Reklama

Lifestyle

Podano listę punktów szczepień przeciwko COVID-19. W Rzeszowie jest ich 23

Alina Bosak
Dodano: 05.01.2021
52474_covid
Share
Udostępnij
Rząd opublikował mapę punktów szczepień przeciwko COID-19. W województwie podkarpackim są 393 miejsca. W samym Rzeszowie – 23. Rejestracja na szczepienia rusza 15 stycznia.
 
Zaszczepić będzie się można w przychodniach (POZ), szpitalach, szpitalach rezerwowych i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Na mapie punktów szczepień wszystkie te miejsca wyszczególniono. 
 
Podkarpackie jest na ósmym miejscu pod względem liczby punktów szczepień. We wtorek, 5 stycznia umieszczono ich na mapie 393. Więcej jest w województwach: małopolskim, lubelskim, śląski, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, mazowieckim. Rząd informuje, że ta lista będzie na bieżąco uzupełniana. Można tam również znaleźć informację o kolejności, w jakiej poszczególne grupy będą mogły się zarejestrować.
 
Lista punków szczepień w Rzeszowie:
 
Centrum Medyczne Promedica Sc. Piotr Compała Halina Compała-Kuśnierz, poradnia lekarza rodzinnego, Plac Wolności 17
 
Centrum Medyczne Promedica Sc. Piotr Compała Halina Compała-Kuśnierz, poradnia lekarza rodzinnego, ul. Zenitowa 5
 
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie, ul. Langiewicza 4
 
Przychodnia Parkowa K. Kozyra, A. Sulkowska – Spółka Partnerska, ul. Paderewskiego 51, lokal U1d
 
Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie SP ZOZ, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, Plac Dworcowy 2
 
Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie, Przychodnia Rejonowa Nr 1, ul. Fredry 9
 
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie, punkt szczepień, ul. Krakowska 16
 
Asklepios B.P. Sp. z o.o., szpital wielospecjalistyczny, ul. Podwisłocze 22A
 
Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia Sp. z o.o., ul. Witolda 1
 
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie, ul. Hetmańska 120
 
Fortitudo Sc., poradnia lekarza POZ, ul. Jana Pawła II
 
Lekarze Halina Bińkiewicz, Agnieszka Malec – Spółka Partnerska, poradnia POZ, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 28
 
Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie, POZ, ul. Warzywna 3
 
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna dla Dorosłych, ul. Lwowska 60
 
NZOZ A. Tomaszewska, M. Szklarczyk „Sanus” Sj., poradnia POZ, ul. Lubelska 6/14
 
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie, przychodnia POZ Nr 5, ul. Klementyny Hoffmanowej 8a
 
Res-Med Urban i Partnerzy – Spółka Partnerska Lekarzy, poradnia lekarzy rodzinnych, Zbyszewskiego 15
 
NZOZ Sokrates Sp. z o.o. Spółka komandytowa, Przychodnia Rodzinna nr 1, ul. Siemiradzkiego4
 
NZOZ Sokrates Sp. z o.o. Spółka komandytowa, ul. Graniczna 4b/2b
 
NZOZ Sano Bożena Kołcz-Gaca i Partnerzy – Spółka Partnerska Lekarzy , ul. Rejtana 32
 
Bud-Med NZOZ w Rzeszowie-Irena Opalińska-Sikora i Partnerzy – Spółka Partnerska Lekarzy, ul. Hoffmanowej 8 a
 
Lux Med Sp. z o.o., al. Kopisto 1
 
Lux Med Sp. z o.o., ul. Jabłońskiego 2/4
 
W każdej gminie będzie funkcjonował również co najmniej jeden mobilny punkt szczepień,  m. in. dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie.

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). 
 
15 stycznia rusza rejestracja grupy 1 (chętni z innych grup dostaną do wypełnienia formularz), obejmującej pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia począwszy od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, oraz nauczycieli. Szczepienia tej grupy według zapowiedzi rządowych mają rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego. 
 
Potem przyjdzie kolej na osoby z grupy 2: poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość), lub w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Do tej grupy należą również osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne, czyli m.in. pracownicy sektora dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i służb celno-skarbowych. 
 
3 grupa obejmuje pracowników sektorów zamkniętych z powodu epidemii, a na końcu pozostałych dorosłych. 
 
Rejestracja odbywać się będzie online: przez infolinię (989), u lekarza POZ, który wystawi mu skierowanie, w punktach szczepień lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl). Dzwoniąc na infolinię, wystarczy podać PESEL (grupa pierwsza będzie łatwo identyfikowana po wieku i po zawodzie nauczyciela, czy mundurowego). Nie trzeba już mieć skierowanie z POZ. Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
 
We wskazanym terminie pacjent stawi się w punkcie szczepień. Zastrzyk otrzyma w ramię i przez pół godziny powinien pozostać w poczekalni placówki, w której wykonano iniekcję, na wypadek wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu.
 
Druga dawka powinna być podana 3 do 4 tygodni po pierwszym zaszczepieniu – zgodnie z wytycznymi producenta. Pacjent otrzyma SMS-em przypomnienie o terminie tego szczepienia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy