O sobie:
Z wykształcenia filmoznawca i dr nauk o sztuce, z zawodu dziennikarka w Polskim Radiu Rzeszów.
Na co dzień matkuję bliźniakom, a one dorastają w tempie zawrotnym, czemu nie mogę się nadziwić. W wolnym czasie odkrywam uroki pielęgnacji azalii i uprawy cukinii. Odkąd pamiętam jestem feministką, co ani nie przeszkodziło mi w życiu rodzinnym, ani nie powoduje, że w domu śpię na kurzu :)
O blogu:
To już niestety zamierzchłe czasy, kiedy oglądałam kilka filmów pod rząd. I choć kino to wciąż dla mnie medium najważniejsze, to kiedy doba się kurczy, tytuły trzeba wybierać starannie. Z ?Bitwy pod Wiedniem? z premedytacją rezygnuję, tu będę pisać o dobrym kinie, bo na złe coraz bardziej szkoda mi czasu. A że nie samy kinem człowiek żyje, o wartych obejrzenia spektaklach i wystawach też milczeć nie będę.
Z czym nam do twarzy. Przymierzanie obrazów w BWA Rzeszów
Dodano: 17-12-2012
Stanisław Świeca, grafik z Niska (poza tym, że sam tworzy, prowadzi zajęcia z grafiki dla dzieci z Zarzecza. To ewenement). Jego znak rozpoznawczy to przepiękne, kolorowe prace, wariacje na temat witraży albo mozaik. Ten wielokrotnie nagradzany artysta zasłużył na uznanie (nareszcie!) również w Rzeszowie. Jury przyznało mu Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Kinga Cichowska – Szmulkiewicz. Ta dziewczyna kiedyś zawiesiła pranie w BWA, teraz nie bała się przygotować obrazów podobnych do gadżetów wystawianych w wesołych miasteczkach albo dawnych zamkach zamienionych w atrakcje turystyczne. Tam można zrobić zdjęcie sobie jako np. Jagielle, tutaj mamy możliwość „przymierzyć” garnitur albo luźną koszulkę. Patrząc w lustro przekonamy się, w czym nam do twarzy. Jest w tym odwaga, luz i bezpretensjonalność. Nagroda Elektromontaż – Rzeszów S.A.
Prace Wiktorii Bokoty – Tomali, Barbary Hubert, Magdaleny Uchman, Haliny Olechowskiej – Cwanek, Grzegorza Frydryka, Józefa Franczaka, Piotra Rędziniaka (to jemu przypadła Nagroda Publiczności) – i innych. Każda praca to indywidualna wypowiedź, jedyna w swoim rodzaju. Oglądanie ich to jak poznawanie obcych języków. A wiadomo, że każdy obcy język otwiera nam świat na nowe zjawiska albo pokazuje je z innej nieznanej strony.