Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

Ślub luksusowy

A A A
Anna Olech

Dodano: 22-11-2012

fot. archiwum studia Projektów Ślubnych Justine

fot. archiwum studia Projektów Ślubnych Justine

GALERIA ZDJĘĆ
fot. archiwum studia Projektów Ślubnych Justine
fot. archiwum studia Projektów Ślubnych Justine
fot. archiwum studia Projektów Ślubnych Justine
Z Justyną Masłyk - Broniek, organizatorką wesel, właścicielką studia projektów ślubnych „Justine” z Rzeszowa, rozmawia Anna Olech.

Anna Olech: W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy podziwialiśmy kilka królewskich i książęcych ślubów, w tym ślub następcy brytyjskiego tronu, księcia Williama i Kate Middleton. Uroczystość niezwykle widowiskowa, ale to w końcu ślub królewski. Czy zwykły śmiertelnik ma szanse osiągnąć choćby namiastkę takiego ślubu i wesela?

Justyna Masłyk-Broniek: Sama forma wesela, wyboru sukni ślubnej, ilości gości, przywodzi na myśl przyjęcie w podobnym stylu. Rzeczywiście bardzo dużo par szuka specyficznych lokali, w których to przyjęcie mogłoby nabrać akcentów takiej królewskiej elegancji. Dlatego nasze dworki, zamki i pałace cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a terminy trzeba rezerwować znacznie wcześniej. W Baranowie Sandomierskim, Krasiczynie, w Dubiecku, Zamku w Przecławiu, w najbardziej atrakcyjnych miesiącach, na termin trzeba czekać 2, nawet 2,5 roku. To zdecydowanie dłużej niż w najpopularniejszych nawet lokalach weselnych. Wesele kojarzy się przecież z wytwornym przyjęciem, panie marzą o tym, by być prawdziwą księżniczką, wziąć ślub ze swoim wyśnionym księciem i zrobić to w wyjątkowej oprawie. Wykorzystują zatem możliwości, jakie dają zamki oraz pałace i do nich dostosowują wszystkie pozostałe elementy. Od poligrafii zaczynając, poprzez dekorację, wybór pojazdu, aż do wyboru wyszukanego i ekskluzywnego menu, alkoholi i wszelkich atrakcji przywodzących na myśl wszystko, co może wiązać się z królewskim dworem. W naszym regionie bardzo chętnie są organizowane wesela w takim stylu, więc wspomniane obiekty, dopasowały się do wymagań klienta i oferują mnóstwo dodatkowych atrakcji, którymi państwo młodzi mogą wzbogacić uroczystość. Na przykład gości witają osoby ubrane w stroje z epoki, na część młodej pary są salwy armatnie, odbywają się pokazy walk rycerskich. Zdarzają się również wesela nawiązujące do konkretnej epoki, np. czasów króla Ludwika XVI, gdzie wszyscy goście są proszeni o ubranie akcentów z tejże epoki.
Reklama
 
Jednak próbując osiągnąć iście królewski styl można łatwo przesadzić z przepychem. Jak osiągnąć prawdziwie ekskluzywny efekt, nie popadając w kicz?

Sporo lokali jest stylizowanych na taką królewskość i dworskość, więc część ludzi czuje już przesyt. Idą więc w kierunku ekskluzywności, ale nie w postaci królewskiej. Przejawia się to w dopieszczeniu wszystkich elementów, zadbania o takie atrakcje, by były wyjątkowe i niespotykane. Obecnie śluby w formie królewskiej nie są tak niedostępne, jak dawniej, taki efekt jest osiągalny niemalże dla każdego. Dlatego dziś ekskluzywność, to dobór elementów tworzących niezwykłą całość, która wywrze ogromne wrażenie i na długo zapadnie w pamięć wszystkich gości. Pary szukają czegoś niespotykanego, co wyróżni ich spośród innych. Najistotniejsze jest, by wszystkie elementy były na wysokim poziomie, bardzo eleganckie, by każdy szczegół był doskonale dopasowany do całości. Zawsze jest to coś poza standardowe, wyjątkowe i niespotykane. Jako bardzo ekskluzywne postrzegane są wesela w plenerze. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się osoby, które dysponują miejscem idealnie nadającym się do zorganizowania weselnego przyjęcia pod gołym niebem. Koszty takiej uroczystości są niemalże dwukrotnie wyższy od przyjęcia organizowanego w zamkach lub pałacach, ponieważ osobno trzeba zamówić firmę cateringową i wynająć namioty dla gości. Ale efekt zawsze jest wspaniały.
 
Ekskluzywne wesele musi być na kilkaset osób?

Niekoniecznie, tak naprawdę są takie dwa trendy luksusowych wesel. Jeden styl to wesela z dużym budżetem, na standardową liczbę gości, drugi to uroczystości w bardzo kameralnym gronie. Ta kameralność przyjęcia sprawia, że można o wszystko zadbać z niezwykłą starannością i zaoferować najbliższym coś naprawdę wyrafinowanego. Pary zapraszają np. swoich gości na cały weekend do miejsca, gdzie odbywa się wesele. Po przyjęciu mogą korzystać ze wszystkich atrakcji, np. ze SPA. Wszystko ma dawać poczucie pełnego luksusu, jest więc wyszukane menu, kuchnia na żywo, stoły sushi, występy artystów.
Reklama
 
A suknia ślubna? Luksusowa to taka prosto z Paryża?

