Opracowała: Idalia Stochla
Dodano: 26-10-2018
Dzięki szablonom tworzywowym w szybki i wygodny sposób oznaczymy otwory potrzebne zamontowania prowadnic raz mocowań frontów szuflad. System pozwala na instalację szuflad w czterech różnych wariantach. Dodatkowo na odwrocie szablonu znajdują się informację, jak zamontować szuflady o nietypowych wymiarach.
Szablony tworzywowe znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę oraz minimalizują szanse popełnienia błędu przy ustalaniu miejsc na otwory.
Krok 1
Dzięki szablonom w bardzo szybki i wygodny sposób oznaczymy otwory potrzebne do oznaczenia i zamontowania prowadnic oraz mocowań frontów szuflad. System pozwala na instalację szuflad w czterech różnych wariantach. Dodatkowo na odwrocie szablonu znajdują się informację, jak zamontować szuflady o nietypowych wymiarach.
Pierwszy szablon służy do oznaczenia otworów w korpusie o wysokości 720 mm wykonanym z płyty o grubości 18 mm. Montujemy wariant 2 plus 1, czyli dwie wysokie szuflady i jedną niską. Szablon przykładamy do wewnętrzne płaszczyzny boku opierając go na dolnym wieńcu. Wyrównujemy do krawędzi korpusu. Na szablonie odnajdujemy otwory dla wybranego układu szuflad i poprzez te otwory oznaczamy miejsca, w których przykręcimy prowadnicę. To samo robimy na przeciwległym boku korpusu.
Krok 2
Następny krok to narysowanie linii i przykręcenie prowadnicy. Teraz potrzebujemy kątownika, prowadnicy i wkrętarki. Przykładamy kątownik do pierwszego oznaczonego punktu i rysujemy linię. Linia, którą przed chwilą narysowaliśmy, przecina kolejne otwory prowadnicy. Wiemy już więc, gdzie należy ją przykręcić.
- Jeśli w trakcie użytkowania pojawi się potrzeba zwiększenia udźwigu szuflady, to system pozwala na zamontowanie dedykowanej prowadnicy na tym samych otworach – zauważa Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych Häfele.
Krok 3
Złożymy teraz boki szuflady z dnem oraz plecami. Warto pamiętać, że dno i plecy szuflady docinamy do tej samej szerokości, oraz że wysokość szuflady z relingiem to 157 cm. Wszystkie informacje znajdują się na odwrocie większego szablonu. Teraz wkręcamy wkręty.
Krok 4
Do przygotowania zostały fronty. Do ich instalacji wykorzystujemy drugi szablon. Pierwsze otwory oznaczamy w dolnej części frontów. natomiast wyżej oznaczamy otwór do instalacji relingu. Wywiercamy otwory. Aby zamontować fronty i relingi, wystarczy je przyłożyć do otworów i przykręcić wkrętami.
Krok 5
Czas na założenie szuflad na prowadnice. Nakładamy i dosuwamy szufladę do końca. Kiedy to zrobimy, szuflada powinna kliknąć. Czynność powtarzamy, aż usłyszymy drugie kliknięcie. Przechodzimy piętro wyżej i powtarzamy.
Krok 6
Przechodzimy do instalacji frontów na zamontowanych uprzednio szufladach. Wysuwamy lekko dolną szufladę i i przykładamy front. Po dociśnięciu powinien kliknąć. Czynność powtarzamy z kolejnymi szufladami. Montaż relingów wymaga jedynie zaczepienia do uchwytu, który jest zamontowany w górnej części szuflady, oraz połączenia go z mocowaniem przykręconym do frontu.
- Na koniec szafka może potrzebować drobnego doregulowania. Dzięki prostemu systemowi wyrównamy nałożenie na boki korpusu oraz wykalibrujemy wkrętarką szczeliny pomiędzy szufladami. W szufladach Moovit MX dostęp jest od góry, co bardzo ułatwia regulację – mówi Michał Kichler.
Tagi: fronty, montaż, montaż szuflady, prowadnice, szablon, wkręty
KOMENTARZE
Drabiny pionowe rozwiązaniem na brak przestrzeni
Drabiny pionowe to jedno z nielicznych rozwiązań, które...
Z dokarmianiem ptaków poczekaj na mrozy
Ptaki dokarmiajmy dopiero, kiedy nadejdą mrozy, wiatry i śnieg. Inaczej...
Trendy 2021. Jakie drzwi będą modne w nowym roku?
Każdej jesieni zarówno profesjonaliści, jak i...
Kredyt hipoteczny na remont
Kredyt hipoteczny na remont jest możliwy, choć zazwyczaj o takim rodzaju finansowania myślimy...
Domy coraz bardziej energooszczędne. Od 2021 roku wyższe wymagania
Rok 2021 przynosi ze sobą zmianę warunków technicznych, czyli wymagań, które będą musiały spełniać wszystkie nowopowstające czy modernizowane budynki. Znowelizowane...
Jaki wąż do wody i ścieków sprawdzi się w konkretnej instalacji? Sprawdź dostępne rozwiązania
Układy hydrauliczne występują niemal wszędzie - zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak...
Rośnie rynek materacy w Polsce. Po jakie materace najchętniej sięgają nad Wisłą?
Ze statystyk sprzedaży wynika, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej materacy. Z czego to wynika? Czym się kierują przy...
Kalendarz biodynamiczny - lepsze zbiory w pełni czy nowiu Księżyca?
Zbiory naszych plonów zależą od tego, czy Księżyc wznosi się lub opada. Wznoszący księżyc wyciąga soki ku górze rośliny, gdzie kumulują się, a opadający...
Kabiny prysznicowe - poznaj najpopularniejsze modele i sprawdź, które z nich najlepiej spełnią Twoje potrzeby
Łazienki Polaków z roku na rok są coraz ładniejsze. Przemyślana kolorystyka...
Drzwi tarasowe - odstawne-przesuwne, uchylne?
Duże przeszklenia cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem bo przecież kto z nas nie chciałby móc cieszyć się pięknym widokiem zza swoich drzwi tarasowych popijając poranną kawę. Wybór odpowiedniej...
Mieszkanie 3.0 - w czasach pandemii i pracy w domu funkcjonalność jeszcze ważniejsza
Użyteczność i funkcjonalność nabrały w kończącym się roku jeszcze większego znaczenia. To przełoży się na następny...
Najpopularniejsze układy mieszkań pod inwestycje
Zakup mieszkania pod inwestycję to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą racjonalnie dysponować swoimi pieniędzmi. Regularny czynsz płacony przez lokatorów może okazać się sporym zastrzykiem...