O sobie: Po wielu latach pracy jako lektorka języka angielskiego oraz DOS (director of studies) własnej szkoły językowej, postanowiłam skupić się na czymś co, na ogół, bywa mało intratne, a konkretnie na literaturze. Czytam, piszę, publikuję w periodykach literackich w Polsce, USA, na Bałkanach, wydaję książki poetyckie (do tej pory 7), tłumaczę poezję Emily Dickinson (zuchwale aspirując do kanoniczności przekładu), wyjeżdżam na festiwale literackie oraz do domów pracy twórczej (Szwajcaria, Hiszpania); wciąż uczę oraz uczę się języków. O blogu: Będą to moje noty i wtręty kuLturalne i kuRturalne, głównie literackie, a nawet poetyckie. Nie mam doświadczenia w pisaniu blogów. Przeczuwam, że w sensie "gatunku literackiego" najbliżej mu do sylwy ponowoczesnej, czyli postmodernistycznej (sylwa: dzieło nierespektujące jednorodności gatunkowej, głównie poetyka kolażu; negatywne odwoływanie się do zastanych wzorców; heterogeniczność gatunkowa; sygnalizowany przez autora zamysł zburzenia wewnętrznej spójności utworu). O! W miarę doświadczenia, moja informacja o blogu (a może i o sobie) będzie ewoluować; zmieniać się na lepsze lub gorsze, w zależności od tego, kto i jak życzliwy czyta.
Fotografia Waldemara Sosnowskiego
Dodano: 16-08-2015
Od dawna doceniam sztukę fotografii Sosnowskiego jak i jego „szwejkowską” charyzmę. W przeszłości zorganizowałam artyście dwie wystawy fotograficzne. Pierwszą w Krakowie w roku 2003 pod tytułem "Chasydzi". Wtedy inspiracją do zdjęć była wizyta ortodoksyjnych żydów w Leżajsku pielgrzymujących co roku do symbolicznego grobu cadyka Elimelecha. W roku 2009 zaś, w Kulturalnej Piwnicy YES w Rzeszowie pokazaliśmy cykl fotografii Sosnowskiego p.t. „Czarnohora”.
Waldemar Sosnowski wraz z Wolodymyrem Garmatiukiem z Ukrainy, zaprezentują swoje fotogramy w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19) w sobotę, 12 września 2015 o godzinie 16.30. Będzie to oficjalne otwarcie tegorocznych Pretekstów Kulturalnych / dziedzictwo ukraińskie.