Reklama

Lifestyle

Otwarcie parku Tajemnicza Solina przy kolei gondolowej

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 15.07.2022
65111_czady
Share
Udostępnij
Przy stacji kolei gondolowej w Solinie otwarty zostanie Park tematyczny Tajemnicza Solina. Z tej okazji w sobotę i niedzielę 23 i 24 lipca, zarządzające ośrodkiem Polskie Koleje Linowe zapraszają na weekend pełen atrakcji i pierwszą prezentację bieszczadzkich legend, tajemnic Biesów i Czadów.
 
Od początku lipca można przejechać się kolejką gondolową w ośrodku w Solinie i podziwiać bieszczadzkie krajobrazy. Można to robić także ze szczytu wieży widokowej. Grupa PKL i PFR, do której należy ośrodek, przyznaje, że możliwe są kolejne inwestycje, z drugą nitką kolejki włącznie. Najbliższą nowością jest jednak parku tematyczny Tajemnicza Solina, w którym będzie można poznać legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów. 
 
– Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy do Soliny 23 i 24 lipca na otwarcie parku Tajemnicza Solina, by poznać legendy Bieszczadów w sposób zabawny i angażujący – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Park pełen Biesów i Czadów

Park tematyczny Tajemnicza Solina rozpościera się u zbocza Góry Jawor, na którą dotrzemy – podziwiając spektakularne widoki – koleją gondolową ze stacji początkowej Plasza. Jest on zlokalizowany tuż obok Karczmy Jawor, a turyści na powierzchni ponad 4,6 hektara będą mogli spędzić w nim rodzinnie czas wolny.
 
– Park Tajemnicza Solina przeniesie naszych gości w baśniową krainę i pozwali odkryć niezwykłe legendy tego regionu. Jest to miejsce, które stanowi syntezę naszych artystycznych inspiracji oraz pomysłów zaczerpniętych z bieszczadzkich podań. W tym miejscu połączyliśmy naturę, nowoczesne technologie oraz unikatową scenografię tak, by nasi turyści mogli stać się uczestnikami bieszczadzkiej legendy – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
 
Mnogość podań i tajemniczych historii związanych z Bieszczadami goście odczują już na samym wejściu. To właśnie w parku turyści przeniosą się do świata pełnego tajemniczości i magii, zamieszkiwanego przez legendarne postacie Biesów i Czadów.

W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która przez zabawę i edukację będzie przybliżać dzieciom zarówno legendy, baśnie, jak i historię całego regionu. Najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczad, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały te zielone wzgórza.

Mali turyści będą mieli niepowtarzalna okazję, by odwiedzić osadę prawdziwych olbrzymów, a w labiryncie Biesa odkryć tajemnicę tej Krainy. W parku przygotowane zostały czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami. Odważni wykażą się zręcznością, a także sprawdzą czy swoją zwinnością i sprytem dorównują legendarnym postaciom. W parku przygotowany jest również czadowy tor sprawnościowy. Goście odwiedzający Tajemniczą Krainę Czadów będą mogli również zakupić czadowe pamiątki w sklepiku oraz skosztować najsmaczniejszych potraw w restauracji znajdującej się na terenie parku.

Weekend atrakcji w ośrodku PKL Solina

23 i 24 lipca z okazji otwarcia parku przygotowano wiele dodatkowych niespodzianek. W ośrodku będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz tatuaży, które będą przedstawiać wizerunek postaci barwnych Czadów. Nie zabraknie szczudlarzy oraz zabaw przygotowanych przez Czady. Mali turyści wezmą udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez samego Czuchajstra oraz Rusałki. Baśniowe Nimfy zabiorą najmłodszych do tajemniczego świata pełnego zagadek. Każdy będzie mógł również wziąć udział w szkoleniu i turnieju bojowym „o pazur Biesa”.
 
PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem  na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy