na zabrudzenia i szorowanie produkt. Dotychczas nie wymyślono nic trwalszego, czym można by pomalować ściany i zmywać z nich najróżniejsze zabrudzenia. W składzie farby są specjalne dodatki, które sprawiają, że bardzo łatwo można usuwać z powierzchni nią pomalowanych nietypowe zabrudzenia, czyli np. plamy po czerwonym winie, po kawie, po tłustych olejkach, a także po długopisach czy grafitowych ołówkach. To plamy niezwykle trudne do usunięcia, nawet z farb odpornych na szorowanie, ale dzięki składnikom farby ceramicznej jest to zdecydowanie łatwiejsze. 
 
Farba będzie oferowana w opakowaniach 2,5- oraz 1-litrowych, natomiast gama kolorystyczna obejmie 50 barw. – Będzie to pewnego rodzaju uzupełnienie kolekcji „Klasycznie i elegancko”, ale na zasadzie kontrastu. Na razie nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, chcemy, by była to niespodzianka, ale staramy się, by było to coś bardzo nowoczesnego. Wśród 50 odcieni będzie sporo beżów, będą też kolory żywe o wysokim stopniu nasycenia – zdradza Paweł Mucha. 
 
Niezwykle ważną cechą tego produktu jest wspomniana odporność na szorowanie. Jednak trzeba pamiętać, że zapewnianą przez producenta jakość osiąga się przy dwukrotnym malowaniu. By parametry dotyczące szorowalności były zachowane, wymagana jest grubość warstwy ok 200 mikrometrów, a tę osiąga się malując powierzchnię gładką dwa razy. A czym można czyścić zabrudzoną ścianę? Farba ceramiczna jest odporna na typowe środki czyszczące, oczywiście nie mogą to być preparaty działające bardzo agresywnie, zawierające kwasy. Natomiast popularne środki są zupełnie bezpieczne dla pomalowanych powierzchni. 
 
Farby oferowane przez Greinplast doskonale nadają się też do samodzielnego malowania, ponieważ są bardzo łatwe w zastosowaniu. Zostało to potwierdzone w przypadku kolekcji „Klasycznie i elegancko”, ponieważ jest to farba bardzo wygodna, a do malowania wystarczą typowe narzędzia malarskie, zatem każdy może sobie z nimi poradzić. 

KOMENTARZE

Reklama

Porządek w domu, czyli jak przechowywać rzeczy

Porządek w szafie, szufladach kuchennych i na biurku...

Jak poprawnie wykonać bruzdowanie pod instalację

Jak poprawnie wykonać bruzdowanie pod instalacje...

Światowa premiera produktu Marma Polskie Folie na Expo Dom w Rzeszowie

Marma Polskie Folie opatentowała rewolucyjny materiał izolujący do nowoczesnych konstrukcji dachowych. Światowa premiera produktu odbędzie się podczas Podkarpackich...

Murować spoiną tradycyjną czy cienkowarstwową?

Nowoczesny sposób murowania polega na wykorzystywaniu spoin cienkowarstwowych. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko mostków termicznych oraz przyspieszyć prace budowlane. Czy spoina cienkowarstwowa...

Segregacja śmieci - o czym warto pamiętać

Od początku 2020 roku jesteśmy zobowiązani do segregacji śmieci na nowych zasadach. Ponieważ segregujemy inaczej niż w poprzednich latach, należy zapoznać się z wytycznymi i ściśle ich przestrzegać. Ponieważ...

Reklama

Metanizacja, czyli nowa metoda recyklingu bioodpadów

Bioodpady mogą i powinny być podawane recyklingowi, który przekształci je w zieloną energię oraz naturalny nawóz. Niestety, gospodarowanie tymi odpadami nadal nie jest efektywne. Metanizacja...

Pastelowy neo mint - modny trend we wnętrzach

Pastelowy kolor neo mint to gorący trend wnętrzarski w tym sezonie. Jest lekki i orzeźwiający i wprowadza nutę świeżości. Świetnie się komponuje z innymi kolorami. Nadaje się na ściany i w formie dodatków...

Oryginalna kuchnia - jak ja zaaranżować?

Urządzając kuchnię warto pomyśleć na wyjątkowy design. Nawet utrzymane w stonowanej kolorystyce wnętrza dużo zyskają, gdy przełamiemy je oryginalnym dodatkiem lub kolorem, otrzymując nietuzinkowy efekt. Oryginalną...

Trwają targi budowlane. Prawie 200 wystawców, konkursy i rabaty

Europejskie premiery nowoczesnych rozwiązań w budownictwie, wartościowe dyskusje ekspertów z branży budowlanej i okołobudowlanej oraz wysokie rabaty dla zwiedzających...

Jak dobrze izolować kanały wentylacyjne

Jak dobrze izolować kanały wentylacyjne, aby zredukować hałas i ochronić przed kondensacją pary wodnej? Jakich produktów użyć, by montaż przebiegał szybko i sprawnie? Zanim przystąpimy do prac lub powierzymy...

zobacz więcej

POLECANE

RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.