Dodano: 07.06.2013
4899_mlodzi-siatkarze
Share
Udostępnij
Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie zajęli drugie miejsce podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców i tym samym zdobyli wicemistrzostwo Polski. W drodze do tego sukcesu odnieśli sześć zwycięstw, a jedynie w finale ulegli drużynie z Gdańska 1-2.

W turnieju, odbywającym się w Głuchołazach, startowało 16 drużyn z całej Polski. Reprezentacja  SP nr 3 wystąpiła w składzie: Radosław Kij (został najlepszym atakującym turnieju), Bartosz Pichla, Jan Andruszewski, Oskar Paśko, Karol Rzegocki, Kacper Motyka, Mieszko Kilarski, Michał Adamczyk, Patryk Kołcz i Maciej Szczupaj.  Opiekę nad drużyną sprawowali nauczyciele WF: Feliks Kordyś i Sławomir Filipowski. Podczas turnieju drużynę wspierał fachową radą p. Bogusław Kij.

– Chłopcy zagrali wspaniale, z wielkim zaangażowaniem, a drugie miejsce sprawiło im ogromną radość – podsumowuje Sławomir Filipowski.