Suknie z Paryża rzeczywiście wydają się być czymś ekskluzywnym, ale tak naprawdę dziś każda kobieta może mieć kreację największych francuskich czy hiszpańskich salonów ślubnych. I nawet nie trzeba wyjeżdżać za granicę, ponieważ mają one partnerów w Polsce. Zatem kupno francuskiej sukni ślubnej nie jest problemem. Ekskluzywność sukni ślubnej polega na czymś zupełnie innym. Panie szukają raczej wyjątkowej kreacji szytej na zamówienie specjalnie dla nich. Jedna z moich klientek miała suknię autorstwa Gosi Baczyńskiej i był to indywidualny projekt stworzony tylko i wyłącznie dla niej. Byłam zaskoczoną ceną, ponieważ suknie zagranicznych firm ślubnych kosztują w granicach 4-6 tysięcy zł. Natomiast suknia od Gosi Baczyńskiej kosztowała ponad 7 tys. zł. Istotne jest również to, że takie kreacje mają bardzo prostą formę, natomiast jakość materiałów, wykończenia i dodatków jest najwyższa z możliwych. O ekskluzywności decyduje indywidualizm sukni, jej prostota, elegancja i jakość.
 
W jaki sposób można uatrakcyjnić takie weselne przyjęcie z wysokiej półki?

Bardzo ciekawą atrakcją są motyle i z pewnością można nazwać ją ekskluzywną, ponieważ jest nietypowa. Dotychczas miałam cztery „zamówienia” na motyle. Zamawia się je w Niemczech, skąd są dostarczane, w jeszcze niewykształconej postaci, w pudełeczku. Kolorowe motyle wypuszcza się o odpowiedniej godzinie, zazwyczaj po wyjściu z kościoła. Wrażenie jest naprawdę ogromne, ale koszt tych kilku sekund, gdy motyle unoszą się nad młoda parą, to około 3 tys. zł. Klientom zależy także na znalezieniu wyjątkowego pojazdu, którym pojadą do ślubu. Można oczywiście pojechać powozem, karetą lub samochodem w stylu retro, ale pary, które planują naprawdę ekskluzywne przyjęcie, chcą czegoś możliwie najbardziej luksusowego. Zazwyczaj wybór pada na jaguary lub bentleye. 
Reklama
 
Nie zapominajmy o menu, ponieważ dobre jedzenie jest jednym z filarów udanego wesela. Na co zatem się zdecydować, by serwowane potrawy zachwyciły gości?

I tu chyba wszystkich zaskoczę, bo jednak na polskich weselach, nawet tych luksusowych, dominują potrawy klasyczne. Często zbyt wyraziste smaki, wyrafinowane potrawy, nieznane gościom połączenia, nie przypadają im do gustu. Lepszym rozwiązaniem jest zaserwowanie doskonałego menu, ale w bardziej tradycyjnej formie. Dlatego bardziej stawia się na wysoką jakość produktów niż na ekstrawaganckie potrawy. A zatem po raz kolejny klasyka i oczywiście w najlepszym wydaniu. Podobnie rzecz się ma z tortem. Ekskluzywny weselny wypiek ma znakomity smak, jest przygotowany z naturalnych składników, a dekorację stanowi jedynie biały marcepan i bardzo delikatne elementy, np. perełki lub kilka żywych kwiatów. Żadnych krzykliwych ozdób, w żadnym wypadku figurki pary młodej czy gołąbków. Elegancka klasyka.
 
A pierwszy toast na ekskluzywnym weselu wznosi się prawdziwym szampanem, którego koszt to kilkaset złotych za butelkę?

Niestety najczęściej jednak jest wino musujące, ale zdarzają się wesela, na które zamawiany jest prawdziwy francuski szampan. I zazwyczaj są to wesela, które odbywają się w zamkach. Osoby, które szukają wyjątkowości, nie decydują się na standardowe miejsca, więc i trunku na pierwszy toast chcą wyjątkowego. Wesele z wysokiej półki to również zupełnie inna muzyka. W takim przypadku nie bierze się pod uwagę zespołów typowo weselnych, lecz w grę wchodzą wyłącznie zespoły estradowe, które są droższe nawet 4, 5-krotnie. Na przyjęcie weselne można wynająć nawet gwiazdy muzyczne. Bardzo często młode pary wynajmują również muzyków z filharmonii. I to nie tylko na czas ślubu, ale także na przyjęcie, by umilali np. czas obiadu. Taka muzyka towarzysząca nadaje niepowtarzalny charakter przyjęciu. Ale ekskluzywność ślubu i wesela przejawia się również w budżecie przewidzianym na podróż poślubną. Najczęściej są to miejsca egzotyczne, ale nie takie, gdzie są tłumy turystów. Młode pary wybierają więc Malediwy czy Wyspy Bora-Bora, gdzie można odpocząć w otoczeniu luksusu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.