Reklama

Lifestyle

Podkarpackie poczeka. Oglądajcie piękne zakątki online i… wróćcie w realu

Aneta Gieroń
Dodano: 21.04.2020
50592_skansen
Share
Udostępnij
Czas pandemii koronawirusa w dramatyczny sposób dotyka branżę turystyczną. Nie podróżujemy, nie zwiedzamy, nie rezerwujemy hoteli i restauracji. Dlatego Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna dwa razy w tygodniu, w środę i piątek w wersji online zachęca do odwiedzenia Podkarpacia, gdy czas kwarantanny już minie. W ramach akcji Podkarpacka Traveltanna na Facebooku @podkarpackie.travel oraz na grupach #kulturawkwarantannie i #turystykawkwarantannie  są transmisje na żywo opowiadające o naszej kulturze, kuchni, przeszłości i miejscach do zwiedzania. Była już wizyta w cerkwi w Radrużu oraz nauka pieczenia proziaków, w tym tygodniu kolejne atrakcje. W środę, 22 kwietnia wizyta w pięknym zamku w Krasiczynie, a w piątek, 24 kwietnia spacer po Galicyjskim Rynku w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

– Transmisje odbywają się w każdą środę i piątek o godzinie 12:00. Celem inicjatywy jest promocja regionu w czasach ogólnopolskiej kwarantanny, pokazywanie dziedzictwa kulturowego, ukazywanie Podkarpacia jako idealnego miejsca do wypoczynku i ciekawego spędzenia czasu. PROT chce zachęcić potencjalnych turystów do przyjazdu w dalszej perspektywie i w ten sposób wspierać podkarpacką branżę turystyczną – mówi Agnieszka Rokitowska z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie.
 
Dotychczas prezentowane były dwa filmiki. Pierwszy był nauką pieczenia proziaków wspólnie z Bieszczadzką Szkołą Rzemiosła, drugi zachęcał do odwiedzenia jednego z najciekawszych obiektów  na Podkarpaciu wpisanego na Listę UNESCO – Zespołu Cerkiewnego w Radrużu. 
 
I choć trudno mówić o magii zwiedzania za pośrednictwem szklanego ekranu to i tak oba live’y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem docierając do blisko 30 tys. odbiorców.
 
W tym tygodniu w wirtualną podróż będzie się można wybrać do Zamku w Krasiczynie koło Przemyśla, nazywanego perłą polskiego renesansu oraz do największego i najstarszego w Polsce Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie czeka przepiękny Rynek Galicyjski.
 
Dziś oglądajmy, za jakiś czas odwiedzajmy – tylko tak możemy pomagać sobie w czasie kwarantanny i próbować przetrwać do czasu, gdy uda się nam choć w części odbudować normalności.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy