Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Mistrzynią Świata w karate

Dodano: 27.10.2014
15623_bklaa
Share
Udostępnij
20-letnia Agnieszka Sajdutka karate tradycyjne trenuje od 13 lat. Właśnie została Mistrzynią Świata w tej dyscyplinie na zawodach, które odbyły się 24 i 25 października w Genewie. W sumie studentka wychowania fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim zdobyła aż trzy medale.

XVII Mistrzostwa Świata Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym okazały się bardzo szczęśliwe dla rzeszowianki. W swojej kategorii wiekowej, młodzieżowiec, zdobyła złoto w kata indywidualnym, srebro w fuku oraz srebro w kumie indywidualnym. To ogromny sukces, ponieważ o medale we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 260 karateków z 25 państw.

Agnieszka Sajduka na koncie ma już wiele sukcesów i medali. Jej sportowym mottem są słowa  Cusa D'Amato: „Jeżeli dążysz do Mistrzostwa to wiesz, że dobrze to ciągle za mało”.
Pozostali zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie również zdobyli medale. Natalia Wcisło wywalczyła srebrny medal jako juniorka, a w kata indywidualnym na podium seniorów stanął Jakub Głąb, który zdobył srebrny medal.