O sobie:
Trener, coach, mówca motywacyjny Specjalizuje się m.in. w dziedzinach: sprzedaży, negocjacji, przywództwa, motywacji i rozwoju osobistego. Pomaga sięgać ludziom po swoje cele, motywuje i inspiruje. Mocno wierzy, że marzenia mają moc.
O blogu:
Inspirujące, motywujące, prawdziwe i odważne - takie tematy będą poruszane. Tematem głównym bloga będą zagadnienia z dziedziny sprzedaży, negocjacji i wywierania wpływu. Przedstawione będą skuteczne techniki wykorzystywane przez doświadczonych handlowców, mówców, prezenterów i osób nastawionych na efekt. Bo czy to w życiu prywatnym czy zawodowym liczy się właśnie to jak efektywny jesteś i co konkretnego zrobiłeś. Zdradzę również niektóre przydatne elementy rozwoju osobistego, by każdy mógł wziąć coś dla siebie i od razu mógł to wykorzystać. Pokażę również jak w znacznym stopniu kreować swoje życie, jak je zmieniać na lepsze, jak odkrywać nowe doświadczenia i osiągać zamierzone cele.
Nierówna walka!
Dodano: 28-01-2014
Codziennie podejmujesz decyzje. Decyzje, które determinują to gdzie właśnie jesteś. Budzisz się rano i podejmujesz akcję. Cały dzień decydujesz o tym co robisz. Czasem żałujesz, że akurat tak postąpiłeś a czasem jesteś z siebie dumny.
Zadzwonić do klienta, zrobić ofertę, porozmawiać z kimś o tym nieprzyjemnym temacie? Czy dać z siebie jeszcze więcej, czy dam rade? Ta walka z samym sobą trwa cały czas. Gdy jest Ci bardzo zimno a wcześniej zaplanowałeś trening na siłowni to część Ciebie głośno krzyczy: Nie idź dziś, jutro też jest dzień. Przykładów można mnożyć. Nierówność walki polega na tym, że większość naszego życia słyszymy i mówimy: „Nie zrobię, nie potrafię, jutro zacznę, nie nadaje się”.Słyszymy to najpierw od środowiska a później to samo słyszymy już jako nasz własny, wewnętrzny głos.
Mamy koniec stycznia. Ciekaw jestem ilu postanowień noworocznych jeszcze się trzymasz. Badania pokazują, że w pierwszym miesiącu od rozpoczęcia realizacji postanowień ok. 25% rezygnuje. Finalnie tylko 8% wytrwałych osób osiąga sukces. Jak więc wygrać w walce nierównych szans? Powiedziałbym, że tak samo jak zjeść słonia - Małą łyżeczką.
Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać to odpowiedzieć sobie na pytanie: Z czego jestem dumny? Wtedy zmienimy filtry postrzegania świata. Nagle po wypisaniu 10 rzeczy, z których jesteś dumny zaczniesz zauważać rzeczy, które faktycznie zrobiłeś dobrze. Wybierz sobie teraz jedną dziedzinę, w której chciałbyś wygrywać tą walkę. Może to być kolejny cel, np. będę biegał 5 km dziennie. Zrób teraz wszystko, żeby to zrobić. Wygrywaj tak często aż wejdzie Ci to w nawyk i następnie wprowadź sobie kolejny. Błędem będzie wprowadzać, zmieniać wiele rzeczy na raz. To tak jakbyś chciał wejść na Mount Everest nie będąc nigdy w Bieszczadach czy Tatrach. Nie bierz na siebie zbyt dużo na początek. Zacznij od małych kroków. Doceniaj siebie za wygraną każdego dnia.
Pamiętaj, że czasem świat, który postrzegamy nie zawsze jest taki straszny, na jaki wygląda. Dawid wygrał z Goliatem wierząc, że jest w stanie tego dokonać. Henry Ford zdobył się na odwagę i wiarę, mimo nieprzychylnemu środowisku. Jan Mela, mimo niepełnosprawności, zdobył 2 bieguny w jednym roku.
Bądź świadomy swoich decyzji. Podejmuj wyzwania każdego dnia i baw się przy tym dobrze.
Zostaw komentarz pod tym wpisem na temat tego, jakie trudności napotykasz w trakcie realizacji Twoich postanowień noworocznych lub celów a może będę w stanie Ci pomóc.
Pozdrawiam i powodzenia w drodze na własne szczyty.